MSI MPG Velox 100P Airflow: Chladenie na prvom mieste?

... vnútri už ale bez kompromisov

Velox 100P sú jedny z najnovších skriniek MSI. Vo variante Airflow (Velox 100P Airflow) má výrazne perforovaný predok, čo je niečo, čo nás na HWCoolingu zaujíma. Skrinka sa radí k drahším midi-towerom a nechýba jej ani temperované sklo či osvetlenie ARGB. V rámci testov sme ale, prirodzene, zohľadňovali najmä konštrukčné vyhotovenie, výbavu a chladenie, keď už má táto Velox v názve Airflow.

… vnútri už ale bez kompromisov

Skrinka je veľkostne aj objemovo pripravená na každý hardvér bez obmedzení, napríklad základné dosky osadíte aj o veľkosti E-ATX. Tie drží podnos o hrúbke 0,7 mm, čo je o niečo málo viac ako štandardný priemer 0,6 mm. Spolu s doskou podrží aj vežovitý chladič procesora do veľkosti 175 mm, čo vám dáva takmer neobmedzené možnosti vo výbere. Grafické karty skrinka pojme do dĺžky 380 mm, čo znamená, že ani pri kartách sa nebudete musiet obraciať. Vpravo na podnose môžete umiestniť už spomínaný radiátor vodného chladenia s veľkosťou 120/240 mm alebo dva 120mm ventilátory. Nevýhodou je nutnosť odinštalovať ventilátory vpredu na nasávaní, preto je táto pozícia skôr určená pre radiátor vodného chladenia než samotné ventilátory.

Všetky priechodky pre kabeláž sú osadené gumovými krytkami. Tie držia na svojom mieste stabilne. Vrchná časť tunela je perforovaná, čo v kombinácii spodného ventilátora na nasávaní dáva lepšiu možnosť „dýchať“ hlavne 3,5″ diskom a grafickej karte, ak ju máte umiestnenú v nižšom slote PCI Express. 

Ventilátor na výduchu je taktiež nešpecifikovaný, s rovnakými parametrami ako tie na nasávaní. Jediný rozdiel je v tom, že tento má podsvietenie RGB LED. Dosť mi oba typy pripomínajú tie zo skrinky MSI Forge 100Mkde mali ventilátory aj rebrovanie.

Zadná strana vnútra je na fotke ochudobnená o jeden úchyt pre 2,5″ úložiská z dvoch a taktiež o priečinok v tuneli pre dva 3,5″ HDD – je to z dôvodu, že sa jedná o predvádzací kus. Štandardne sú dodávané ku skrinke. Pre správu kabeláže máte k dispozícii tri kusy sťahovacích pások na suchý zips. Ďalších 10 pozícii je voľných pre dodatočné uchytenie kabeláže. Rozbočovač pre osvetlenie ARGB je uchytený tesne vedľa priechodky káblov, čo môže spôsobiť ťažšiu manipuláciu pri osadzovaní. Pri skrinke v cenovej kategórii high end mi ale chýba priamo v rozbočovači aj napájanie pre ventilátory.

Samotná správa kabeláže nebola nejaká náročná, priestoru bolo dostatok, konkrétne 23 mm. A to aj napriek dodatočným káblom pre podsvietenie predného panela, lemovanie tunela a ventilátora na výduchu. Celé je to napájane pomocou káblu SATA.

Takisto ako kabeláž, tak aj osadenie a zapojenie hardvéru bolo bezproblémové. Ani podsvietenie nevykúzlilo pocit prémiovejšej skrinky.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS

Grafická karta GeForce RTX 4070 Ti Super Ventus 3X vyšla s BIOSom, s ktorým v MSI (a ani v Nvidii) neboli spokojní. Po jeho druhej revízii existuje aj tretia revízia BIOSu, posledná. Tá zvyšuje limit napájania, ktoré umožňujú dosahovanie vyšších frekvencií GPU. Ide to ale trochu na úkor energetickej efektivity. Aktualizovať, neaktualizovať? To si už musí rozhodnúť každý sám, pokiaľ bude možnosť. Celý článok „Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *