Chcete mít lepší turbo na Ryzenu 3000? Držte teplotu pod 75°C

Jen před chvílí jsme tu měli problém frekvencí na Ryzenech 3000, ale tak snadno se tohoto tématu nezbavíme. Objevila se totiž zajímavá informace o precision boostu těchto CPU a naopak tom, proč někdy nejde tak vysoko, jak byste chtěli. Vypadá to, že AMD skutečně změnilo chování turba mezi jednotlivými revizemi kódu AGESA/BIOSů. Týká se to vlivu teplot na frekvenci a o této změně je asi docela dobré vědět. Celý článok „Chcete mít lepší turbo na Ryzenu 3000? Držte teplotu pod 75°C“ »

Ani nejnovější ovladač neřeší zvláštní nedokonalost Ryzenu 3000

AMD vydalo v pondělí nový ovladač čipsetů 1.8.19.0915 a už od předchozí verze v něm také má nové schéma spotřeby Ryzen Balanced, jež má řešit vysoké takty a napětí v nečinnosti. Bohužel to ale vypadá, že to někdy stále nefunguje. Totiž když máte aplikace jako Steam a podobné game launchery běžícími na pozadí, jsou takty a napětí pořád zbytečně vysoké. A to zhoršuje nejen spotřebu, ale i jednovláknový výkon. Celý článok „Ani nejnovější ovladač neřeší zvláštní nedokonalost Ryzenu 3000“ »

Rozborky chladičů X570 desek. Které mají lepší pasivy a řešení?

U desek pro Ryzen 3000 s čipsetem X570 se potvrdily obavy a prakticky vždy mají aktivní chlazení, jehož otáčky jsou zdá se často dost vysoké a slyšitelné. Na vině může být nevhodná pasivní část, kterou bohužel před koupí kvůli ozdobným krytům nemáte šanci vidět. Na webu se teď ale objevily cenné fotky rozebraných chladičů, které konečně ukazují, jak je u aspoň u některých X570 desek chladič řešený. Celý článok „Rozborky chladičů X570 desek. Které mají lepší pasivy a řešení?“ »

Notebook MSI GS75 Stealth 9SG – tenký, výkonný, horúci

MSI je známe produkciou herných notebookoch v niekoľkých radoch. Stealth bol vždy názov určený pre najtenšie výkonné herné stoje v portfóliu tohto výrobcu. Model GS65 s 15″ obrazovkou tento rok doplnil nový GS75 Stealth, ktorý ako už názov mierne napovedá prináša väčší 17″ displej. Aký výkon má tento tenký notebook a ako výrobca zvládol chladenie? To sú hlavené sú otázky do testov. Celý článok „Notebook MSI GS75 Stealth 9SG – tenký, výkonný, horúci“ »

Súťaž, leto 2019: Zahrajte si o Riotoro Morpheus GPX-100!

S končiacou letnou sezónou vám prinášame možnosť získať jedinečnú skrinku Morpheus GPX-100. Mnohí ste ju hľadali aj v rámci tohtomesačnej hádanky HWC a už viete, v čom vyniká. Teraz ju jednému z vás radi odovzdáme. Nebude to však zadarmo. Budeme chcieť, aby ste napísali, kedy má takýto konvertibilný dizajn v praxi zmysel. Porozmýšľajte a pofilozofujte trošku. Tešíme sa na všetky vaše nápady! Celý článok „Súťaž, leto 2019: Zahrajte si o Riotoro Morpheus GPX-100!“ »

Formát Pico-ITX žije: Logic Supply má pasivní desky s Apollo Lake

Před delším časem firma VIA vymyslela formát desek Pico-ITX. Ty byly předobrazem miniPC typu NUC, ale i jednodeskových ARM počítačů. A desky tohoto formátu se pořád vyrábějí, a to i s procesory x86. Firma Logic Supply zabývající se minipočítači, nabízí i vlastní Pico-ITX desky s 6W procesory Intel Celeron a Pentium generace Apollo Lake (s Atomovou architekturou Goldmont). A jsou i pasivně chlazené. Celý článok „Formát Pico-ITX žije: Logic Supply má pasivní desky s Apollo Lake“ »

Tekutý kov v notebooku nemusí vždy znížiť zahrievanie (test)

Náhrada neefektívnej teplovodivej pasty za tekutý kov je vo výkonných notebookoch veľmi populárna. A nejde už výhradne o nadšeneckú úpravu. Takto vylepšil svoje chladenie napríklad i Asus v ROG G703. Každopádne urýchlenie odvodu tepla z čipov môže byť za istých okolností neprospešné. Nech to znie zatiaľ akokoľvek nezmyselne a čudne, má to racionálne opodstatnenie. Pozrite sa, čo vás môže prekvapiť. Celý článok „Tekutý kov v notebooku nemusí vždy znížiť zahrievanie (test)“ »

Intel má WS a herní NUC s pozicí pro desktopovou grafickou kartu

Minipočítače NUC Intel ze začátku směřoval na drobný formát zhruba 10×10 cm. Ale časem se objevily větší výkonné varianty. V tom teď Intel pokračuje zajímavými modely označenými „Quartz Canyon“ a „Ghost Canyon“. Ty mají šasi, do kterého se dá osadit standardní grafická karta – žádné moduly MXM nebo externí boxy přes Thunderbolt 3, přímo dvouslotová grafika do interní pozice PCI Express. Celý článok „Intel má WS a herní NUC s pozicí pro desktopovou grafickou kartu“ »

Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno

Riotoro je síce mladá firma, no jej produkty patria pod tie kvalitatívne lepšie v daných cenových kategóriach. Naprieč sortimentom majú herné periférie, vzduchové a vodné chladenie, zdroje a skrinky. Pri skrinkách aj zostaneme. Na podrobnejšie preskúmanie mi prišiel midi-tower s označením CR500. Okrem veľmi slušného vyhotovenia za 80 eur ponúka napríklad i vysokú efektivitu chladenia. Celý článok „Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno“ »

1 2 3 33