Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Hodnotenie

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Hodnotenie

Dell XPS 13 2-in-1 je prémiový ultrabooko-tablet s unikátnym dizajnom, špičkovým spracovaním a kovovým telom, za ktoré by sa nehanbil ani Macbook. K tomu dostanete azda najštýlovejší displej na trhu s vysokým rozlíšením, nádhernými farbami a veľmi źkymi okrajmi. Tešiť sa tiež môžete na netypickú klávesnicu MagLev, veľký touchpad a snímač odtlačkov prstov. Poteší aj nová WiFi 6 a dvojica portov Thunderbolt, ktoré sú veľmi univerzálne, no stále potrebujete dokovacie stanice alebo adaptéry, aby ste ich využili naplno.

Najrevolučenjšou novinkou je však bezpochyby 10nm procesor Intel z rodiny Ice Lake, ktorý prináša výrazný nárast výkonu oproti predchádzajúcim generáciám. Týka sa to single core, multi core, ale predovšetkým grafického výkonu. Potvrdilo sa nám to naprieč všetkými testami a výsledky boli v niektorých prípadoch naozaj pozoruhodné.

Samozrejme nie vždy je všetko ružové a ani nové XPS nie je dokonalé zariadenie. Nemožnosť vymeniť čo i len SSD je pomerne kontroverzné rozhodnutie, ktoré môže niektorým zákazíkom prekážať. Najmä ak si notebook kúpite s menšou kapacitou SSD. Kovové telo je síce vrcholom luxusu, no v oblasti rohov je také tenké, že reže do ruky a vôbec nie je príjemné ho držať. Taktiež sú sklamaním vysoké teploty CPU v záťaži, napriek novej architektúre a chladeniu s dvomi ventilátormi.

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 61 989 Kč/2496 eur.


  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *