Be Quiet! vydal chladič Dark Rock Slim, úzký pasiv neblokuje RAM

Jendověžový Dark Rock s útlým pasivem a ventilátorem Silent Wings

Po vyložených závějích vzduchových chladičů, které tu byly před pýr týdny, přichází ještě jedna novinka, tentokrát od německé značky Be Quiet! Ta ke svým Dark Rockům teď uvedla ještě verzi Dark Rock Slim. Ten má jednověžový pasiv s úzkým profilem, díky čemuž by měl velmi málo vadit pamětem, má utáhnout až 180W procesor a zavděčí se těm, kdo chtějí kompletně černý chladič bez svítících okras.

Be Quiet! Dark Rock Pro váží celkově 0,62 kg a má výšku 159,4 mm, takže by měl být podobně kompatibilní se skříněmi jako většina výkonnějších věžových chladičů se 120mm ventilátorem. Šířka pasivu je 127 mm a tloušťka i s ventilátorem 72 mm. Proti klasickému modelu Dark Rock 4 je tedy tloušťka výrazně omezená. Pasiv má 51 hliníkových žeber, přičemž v plechu žeber jsou vyražené miskovité „ďubky“, které mají zvětšovat chladící povrch. Na horní straně končí pasiv ozdobným krytem z broušeného hliníku s čepičkami na koncích heatpipe a logem.

Pasiv má měděnou základnu, z které vychází do žeber čtyři 6mm heatpipe ve tvaru U. Vše má černou povrchovou úpravu, i heatpipe, na které je palikován keramický nástřik. Heatpipe jsou jen velmi mírně ohnuté na stranu, ale zřejmě to stačí, chladič nemá podle Be Quiet zavazet nad sloty pro paměti. Základna je opracovaná CNC frézou a je z masivní mědi, heatpipe nemají přímý kontakt s rozvaděčem tepla. Chladič má podle výrobce zvládnout až 180 W TDP.

Na pasiv Be Quiet! osazuje 120mm ventilátor Silent Wings s PWM regulací a lopatkami s tvarem optimalizovaným pro airflow. Na 50/75/100 % PWM signál má dosahovat hlučnosti 11,0/1,9/23,6 dB, plný tah je 1500 otáček (při 12 V a 100% PWM). Tento ventilátor má fluidní dynamická ložiska a šestipólový motor, příkon je 0,96 W (0,08 A). Pokud přikoupíte druhý ventilátor, lze jej osadit na druhou stranu pasivu, potřebné drátěné držáky navíc jsou už v balení. Větrák Silent Wings má údajně při 25°C vydržet pracovat až 300 000 hodin. Záruka je na chladič jinak tříletá.

Dark Rock Slim podporuje montáž na mainstreamové sockety Intelu (LGA 115x), LGA 1366 a LGA 2011/2066 se standardním čtvercovým rozložením montážních závitů – chybí tedy podpora pro starý LGA 775. U AMD je podporováno AM2–AM3+, FM1–FM2+ a AM4, nikoliv socket TR4. V balení je montážní sada pro obě značky, jen u AMD se používá backplate dodaný s deskou a je možná jen jedna orientace (s ventilátorem foukajícím vodorovně dozadu). Přibalená je i pasta, mělo by jít o půl gramu materiálu Corning TC-5121C.

Tento chladič se má podle výrobce začít prodávat 14. května/mája. Jeho cena je stanovená na 57,90 eur (v ČR o něco málo méně než 1500 Kč), v USA pak 59,90 dolarů a v Británii 54,99 liber.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

BeQuiet! aktualizuje ponuku lacnejších ventilátorov

Jeden z mála výrobcov, čo v kvalite ventilátorov ohrozuje Noctuu, je práve BeQuiet! A to najmä špičkovými Silent Wings 3. To sú však stále drahé, dvadsaťeurové modely. Aktivitu teraz nemecký výrobca prejavuje ale aj v nižších radoch. Osvieženie novými modelmi prináša tak v najlacnejšej sérii Pure Wings 2 a po novom dvojku v názve má i stredná trieda v podobe Shadow Wings 2. Celý článok „BeQuiet! aktualizuje ponuku lacnejších ventilátorov“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test 27 teplovodivých pást, 2. časť

Z druhého kola si vyberú najmä tí z vás, ktorí hľadáte to najlepšie na bežné použitie. Víťaz je veľkým prekvapením. Gelid, Noctua, Phobya, Reeven, SilentiumPC, Thermal Grizzly alebo Zalman? Favorit to tentokrát nie je. Tešíme sa aj z pekného konkurenčného súperenia v strednej triede, v ktorej treba obzvlášť zvýšiť úsilie, aby to nebolo stále o tom istom. Ako bonus sme otestovali aj OEM pastu Scythe. Celý článok „Test 27 teplovodivých pást, 2. časť“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test 27 teplovodivých pást, 1. časť

Aj termopasta môže výrazne formovať chladiaci výkon. Objednali a porovnali sme niekoľko modelov, čím pokrývame značnú časť súčasnej ponuky. Má legendárna Arctic MX-2 stále zmysel? Alebo je už rozumnejšie siahnuť po novších pastách Cooler Masteru či Cryorigu? Možnosťou je aj medená Coollaboratory. Okrem odporúčaní vás budeme tentokrát i varovať. Niektorým pastám je lepšie sa radšej vyhnúť. Celý článok „Test 27 teplovodivých pást, 1. časť“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *