Be Quiet! vydal chladič Dark Rock Slim, úzký pasiv neblokuje RAM

Jendověžový Dark Rock s útlým pasivem a ventilátorem Silent Wings

Po vyložených závějích vzduchových chladičů, které tu byly před pýr týdny, přichází ještě jedna novinka, tentokrát od německé značky Be Quiet! Ta ke svým Dark Rockům teď uvedla ještě verzi Dark Rock Slim. Ten má jednověžový pasiv s úzkým profilem, díky čemuž by měl velmi málo vadit pamětem, má utáhnout až 180W procesor a zavděčí se těm, kdo chtějí kompletně černý chladič bez svítících okras.

Be Quiet! Dark Rock Pro váží celkově 0,62 kg a má výšku 159,4 mm, takže by měl být podobně kompatibilní se skříněmi jako většina výkonnějších věžových chladičů se 120mm ventilátorem. Šířka pasivu je 127 mm a tloušťka i s ventilátorem 72 mm. Proti klasickému modelu Dark Rock 4 je tedy tloušťka výrazně omezená. Pasiv má 51 hliníkových žeber, přičemž v plechu žeber jsou vyražené miskovité „ďubky“, které mají zvětšovat chladící povrch. Na horní straně končí pasiv ozdobným krytem z broušeného hliníku s čepičkami na koncích heatpipe a logem.

Pasiv má měděnou základnu, z které vychází do žeber čtyři 6mm heatpipe ve tvaru U. Vše má černou povrchovou úpravu, i heatpipe, na které je palikován keramický nástřik. Heatpipe jsou jen velmi mírně ohnuté na stranu, ale zřejmě to stačí, chladič nemá podle Be Quiet zavazet nad sloty pro paměti. Základna je opracovaná CNC frézou a je z masivní mědi, heatpipe nemají přímý kontakt s rozvaděčem tepla. Chladič má podle výrobce zvládnout až 180 W TDP.

Na pasiv Be Quiet! osazuje 120mm ventilátor Silent Wings s PWM regulací a lopatkami s tvarem optimalizovaným pro airflow. Na 50/75/100 % PWM signál má dosahovat hlučnosti 11,0/1,9/23,6 dB, plný tah je 1500 otáček (při 12 V a 100% PWM). Tento ventilátor má fluidní dynamická ložiska a šestipólový motor, příkon je 0,96 W (0,08 A). Pokud přikoupíte druhý ventilátor, lze jej osadit na druhou stranu pasivu, potřebné drátěné držáky navíc jsou už v balení. Větrák Silent Wings má údajně při 25°C vydržet pracovat až 300 000 hodin. Záruka je na chladič jinak tříletá.

Dark Rock Slim podporuje montáž na mainstreamové sockety Intelu (LGA 115x), LGA 1366 a LGA 2011/2066 se standardním čtvercovým rozložením montážních závitů – chybí tedy podpora pro starý LGA 775. U AMD je podporováno AM2–AM3+, FM1–FM2+ a AM4, nikoliv socket TR4. V balení je montážní sada pro obě značky, jen u AMD se používá backplate dodaný s deskou a je možná jen jedna orientace (s ventilátorem foukajícím vodorovně dozadu). Přibalená je i pasta, mělo by jít o půl gramu materiálu Corning TC-5121C.

Tento chladič se má podle výrobce začít prodávat 14. května/mája. Jeho cena je stanovená na 57,90 eur (v ČR o něco málo méně než 1500 Kč), v USA pak 59,90 dolarů a v Británii 54,99 liber.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Čo skrýval záber z hádanky? Sapphire RX 6900 XT Toxic LE

Asi sme to s tým agresívnym priblížením trochu prehnali. Nepomer vášho času stráveného nad fotografiou k počtu správnych odpovedí bol fakt veľký. Výhercu však máme a ventilátor BeQuiet! si v redakcii nenecháme. Niektorí ste hádali, že by mohlo ísť o čelný panel nejakej skrinky, k čomu nabádala mriežka pred ventilátorom. To bol ale chyták a márne ste za tým hľadali niečo konvenčné. Celý článok „Čo skrýval záber z hádanky? Sapphire RX 6900 XT Toxic LE“ »

 •  
 •  
 •  

Minisúťaž: Spoznáš, čo je na fotke? V hre je ventilátor BeQuiet!

Spomínate si ešte na hádanky HWC, v ktorých ste si mesiac čo mesiac lúštili, na detail akého komponentu sa pozeráte? Teraz sa k tomuto formátu jednorazovo vrátime. V redakcii nám totiž pristál neobyčajný kus hardvéru a nás zaujíma, či ho dokážete identifikovať i z takto nešťastnej fotografie. A aby to nebolo zadarmo, tak jedného zo správnych riešiteľov potešíme ventilátorom BeQuiet! Silent Wings 3 PWM. Celý článok „Minisúťaž: Spoznáš, čo je na fotke? V hre je ventilátor BeQuiet!“ »

 •  
 •  
 •  

Toto sú prvé chladiče SSD BeQuiet! a nový Pure Rock Slim 2

Bola len otázka času, kedy niektorý z popredných výrobcov procesorových chladičov príde s návrhom na SSD. Vojnovú sekeru teraz možno vykopal BeQuiet! Okrem dvoch chladičov SSD oznámil aj jeden na CPU – Pure Rock Slim sa dočká nasledovníka. Ten v zvyšuje chladiaci výkon, ktorý je v kategórii lacných a s výškou pod 140 mm vzácne vysoký. Takýchto nízkych vežičiek je pomerne málo. Celý článok „Toto sú prvé chladiče SSD BeQuiet! a nový Pure Rock Slim 2“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *