Gainward RTX 2070 Phoenix GS: tenká, ale i ohybná grafika

Základné parametre a detaily

Tak, a máme tu GeForce RTX od Gainwardu! Minulá generácia grafických kariet tohto výrobcu, s chladičom Phoenix, podávala perfektné výsledky. O tom sa môžete presvedčiť v teste GTX 1070 Ti Pheonix GS. Nový chladič však prešiel mnohými premenami. Ale hlavne: uberá sa karta v sľapajách predchodkyne a vyznačuje sa rovnako výbornými prevádzkovými vlastnosťami vrátane skvelého pretaktovania?

Základné parametre

*Tento rozmer nepočíta s jazýčkom na záslepke. Informuje teda o tom, koľko miesta ukrojí z vnútra skrinky.
**Merané bez konektora PCIe. To znamená, že ide o vzdialenosť od slotu po bočnicu. Podľa nej môžete predísť prípadnej nekompatibilite s menšími alebo atypickými skrinkami.

Detaily

Karta nám na test prišla z distribúcie bez originálneho balenia. Nevieme vám ho preto žiaľ ukázať, no očakávať môžete vertikálne dizajnovanú krabicu, ako býva pri Gainward zvykom.

Séria RTX od Gainward prináša výrazné zmeny dizajnu. Phoenix už neznamená hrubý dvojventilátorový červeno-zlatý chladič, ako tomu bolo pri GTX 1070 Ti. Tentokrát výrobca zvolil konzervatívnejší prístup s trojslotovým čierno-strieborným vyhotovením.

   

Zadná strana je miernym prekvapením. Nemá totiž backplate, čo je veľké negatívum, keď ho už nájdeme aj pri nižších modelových radoch. Karta sa v tomto dôsledku prehýba, na čo sa pozrieme neskôr.

   

Pri bočnom pohľade vidíte, že chladič je dvojslotový, čo je pri sérii RTX skôr vzácnosť. Zároveň možno vidieť napájacie 6 a 8-pinové konektory. Nápis GeForce RTX je dominanta bočného pohľadu, nie je ale podsvietený ako na iných kartách.

Vzadu nájdete tradične jeden port HDMI 2.0b a 3× DisplayPort 1.4. Podobne ako na RTX 2080 Ti sa tu nachádza aj USB-C (VirtualLink), ktorý ale na RTX 2060 už chýba. A oproti generácii Pascal absentuje DVI.

Pozrite sa na zopár ďalších detailov, ktoré grafika ponúka. Pri pohľade na koniec karty môžete vidieť štyri ukončenia heatpipe, ktoré vedú naprieč pasívom. Chladič je o trošičku dlhší ako samotné PCB.

   

Chladenie zabezpečuje trojica ventilátorov. Okrajové majú priemer 85 mm, stredový 74 mm. Nad a pod stredným ventilátorom sú jediné podsvietené prvky RGB, pásiky. Výrobca to nijako nepreháňal, čo môže byť výhodou, ak sa snažíte spraviť zostavu bez prehnaného osvetlenia.

 

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti

Nedávno nás oslovil náročný fanúšik s prosbou o navrhnutie a poskladanie počítača na prácu aj hranie. Zadanie bolo jasné, to najlepšie, čo sa momentálne dá kúpiť, no zbytočne to nepreháňať. V článku si povieme niečo o vybraných komponentoch, ale aj o problémoch, na ktoré sme počas oprimalizácií narazili. Pozrite sa s nami na finálny výsledok a dajte nám v komentároch vedieť, či sa vám zostava páči! Celý článok „Staviame extrémny PC za 5000 eur. S dvoma RTX 2080 Ti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?

Tak, a sme v novom roku, do ktorého vám želáme všetko dobré a veľa radosti z hardvéru! A jednu z prvých takýchto radostí začneme na HWCoolingu. Už totiž poznáme meno výhercu GTX 1070 Ti Phoenix GS, ktorému trochu prialo šťastie a zároveň sa úspešne popasoval s kvízovými otázkami. Tie, ako sa ukázalo, neboli úplne jednoduché pre každého, no naši pozorní čitatelia sa spravidla nemýlili. Celý článok „Aké boli správne odpovede a kto získava grafickú kartu Gainward?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080

GTX 1070 Ti je posledným prírastkom do rodiny „tisíckových“ GeForce a priama odpoveď na AMD Vega 56. Tabuľkovo je umiestená medzi GTX 1070 a GTX 1080, no bližšie má k druhej menovanej. Môže dohnať lacnejšie 1080 so slabším chladičom i napájaním? Aj tieto karty sú o pár eur drahšie. Z testu zistíte, ako robustná GTX 1070 Ti Phoenix GS obstojí v porovnaní s GTX 1080 FE. Celý článok „Test Gainward GTX 1070 Ti Phoenix GS: po krku GTX 1080“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

 1. Zdravim Vás,
  fajn recenzia. Mám len malý dotaz. Kvôli čomu nemáte v porovnaniach žiadnu AMD kartu?

  1. Ahoj, momentálne máme plné ruky práce s RTX grafikami. Pripravujeme ešte test RTX 2060 od Gigabyte a nasledovať by mali aj recenzie rôznych RTX 2080. Zároveň sa nám už partneri začali ozývať ohľadom GTX 1660. Naopak so samplami AMD kariet situácia nie je taká ružová a zohnať Radeon VII je veľký problém. Po dokončení GeForce grafík to však určite bude priorita 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *