Dell XPS 13 2-in-1: Ice Lake v praxi

Šifrovanie, enkódovanie

Do rúk sa nám dostala horúca novinka v podobe 10. generácie Intel Ice Lake v prémiovom notebooku od Dell. Čo prináša tak dlho očakávaných 10 nanometrov, aké sú zmeny oproti predchádzajúcim generáciám a je naozaj nová grafika Iris Plus dostatočne výkonná na hranie v rozlíšení  Full HD? Nielen na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede v tomto teste.

Šifrovanie, enkódovanie


Rozdiely výkonu môžeme vidieť aj pri šifrovaní. Ide o 14 a 9 % nárast, čo je merateľné, ale nie také výrazné ako predchádzajúce výsledky.Ice Lake sa prezentuje aj vylepšeným kódovaním, preto výsledky v týchto dvoch testoch by mali byť presvedčivé. V H.264 teste bolo zlepšenie o 26 % a H.265 až 30 %. Opäť veľmi solídne výsledky pri rovnakom počte jadier.

  •  
  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Komentáre (3) Pridať komentár

    1. Rukami mi prechádzajú aj drahšie zariadenia a toto bol top model v ponuke, ktorý určite cenou ohurovať nebude. Testujem už aj druhý Ice Lake notebook od Lenova, ktorý je lepšie cenovo nastavený, určite sa preto nevyhnem porovnaniu…

  1. 1. Zásadní údaj je poměr stran displaye 16:10. To je super! Ten relativní vertikální prostor je obrovsky důležitý.
    2. Zásadní údaj je nevýměnné SSD. To je peklo!!! (stačí aby to spadlo na zem a dostat z toho data bude fakt velký problém)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *