Asus RT-AX53U: Lacný router v teste alebo WiFi 6 pre masy

Metodika testovania

WiFi 6 je tu s nami už nejaký ten mesiac, ale adaptácia tohto nového bezdrôtového štandardu trochu pokrivkáva. A nie je to nedostatkom klientov, WiFi 6 v nových zariadeniách je. Za hlavný dôvod považujem horšiu dostupnosť, nakoľko WiFi 6 sa doteraz objavovala najmä v top modeloch smerovačov za stovky eur, po ktorých siahne len fajnšmeker. S príchodom cenovo dostupného RT-AX53U sa ale táto situácia mení.

Metodika

Cieľom testov je preukázať reálne rýchlosti prenosov medzi routrom a klientom v prostredí panelového domu, nie v laboratórnych podmienkach. To znamená, že v okolí je množstvo iných sietí WiFi a pri teste z 10-metrovej vzdialenosti musí signál prejsť do tretej miestnosti, pričom jednotlivé miestnosti sú oddelené železobetónovými stenami, ale s otvorenými dverami.

Testy uploadu a downloadu prebiehajú za použitia aplikácie TamoSoft Throughput Test, kde vyberáme výsledky TCP uploadu a TCP downloadu. Router je pripojený k dvojici desktopov, jeden na AMD a druhý na Intel platforme, pričom obe zostavy disponujú Intel WiFi AX201 kartou, ktorá podporuje WiFi 6, teda 802.11ax štandard. Prenos trvá presne minútu. Všetky testy prebiehajú trikrát a výsledky sú priemerom z troch meraní.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *