Asus ROG Gladius III Wireless AimPoint: Rýchlejšia a ľahšia

Metodika testovania

Pôvodná myška prešla inováciou zvnútra, čo jej parametre výrazne zlepšilo. S novým optickým snímačom ROG AimPoint môžete jeho citlivosť nastaviť až na 36 000 DPI. Aj napriek tomu, že je to viac ako mal predchodca, tak sa výdrž na nabitie zdvojnásobila. A to všetko pri nižšej hmotnosti. Ako je na tom vylepšený model Gladius III Wireless obohatený o prívlastok AimPoint si ukážeme v testoch. 

Metodika testovania

K otestovaniu kvality snímača používame softvér Mouse Tester, z ktorého je možné vyčítať viacero dát. My sme ale vybrali štyri najhlavnejšie údaje zo všetkých dostupných. Pri teste hýbem po podložke myškou rýchlymi pohybmi sprava doľava a naopak. Tento pohyb v grafoch znázorňuje modrá os X. Červená os Y reprezentuje pohyb myškou dopredu a dozadu, ten je väčšinou minimálny.

Ak sa jedná o bezdrôtovú myšku, ktorá má možnosť pripojiť v móde RF 2,4 GHz, tak merania prebiehajú v tomto režime. Nastavenie snímača bude vždy rovnaké – 400, 3200 a maximálne (36 000) DPI, s maximálnou frekvenciou (1000) Hz.

Vysvetlenie grafov:

  • Counts vs. Time – znázorňuje koľko informácií sa odoslalo z myšky do počítača v určitom čase. Modrá čiara vyobrazuje pohyb myšky. Bodky okolo nej sú odoslané informácie, pričom v ideálnom prípade sú všetky priamo na modrej čiare. Tie ktoré sú mimo trajektórie pohybu môžu naznačovať nedokonalosti snímača – vtedy nedrží myš svoju stopu.
  • Frequency vs. Time – graf ukazuje ako sa mení frekvencia odoslaných dát do počítača počas testu.
  • Velocity vs. Time – z nameraných hodnôt program vypočíta akou rýchlosťou sme hýbali myšou. Snímač môže pri rýchlych pohyboch odhaliť nedostatky. Ako vždy, aj tu je dôležité aby sa bodky držali na nameranej trase, ktorú znázorňujú vlnky modré a červené vlnky.
  • Y counts vs. X counts – je reálna trasa myši, ktorú absolvovala počas testovania

Často býva jedným z kľúčových parametrov pri výbere myšky aj hlučnosť jej tlačidiel. Hlavne ak ste nočný tvor a nebývate sami. Pri myškách budeme merať hlučnosť troch najpoužívanejších funkcí, pravý – ľavý klik a točenie kolieskom. Každú vykonáme 10-krát a ich priemer hlučnosti je následne zaznamenaný do grafov. K meraniu poslúži hlukomer Voltcraft SL-100, ktorý je priamo nad testovanou myškou vzdialený 10 cm.

Výdrž myšky je meraná s RF 2,4 GHz pripojením. Primárne sa zameráme na výdrž bez podsvietenia poprípade iných drobností, ktoré pre plnohodnotné používanie nie sú nevyhnutné. Nakoľko je myška prezentovaná ako herná, tak ju využívať primárne na tento účel. Samozrejme ju využívam aj pre štandardnú kancelársku prácu.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz

Okolo najnovšieho a zároveň najvýkonnejšieho desktopového procesora Intel (Core i9-14900KS) sa zišla skúsená partia extrémnych overclockerov, ktorým sa podarili nevídané veci. A síce dosiahnuť na jadrách tohto procesora cez 9 GHz. To je dosť vysoká frekvencia na to, aby padlo aj niekoľko svetových rekordov, čo sa týka rýchlostných meraní. V krátkom hlásení nájdete, čo konkrétne sa podarilo. Celý článok „Na doske Asus sa lámali rekordy: Core i9-14900KS s 9,1 GHz“ »

  •  
  •  
  •  

Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?

Asus má medzi grafickými kartami RTX 4060 Ti multifunkčné vyhotovenia so slotom M.2 pre SSD NVMe. Tie na rozdiel od iných modelov nemrhajú tak výrazne potenciálom rozhrania PCI Express ×16. Na posúdenie tohto návrhu sa teraz náramne hodia čiastkové výsledky z testov základných dosiek. Tie výsledky, ktoré odkazujú na rýchlosti slotov M.2 a efektivitu chladičov SSD. V oboch disciplínach totiž súťaží aj Asus Dual RTX 4060 Ti SSD. Celý článok „Vzácny hostiteľ: Ako v Asus Dual RTX 4060 Ti funguje SSD?“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Vďaka za recenziu a za upozornenie ohľadom pripájania sa k internetu.

    V práci (CAD, Excel etc) som si pretlačil, ná zaklade X ročnej skúsenosti s mojou G700, nákup Logitechu G604 pre celý office (namiesto najlacnajších myšiek k HP notebookom).
    Kúpila sa jedna, odskúšalo sa všetko na nej, následne sa nakúpili pre ostatných.
    V priebehu posledného pol roku sa pomenily firewally a rôzné filtre výsledkom čoho je že obslužná aplikácia sa nevie pripojiť na internet a bez toto aby si zistila či je aktuálna sa nespustí. Lokálne IT oddelenie to nedokáže riešiť, globálne to odmieta riešiť. Postupne prestáva fungovať prepínanie profilov podľa aplikácií, nedajú sa meniť fukncie tlačidiel. Jediná možnosť je pripojiť ju k súkromnému PC ktorý nie je na firemnej sieti, ponastavovať a pracovať s uloženými profilmy na myške.

    1. Je dobré mať všetko aktualizované (väčšinou), no toto je za mňa krok vedľa, aby sme nemohli bez aktualizácie nastavovať periférie. O to horšie vo firme s väčším počtom, doma si na to človek (možno) aj zvykne… aj keď včera večer na mňa tiež vybehla aktualizácia, tak som sa na to 🙂

      1. Občas po nějaké drahé periferii zašilhám, ale vždycky se nakonec utvrdím v tom, že používat ty laciné je nejvýhodnější.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *