Gigabyte G32QC – budgetových 32″ na hranie

Možnosti nastavení

Herné monitory sú dostupné v rôznych rozmeroch, formátoch a zahnutiach. V poslednej dobe sme tu mali viacero 27″ modelov, ktoré predstavujú momentálny mainstream. Čo však, ak chcete niečo väčšie, ale ultrawide nie je to pravé? V tom prípade zrejme siahnete po 32″ displeji. Chceli by ste aj zahnutie, veľa Hz a rôzne herné funkcie? Potom vás môže zaujímať Gigabyte G32QC.

Možnosti nastavení

Na ovládanie slúži už spomínaný joystick, ktorý sa pohybuje v 4 smeroch a je možné ho aj stlačiť pre potvrdenie voľby.

Pri pohybe do strán sa vám zobrazia rýchle skratky pre zmenu režimu, vstupu, hlasitosti či čiernej. Po stlačení sa zobrazuje základné menu.

V ňom si môžete vybrať z niekoľkých funkcií v GameAssist, prípadne pri prepojení s PC použiť Dashboard na zobrazenie stavu vašich komponentov.

Hlavné nastavenia sú delené do niekoľkých sekcií.

Prvou je Gaming, kde nájdete hlavne ovládanie Overdrive a Freesync. Taktiež je tu Black Equalizer, ktorý má až neuveriteľných 20 úrovní. Aj tie najtemnejšie hry by na tomto monitore nemali byť problém a nepriatelia schovaní v tieňoch vám tak rozhodne neuniknú.

Nastavenie obrazu ponúka niekoľko režimov vrátane sRGB a Custom 1 – 3. Každý režim potom ponúka prispôsobenie jasu, kontrastu, farieb, gammy a podobne.

Ďalšie nastavenia slúžia na zmenu rýchlych skratiek pri ovládaní joystikom, jazyka, hoci slovenčina či čeština chýbajú alebo režimy PiP a PbP, na ktoré sa pozrieme o chvíľu.

Po pripojení monitora cez kábel USB k počítaču môžete všetky jeho nastavenia ovládať aj cez aplikáciu OSD Sidekick. Nastaviť si tu dokonca môžete aj klávesové skratky na rýchle zmeny nastavení monitora. Nechýba ani možnosť aktualizovanie firmvéru samotného monitora.

Monitor ponúka už spomínané režimy PiP a PbP. V PbP si viete vybrať z natívneho alebo plného zobrazenia a vstupy medzi sebou prepínať.

PiP ponúka tri veľkosti malého okna.

Zmenšené okno viete zobraziť v každom zo štyroch rohov.

Podobne ako v PbP aj pri PiP viete vstupy medzi sebou prehodiť.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX

Nové RTX 4080 vo variante Super konkurenčné Radeony (RX 7900 XTX) tvrdo atakujú vo všetkých smeroch. K ich posunu došlo nielen pre rýchlejšie GPU (oproti neSuper RTX 4080), ale aj pre vyššiu priepustnosť pamätí. Tie má RTX 4080 Super spomedzi všetkých GeForce postavených na architektúre Nvidia Ada Lovelace najrýchlejšie. RTX 4080 Super v testovanom variante Aorus Master 16G je pritom naozaj extrémna grafická karta. Celý článok „Aorus RTX 4080 Super Master 16G: Problém RX 7900 XTX“ »

  •  
  •  
  •  

Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20

Už v průběhu loňska se objevil první monitor (od Samsungu) využívající připojení přes DisplayPort 2.1, které je již podporováno na grafikách Intelu a AMD (u Nvidie, jak známo, ne). Ten ovšem ještě nejede na úplně maximální kapacitě tohoto rozhraní. Na CES 2024 se ale objevil první monitor, který toto nové rozhraní ždímá naplno a využije propustnost až 77 GB/s, kterou DisplayPort 2.1 nabízí. Díky tomu se vyhne dnes všudypřítomné kompresi. Celý článok „Herní monitor Gigabyte plně využije DisplayPort 2.1 s UHBR 20“ »

  •  
  •  
  •  

Gigabyte Z790 Aorus Pro X: Biela k Raptor Lake Refresh

Otestovali sme prvú základnú dosku Z790, ktorá je primárne určená na použitie so 14. generáciou procesorov Intel Core (Raptor Lake). Výbava čipsetu sa nezmenila, ale okolo neho je veľa nového, pozoruhodného. To vrátane modernizovanej sieťovej konektivity v čele z WiFi 7 a konečne 5-gigabitovým ethernetom. A za ten rok, ktorý na to bol, Gigabyte pracoval aj na mnohých detailoch. Niektoré sa podarili viac, iné menej. Celý článok „Gigabyte Z790 Aorus Pro X: Biela k Raptor Lake Refresh“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *