Gigabyte G32QC – budgetových 32″ na hranie

Záver

Herné monitory sú dostupné v rôznych rozmeroch, formátoch a zahnutiach. V poslednej dobe sme tu mali viacero 27″ modelov, ktoré predstavujú momentálny mainstream. Čo však, ak chcete niečo väčšie, ale ultrawide nie je to pravé? V tom prípade zrejme siahnete po 32″ displeji. Chceli by ste aj zahnutie, veľa Hz a rôzne herné funkcie? Potom vás môže zaujímať Gigabyte G32QC.

Záver

Gigabyte G32QC ukazuje mierne iný pohľad na tému herných monitorov, než niekoľko posledných testovaných kúskov. Jednak je väčší, než býva bežné, ponúka aj zahnutie, no predovšetkým jeho dizajn je skôr rozvážny ako by kričal „ja som herný monitor“. To môže istej klientele vyhovovať viac ako šialené RGB kolotoče či červené akcenty, na aké sme si už tak nejako zvykli. S väčšími rozmermi prichádza aj menšia flexibilita a monitor tak ponúka len výškové nastavenie a náklon, otáčanie či pivot chýbajú. Pivot však pri takto veľkej obrazovke a zahnutí zmysel ani nedáva.

Pochváliť môžem portovú výbavu, ktorá je dostatočná no nijak prehnaná. Asi najsilnejšou stránkou monitora sú herné funkcie, čo by sa zase na herný displej aj patrilo. Menu OSD je veľmi rozsiahle a ponúka množstvo nastavení ale aj dedikovaných herných funkcií ako Game Assist, Dashboard či možnosť prepojenia s PC cez OSD Sidekick. Špeciálnu pozornosť si zaslúži Black Equalizer, ktorý ponúka až 20 úrovní, čo je naozaj nevídané. Doteraz som sa stretol väčšinou tak so štyrmi. Keď už sme pri herných funkciách, tak 165 Hz panel v QHD rozlíšení je tiež mierny nadštandard proti tradičným 144 Hz. Rozdiel by ste však zbadali len pri priamom porovnaní a ani to by nemuselo byt úplne viditeľné. Chválim prítomnosť FreeSync Premium Pro a aj kompatibilitu s G-Sync.

Certifikácia HDR 400 je, ako už sme viac krát pri recenziách spomenuli, viac marketingovým ťahom ako reálne využiteľnou funkciou, o čom svedčí aj nameraný jas 360 nitov, čo vôbec nie je zlé, ale na plnohodnotný HDR zážitok to nestačí. Azda najväčším sklamaním je uniformita použitého panelu Samsung, ktorá vykazuje veľké svetelné odchýlky pri zobrazovaní čiernej. Toto je asi jediná vec, ktorú môžem monitoru nejako vyčítať. Cena je tiež dobre nastavená, ak pohľadáte na internete, viete si ho zakúpiť už aj pod 400 eur, čo za tento rozmer a funkcie pokladám za veľmi zaujímavú a výhodnú kúpu, ak sa dokážete zmieriť s tou uniformitou.


Monitor si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 10 990 Kč/410 eur


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

(Gigabyte) B860 Aorus Elite WiFi7 Ice: Dostupná cena „v bielom“

Lacnejšie základné dosky (oproti modelom Z890) s čipsetom B860 vedie aj Gigabyte. V porovnateľnej triede je výbava relatívne slabšia, ale reflektuje ju aj nižšia cena a B860 Aorus Elite WiFi7 (Ice) tak v konečnom dôsledku môže byť do zostavy atraktívna voľba. V prípade testovaného variantu Ice obzvlášť, pokiaľ vyberáte medzi základnými doskami s bielym PCB. Tie nejaké sú, ale pomerne vzácne. Celý článok „(Gigabyte) B860 Aorus Elite WiFi7 Ice: Dostupná cena „v bielom““ »

  •  
  •  
  •  

Test Radeon RX 7900 XTX Gaming OC: Základ od Gigabyte

Radeon RX 7900 XTX Gaming OC od Gigabyte se řadí k levnějším modelům, které se do testů často nedostávají. U těchto karet výrobce při návrhu klade důraz na nižší cenu a šetří zejména na pasivní části chladiče. V testech provozních vlastností nevypadají vedle drahých prémiových karet dobře. Právě kvůli příznivější ceně po nich ale často sáhnou nejen zákazníci, ale zejména prodejci hotových počítačových sestav. Celý článok „Test Radeon RX 7900 XTX Gaming OC: Základ od Gigabyte“ »

  •  
  •  
  •  

(Gigabyte) B850 Aorus Elite WiFi7: Naozaj lacnejšia? Áno

Čipová súprava AMD B850 je dobrý základ pre používateľov, ktorí nevyužijú širšie možnosti drahších základných dosiek (typicky s čipsetmi X870 alebo X870E). Odmenou má byť nižšia cena a v prípade B850 Aorus Elite WiFi7 taká aj je. Táto základná doska patrí medzi cenovo najdostupnejšie modely, ktoré môžu majiteľov procesorov Ryzen 9000 či eventuálne Ryzen 7000 zaujímať. V testoch si pritom nepočína vôbec zle. Celý článok „(Gigabyte) B850 Aorus Elite WiFi7: Naozaj lacnejšia? Áno“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *