Lenovo Yoga C940 – stylus, soundbar a kovové telo

Porovnanie s XPS 13 2-in-1

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Rozdielne telo, rovnaké srdce

Yoga C940 a XPS 13 2-in-1 zdieľajú rovnaký procesor Ice Lake i7-1065G7, no vo veľa veciach sa líšia. Už len prvý pohľad odhaľuje výrazné rozdiely v dizajne a rozmeroch.

   

XPS má menšie rámčeky okolo displeja, za čo môže trochu aj displej s pomerom strán 16:10. Nemá totiž pod displejom „bradu“, akú nájdete na Yoge. Okrem pomeru strán je rozdiel aj v uhlopriečke a to 14″ vs. 13,4″.  Keď sa však pozriete na obrázok, na ktorom sú oba notebooky v režime „stan“ uvidíte, že veľkosť displeja je takmer rovnaká. Líšia sa teda len vonkajšie rozmery.

Zaujímavé je tiež porovnanie kĺbov. Yoga má jeden veľký, v ktorom je ukrytý reproduktor. XPS má dva menšie a medzeru medzi nimi.

Rozdiel vo veľkosti je značný, najmä keď oba notebooky položíte na seba. Vtedy vidíte, že XPS je výrazne menšie. Konkrétne rozmery sú 296 × 207 × 7-13 mm pre Dell a 320 × 215 × 14,5-15,7 mm pre Yogu. Rozdiel je teda viac ako 2 cm na šírku a takmer 1 cm na výšku. XPS je tenšie a smerom dopredu sa ešte viac stenčuje, čo má však za negatívny efekt rezanie do ruky. Na Yoge som tento problém nemal.

Vyzerá to teda tak, že Yoga s väčšími rozmermi je praktickejšie riešenie ako XPS, ktoré sa snaží byť čo najtenšie. Yoga nereže do ruky, má väčšiu 60Wh batériu oproti 51Wh v Dell a rozdiely by sme mohli pozorovať aj v chladení, na čo sa pozrieme neskôr.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080

Legion je už medzi hráčmi pomerne známa a dobre rozšírená značka a notebooky, ktoré pod ňu spadajú, som v minulosti zvykol hodnotiť pozitívne. To preto, že prinášali dobrý výkon za rozumnú cenu a nadštandardné bývalo aj chladenie. Tento rok sa výrobca prekonal a s novým modelom série 7 útočí na najvyššie priečky vďaka novému 165 Hz displeju a až 165 W RTX 3080. Pozrite sa, ako si nový návrh notebooku poradí s takouto náložou. Celý článok „Legion 7 (16, AMD): Ryzen 9 s nadopovanou GeForce RTX 3080“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50

Na online výstave 2021 Digital Lenovo predstavilo dva počítače ThinkEdge. Vyznačujú sa malými rozmermi, ale pritom i robustnosťou, ale hlavne sú koncipované tak, aby vyhoveli náročným požiadavkám podnikového prostredia. Či už z pohľadu výpočtového výkonu, konektivity, bezpečnosti alebo i tým, že sú pripravené do miest s veľmi nízkymi alebo naopak veľmi vysokými teplotami vzduchu. A znesú aj extrémnu vlhkosť. Celý článok „Lenovo chystá profesionálne počítače ThinkEdge SE30 a SE50“ »

  •  
  •  
  •  

Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur

Lenovo Legion získalo na popularite aj vďaka tomu, že v ich ponuke nájdete dostupné, ale napriek tomu veľmi dobre vybavené modely. Novou modlou cenovo orientovaných zákazníkov je Legion 5, ktorý sa nebojí siahnuť po mobilnom Ryzene a agresívnej cenovke. Nižšia cena sa však logicky musí niekde odraziť a bude nás zaujímať, kde výrobca ubral v porovnaní s Legion 7i. Celý článok „Lenovo Legion 5 – 16 vlákien za tisíc eur“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (7) Pridať komentár

  1. 50.000,- a nemá číselnou klávesnici? Ale no tak !
    Ostatní mínusy, které jste napsal a za tu cenu ? Tak to jo !
    Jinak kovové tělo je automaticky, o pantech ani nemluvím…..
    Ale svého kupce si jistě najde….chudák….good luck and fuck
    BoMan

    1. Ahoj, neviem či sa zrovna dá vyčítať absencia numerickej klávesnice na 14″ notebooku, ktorý je navyše 2v1 a tenkými rámčekmi. Jednoducho v tele na to nie je miesto, pokiaľ teda nechceš mať nejaké ultra malé klávesy, na ktorých sa bude zle písať. Ak je pre teba numerická klávesnica dôležitá, existuje táto Yoga C940 aj v 15″ verzii…

      1. Díky za odpověď. Víc k tomu, co jsem napsal, nemám. Pre istotu…..kovové panty a numerická klávesnice za 50 je podle mě normal a žádoucí taky na 14´´. O tomto vážně nediskutuji. (ten procák je perlička na konec) That´s all.
        BoMan

        1. Snažil som sa nájsť nejaký 14″ ntb s numerickou klávesnicou ale nenašiel som. Pri 2v1 bude šanca ešte menšia. Vieš o nejakom? Rád si rozšírim obzory 🙂
          Takže podľa môjho názoru nie je absencia numerickej klávesnice nijako spojená s cenou ale práve s formátom zariadenia. Len pre zaujímavosť, môj ntb má cenovku 105 000 CZK a tiež nemá numerickú klávesnicu a ani by som ju ako fanúšik TKL nechcel… Samozrejme, záleží čo na notebooku robíš a chápem, že numpad môže byť pre teba kľúčový, ak robíš účtovníctvo a pod.

          1. na to vyuzitie, kam su mierene tieto male nb, ta numerika chybat urcite nebude aj ked mne sa v tomto pacia nove asus zenbooky, ktore maju numeriku integrovanu v touchpade.

          2. Vlastně sem ani omylem netušil, co to rozpoutá a abych se přiznal, notes mně až tolik nebere. Jen si vzpomínám (asi jsem starší týpek) , že od určité částky tam ta numerika byla. To, že tam teď není a někdo to platí, je mi vážně srdečně jedno. Nehledám žádný příklad a nebudu hledat, věřím Vám, že tam teď není. Možná tam ani nebyla a byl to větší kousek, možná. Ale dát takový ranec v korunách (bo mně vyplácí v korunách a ne v dolarech nebo eurech) za něco takového…14…asi ne. Jsem jen chtěl říct tohle a víc už k tomu nemám. Pokud Vám to nevadí, já s tím nic neudělám. Proto já končím naši „plodnou“ diskusi a zabývat se tímto tématem už nechci….to vážně ne. Hezký pokec, byla to sranda.
            BoMan

          3. Cokoli pod 17″ stejně nelze považovat za zařízení na práci, maximálně na poznámky. Jinak to řeší místní dock, klávesnice a monitor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *