Nový AMD Link 4.0 pro Radeony: streamování her z PC na notebook

Streamování hry už i na jiné PC… ale musí mít hardware od AMD

Včera jsme psali o novinkách v ovladačích Radeon Software 21.4.1 pro grafiky AMD. Kromě ovladačů AMD aktualizovalo i mobilní aplikaci AMD Link, která je telefonním asistentem, ale současně umožňuje streamovat hru spuštěnou na PC na tablet nebo mobil. Dokonce i přes internet, když jste mimo domov, kde počítač stojí (běží). Nová verze už dovolí streamovat i na jiné PC s Windows nebo také přes funkci Link Game přizvat kamaráda.

Tato aplikace nyní byla vydána ve verzi 4.0, která také má několik zlepšení. Hlavně ale už to není jen mobilní aplikace. V nové verzi 4.0 už má aplikace i klienta pro Windows, takže můžete běžící hru přenášet z PC na jiné PC, třeba notebook. Ten vzhledem ke klávesnici může být vhodnějším prostředkem pro tituly uzpůsobené pro PC ovládání a můžete si zahrát i na tenkých úsporných modelech, nejen na drahých a horkých „dělech“.

Nový klient pro PC je nyní součástí instalačního balíku Radeon Software a nainstalujete ho s ovladači. Po instalaci ovladačů 21.4.1 byste v nabídce start měli mít „AMD Link for Windows“. Zdá se, že aplikace pro Windows je spjata s ovladači Radeonů a toto bohužel znamená, že musíte mít notebook s grafikou Radeon nebo procesor AMD Ryzen s integrovanou grafikou Radeon. Mobilní aplikace pro iOS a Android se instalují z běžných obchodů a nejsou omezené na hardware o AMD, který na těchto platformách ani neexistuje.

Klient pro Windows umožňuje streamování her, ale i pracovní plochy z vašeho desktopu na notebook (nebo asi i jiný desktop). Mělo by fungovat i vzdálené připojení, tedy ke svému počítači můžete přistupovat i přes internet, nejen v rámci domácí sítě/Wi-Fi.

Možnost pozvat kamaráda na virtuální lan party

Toto je asi logické rozšíření funkcionality streamování her, ovšem AMD Link 4.0 by měl mít navíc ještě možnost se připojit ke kamarádovi nebo jiné osobě – třeba kvůli řešení nějakého problému. Ale zajímavější možnost je hrát na jednom PC kooperativní hry, které podporují dva hráče najednou (druhý vstup). Pomocí aplikace AMD Link 4.0 může druhý vstup být připojený vzdáleně. Tato funkce má označení Link Game. Výhoda proti klasickému online multiplayeru je, že host nemusí mát sám danou hru koupenou.

Kromě tohoto by v nové verzi měly být i další změny. AMD například uvádí, že již je možné streamovat až s rozlišením 4K při snímkové frekvenci 144 FPS. Enkódování a streamování by také mělo být vylepšeno tak, aby obrazová kvalita byla vyšší a latence naopak snížená.

Při hraní mimo lokální síť, kdy využíváte internetové připojení pro dálkové streamování, má teď aplikace a server řízení QoS, které automaticky upravuje nastavení kvality streamovaného videa podle rychlosti připojení. Pokud tedy vaše rychlost nestíhá, pokusí se aplikace a server snížením kvality dosáhnout, aby se zachovala hratelnost.

Aplikace AMD Link 4.0 už by měla být dostupná v mobilních obchodech pro Android 5.0. iOS 10 a vyšší (Google, Apple, Amazon). Verze pro Windows je jak již bylo řečeno součást ovladačů, které se dají stahovat zde (nebo pomocí aktualizačního mechanismu přímo v aplikaci Radeon Software). Nicméně špatná zpráva pro staromilce: zřejmě podporuje jen Windows 10. Je také uvedeno, že všechny počítače, které spolu mají být takto propojené, musí mít aktuální ovladač 21.4.1.

Zdroj: AMD

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23

Po zprávě o oficiálním uvedení nových levných grafik Nvidia GeForce RTX pro notebooky tu máme i něco o konkurenčních kartách Radeon. Zde to ovšem bude o desktopových kartách. Z čínských zdrojů na Chiphellu teď máme únik parametrů Radeonu RX 6600 XT a Radeonu RX 6600, tedy možná příštích dvou modelů, které by AMD mohlo uvést na trh teď, když už se RX 6700 XT začal prodávat. Celý článok „AMD Radeon RX 6600 a 6600 XT: unikly parametry grafik s Navi 23“ »

 •  
 •  
 •  

Už víme, jaké má Ryzen 6000 integrované GPU: 12 CU RDNA 2

Na trhu už jsou notebooky s mobilními Ryzeny 5000 „Cezanne“ s architekturou Zen 3, takže bychom pomalu už měli zase dostávat různé úniky o následující generaci procesorů AMD, která by měla mít kódové označení Rembrandt. A skutečně se teď „stav poznání“ rozšířil o docela důležitou věc: integrované GPU těchto procesorů či jak AMD tradičně říká, APU. To konečně přinese pořádný nárůst herního výkonu, jaký APU poslední dobou scházel. Celý článok „Už víme, jaké má Ryzen 6000 integrované GPU: 12 CU RDNA 2“ »

 •  
 •  
 •  

Adrenalin 21.5.1: Vyšší výkon v Resident Evil, ale i výpadky signálu

Dnes vyšlo ôsme pokračovanie hry Resident Evil, Village, pre ktoré AMD v predstihu pripravilo i grafické ovládače. Tie okrem rôznych optimalizácií, napríklad pre raytracingovú grafiku, oproti predošlým vnášajú i výraznejšie zrýchlenie snímkovej frekvencie. Mimo iné je s Adrenalin 21.5.1 hlásená aj podpora pre skrášlené Metro Exodus (Enhanced Edition). Horšie je to s chybami AMD Linku pri použití kodéru HEVC. Celý článok „Adrenalin 21.5.1: Vyšší výkon v Resident Evil, ale i výpadky signálu“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *