Nvidia GeForce GTX 1630 vyjde nakonec až za dva týdny

GeForce GTX 1630 vyjde o něco později, ale stále je v plánu

Před týdnem jsme psali, že by do konce tehdy dobíhajícího měsíce měla vyjít nová levná grafika Nvidie, GeForce GTX 1630. Tehdejší informace zněla, že se karta má objevit v obchodech 31. 5., ale to se nakonec nestalo. Nvidia údajně vydání posunula o dva týdny a něco. Tato karta se tedy stále chystá a nešlo o nějakou kachnu, pouze byl posunut začátek prodeje. Její cena je ale stále s otazníkem.

Web VideoCardz, od kterého pocházely již předchozí zprávy o příchodu GeForce GTX 1630, nyní uvádí, že datum vydání se změnilo z 30. května na 15. června – jinými slovy, bude ve středu za dva týdny. Nové datum, které lze vidět na stránce z NDA dokumentu, kterou VideoCardz ukázal, nicméně nebude představovat nějaké papírové odhalení nebo marketingové oznámení. Tento den má být přímo termín dostupnosti karet v obchodech.

Tato embarga u nás obvykle končí v 15:00 a je to tak i v tomto případě (6:00 pacifického amerického času), pokud máte o takovouto kartu zájem a chtěli byste hned začít prohledávat e-shopy. Nicméně ne vždy se karty objeví hned v tomto čase.

Dokument ukazující plánované vydání GeForce GTX 1630 (Zdroj: VideoCardz)

Podle VideoCardz není stanoveno žádné separátní datum, kdy bude povoleno vydání recenzí. To by zřejmě mohlo znamenat, že nebudou zapůjčeny vzorky a tato grafika by pak mohla vyjít bez testů. I když se nějaké mohou objevit, pokud média získají vzorky přímo od distributorů a prodejců karet z vlastní iniciativy.

Specifikace víme, cenu ještě ne

Zatím pořád neunikly informace o tom, kolik tyto karty budou oficiálně stát. Měly by mít nižší cenu než GeForce GTX 1650, proti které budou GTX 1630 celkově pomalejší. Karta by prý měla nahrazovat stále ještě prodávané staré modely GeForce GTX 1050 Ti generace Pascal, které prý už teď zmizí z trhu. Asi ale nebude náhradou za GeForce GT 1030, tudíž také bude mít vyšší cenu než tato úsporná karta. Pozice by tak měla být někde mezi GT 1030 a GTX 1650.

Zatímco cenu nevíme, specifikace již víceméně ano. Karta bude založena na čipu TU117 s architekturou Turing. Ten bude ořezaný na jen 512 shaderů a nemá RT jádra pro ray tracing ani Tensor jádra pro DLSS. Takt bude poměrně vysoký na 1800 MHz, což ale také vedlo k nasazení relativně vysokého 75W TDP. To je stejné, jako má GeForce GTX 1650, ačkoliv hrubý výkon bude jen zhruba dvoutřetinový.

Gigabyte GeForce-GTX 1650 Windforce OC

Slabinou by podle VideoCardz mohla být paměť. Ta má sice zachovanou kapacitu 4 GB, ale její sběrnice bude osekaná na jen 64 bitů, což při osazení 12GHz pamětí GDDR6 dodá propustnost 12 GB/s.

Více o parametrech: Levná GeForce GTX 1630 už za pár dní, známe kompletní specifikace

Zdroj: VideoCardz

Jan Olšan, redaktor Cnews.cz


⠀⠀

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nvidia GeForce GTX 1630 je tu. Výkon 60 % GTX 1650, stejná cena

V květnu se náhle objevily informace o tom, že se Nvidia chystá přidat do nabídky levných grafických karet nový model GeForce GTX 1630 (ovšem odvozený od již starších GPU Turing / GeForce GTX 1600). Vydání této karty se nakonec opozdilo asi o měsíc proti původně uváděným datům, ale dnes byla opravdu oficiálně vydána a objevily se již i recenze. Bohužel to ale vypadá, že nová „levná“ karta ve skutečnosti má docela vysokou cenu. Celý článok „Nvidia GeForce GTX 1630 je tu. Výkon 60 % GTX 1650, stejná cena“ »

 •  
 •  
 •  

GeForce GTX 1630 už příští týden. Specifikace nové levné grafiky

Vypadá to, že nová levná grafika Nvidie, o které jsme teprve v pátek psali, vyjde o dost dřív, než to mohlo vypadat. Web VideoCardz k ní už zjistil prakticky všechny parametry, takže máme lepší představu o tom, kam by asi mohla cenově a výkonem zapadat. Zejména ale píše, že by její uvedení mělo být prakticky za rohem, zřejmě zřejmě se ho dočkáme ještě na konci aktuálního měsíce. Celý článok „GeForce GTX 1630 už příští týden. Specifikace nové levné grafiky“ »

 •  
 •  
 •  

Nová levná grafika od Nvidie: chystá se GeForce GTX 1630

Schyluje se k vydání GeForce RTX 4000, což budou dosud nejrychlejší herní GPU v nabídce Nvidie. Firma ale podle všeho chystá nějaké nové grafiky také na opačném konci nabídky. Vypadá to, že by mohla vydat opravdu levné karty, které by přinesly novou architekturu do zanedbaného pásma, kde teď jsou jen staré karty GeForce GT 1030 a kde novější technologie opravdu chybí. Zvlášť poslední dva kryptobublinové roky. Celý článok „Nová levná grafika od Nvidie: chystá se GeForce GTX 1630“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *