Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Herné testy

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Herné testy

Herné testy pri ultrabookoch zvyčajne nerobím, pretože to nemá význam. Kto by už len chcel hrať pri 10 fps? Nová Iris Plus Grafika však prináša výrazne vyšší výkon než minulé generácie Intel HD a UHD graphics. Preto bude zaujímavé otestovať túto novú grafiku a preveriť, či sú zlepšenia také dobré ako tvrdí Intel. Ak sa to potvrdí, znamenalo by to, že by ste na bežné online či menej graficky náročné hry mohli využiť tenké a ľahké zariadenie ako je práve testovaný Dell XPS 13 2-in-1. Presne to zariadenie, ktoré váži niečo málo cez 1 kg, ktoré nosíte so sebou na cesty, do lietadla či na hotelovú izbu. Znamenalo by to revolúciu v mobilnom hraní, kedže už nebudete potrebovať 3-kilový ťažký herný notebook s mizernou výdržou, ktorý je bez nabíjačky nepoužiteľný a na pracovné stretnutia ho rozhodne zobrať nemôžete. Poďme sa spoločne pozrieť, či sa tieto očakávania Intelu podarilo naplniť.Začneme CS:GO, ktoré patrí medzi najpopulárnejšie hry vôbec. Vzhľadom na svoju grafickú nenáročnosť je možné ho hrať aj na integrovanej grafike vo Full HD rozlíšení. Otestovali sme hrafické nastavenia low, medium a high grafické nastavenia. V nastaveniach low a medium je Dell s Iris Plus grafikou o 63 % rýchlejší, v high dokonca o 70 %. Hra je s hodnotami takmer 70 a nad 80 fps bez problémov hrateľná a nemusíte znižovať rozlíšenie pod Full HD.

Po populárnej online hre tu máme tvrdší oriešok. GTA V je rovnako jedna z najpopulárnejších hier na trhu, no ponúka komplexnejšiu a náročnejšiu grafiku ako CS. To sa samozrejme odrazilo aj na plynulosti a prepady pod 30 fps sú tu oveľa bežnejšie. Na UHD 620 hra pomerne seká a nedá sa tak hovoriť o pozitívnom hernom zážitku. Svedčia o tom aj priemerné fps s hodnotou 27. Naopak Iris Plus v testovanom Delli zvláda hru oveľa lepšie a s priemerom 49 fps bol aj herný zážitok výrazne lepší. Hra výrazne menej sekala a bola plynulejšia. Myslím, že bez problémov tu viete rozlíšiť, na čom bola hra hrateľná a na čom nie.
Do tretice si dáme ešte závodnú hru, konkrétne Dirt Rally. Vo Full HD a nastaveniach medium opäť vidíme podobný scenár ako pri GTA V a to, že na Delli s Iris Plus je hra bez problémov hrateľná s priemernými fps na úrovni 43 a minimom dokonca nad hranicou 30 fps. Naopak staršia Ci7 s UHD 620 grafikou má priemer len 23 fps a minimum okolo 19 fps, čo znamená, že hra pri teste výrazne sekala a hranie je prakticky nemožné.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *