Fractal Design Torrent: Keď chladenie iných skriniek nestačí

Záver

Nedávno Fractal Design predstavil skrinku Torrent, ktorá sa v prvom rade zameriava na čo najlepšie chladenie. Okrem výrazne otvoreného plášťa má skrinka až päť ventilátorov, z toho dva sú nadštandardne veľké a hrubé. Torrent tak operuje s mimoriadne vysokým prietokom, a to i na pomerne veľkom priestore. Preto bude v testoch zaujímavé sledovať, ako sa tieto dispozície prejavia na zahrievaní a hlučnosti.

Záver

Výsledky testov vravia celkom jasne v prospech skrinky Torrent. Tá výrazne dominuje v chladení pri tých najhlavnejších komponentoch ako procesor, grafická karta základná doska. O to že bude mať zdroj problém s teplým vzduchom zo skrinky nemusíte mať starosť. Teplota pod ním dosiahne pri 39 dBA iba 28,5 stupňov, čo sa dá prirovnať k „príjemnému“ letnému dňu v byte bez klimatizácie. Ventilátory sú pri hlučnosti 39 dBA spustené iba na 53 % svojho výkonu. Pri maximálnych otáčkach je hlučnosť už síce neúnosná, hlavne keď nie ste sami v miestnosti, ale teploty dokáže výrazne zraziť ešte nižšie. Až na grafickú kartu, ktorú chladí i tak lepšie než ostatné skrinky.

Veľký priestor vo vnútri, ktorý vám poskytne úplnú voľnosť vo výbere hardvéru a k ich ľahkému a rychlému prístupu, si určite obľúbite. K tomu enormné množstvo vzduchu vháňaného do vnútra skrinky piatimi ventilátormi, pri ktorých nemusíte rozmýšlať kam ich umiestniť, prinieslo skrinke za výborné chladenie najvyššie naše ocenenie „Top-notch“.

Torrent od Fractal Design je skrinka, ktorá bude vyhovovať väčšine. Bez rozdielu, či chcete dopriať komponentom špičkové vzduchové chladenia alebo sa chcete zamerať na vlastný vodný okruh. O ochranu proti prachu sa starajú dva jemné nylonové filtre, ku ktorým je rýchly prístup. Vďaka tomu je skrinka vhodnejšia aj do prašnejšieho prostredia. Či ste hráč alebo kreatívec a neprekáža vám priplatiť si za kvalitné vyhotovenie s excelentným chladením, FD Torrent určite pri výbere skrinky zvážte.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče

Fractal Design má pomerne silné leto. Po ventilátoroch Aspectunikátnej skrinke Torrent firma predstavila, vydala a uviedla do predaja aj novú rodinu kvapalinových chladičov „Lumen“. Tie sú k dispozícii tradične vo viacerých variantoch a atraktívne sú najmä priaznivou cenou. Za najväčší a najvybavenejší model zaplatíte menej, než je štartovacia suma vodníkov Celsius+ Prisma. A na úkor výkonu to zrejme nebude. Celý článok „Lumen, tak po novom Fractal Design nazýva lacnejšie AIO chladiče“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste

Za doterajší úspech a dobré meno Fractal Design vďačí najmä odhlučneným skrinkám Define. S Najnovším prírastkom medzi skrinkami označeným Torrent však švédska firma celkom „otáča“. Priorita je tentokrát v dosahovaní čo najnižšieho zahrievania, a to i za cenu vyššej hlučnosti. Prispôsobená je tomu celá konštrukcia – deravá ako rešeto a prešpikovaná ventilátormi aj zospodu. Celý článok „Fractal Design vydal skrinku Torrent. Airflow na prvom mieste“ »

 •  
 •  
 •  

Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…

Až do včerajšej polnoci ste mali možnosť sa prihlásiť o kvapalinový chladič Celsius+ S28 Prisma. Ďakujeme vám nielen za hojnú účasť, ale i za príjemné komentáre. Na základe vašich správ vznikla i celkom pozoruhodná štatistika o tom, aké skrinky a procesory vlastníte. Pre zvedavcov aj toto tajomstvo v tejto správičke odhalíme. Prvoradé ale samozrejme je, kto sa bude tešiť z nového chladiča na procesore. Celý článok „Vyhodnotenie súťaže: Vodník Fractal Design poputuje k čitateľovi…“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. druhá veta – …ale budiž. Budiš je obec v Turci 🙂
  výsledky sa dali očakávať, skrinka veľká že by v nej mohla bývať rodinka liliputov, predok jak rošt z grilu, milimetrový plech, sklo, aj sa divím, že to váži len 11 kíl, staré Chieftecy boli ťažšie, mali myslím okolo 16 kíl, ale to boli big towery…
  zasa konektory hore, vo Švédsku asi nepoznajú nasadaný prach a pokiaľ je pc v nejakej polici, nemusí byť úplne dobrý prístup ku tlačidlám a hlavne USB portom.

  1. Keďže nám obec Budiš nezaplatila za reklamu, tak som im propagáciu zrušil 🙂 dík za postreh.
   Viem si predstaviť, že by niekto prišiel s nápadom pre flexibilné umiestnenie konektorov a tlačidiel, v podobe odnímateľnej časti – vpredu a hore. My by sme si už len vybrali pozíciu, ktorá nám vyhovuje.

   1. konektory a tlačidlá spredu sú o dosť praktickejšie, ale dizajnéri čelných panelov sú proti, bohvie prečo…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *