O nás

Magazín HWCooling sa zaoberá počítačovým hardvérom. Na dennej báze píšeme o aktuálnych správach týkajúcich komponentov, ale i celých počítačov, notebookov či periférií. Okrem spravodajstva sa venujeme aj testom. Tie sú postavené na podrobných metodikách. Sme toho názoru, že keď už niečo testovať a hodnotiť, tak precízne, unikátnym spôsobom a hĺbkovo. Na poriadnu analýzu niekedy nestačí ani 50 kapitol nabitých do prasknutia.

Na exaktné a presné merania máme v testlabe niekoľko skalibrovaných prístrojov, vrátane termokamery, hlukomerov či power metru vlastnej výroby. Ten používame na monitorovanie elektrického odberu priamo na slote PCI Express.

Všeobecne si zakladáme na vecnej a objektívnej interpretácii údajov. Voči marketingovým frázam či odvádzaniu pozornosti k nedôležitým veciam (na úkor tých podstatných) sme imúnni. Našim cieľom je pripravovať pre čitateľov hodnotné materiály, ktoré svojou formou presahujú kvalitatívne štandardy dnešnej doby.

V článkoch často kladieme zvýšený dôraz na chladiacu problematiku (preto HWCooling). Sme jediné médium, ktoré verí, že i v súčasnej dobe má zmysel sa poriadne pustiť do testov ventilátorov. V redakčnom tuneli pre ne určenom meriame okrem základných parametrov (prietok vzduchu, statický tlak, hladina hluku a spotreba) aj vibrácie či výkon motorčekov.

Redakčné ocenenia a systém ich udeľovania

Otestované produkty väčšinou získavajú jedno zo štyroch ocenení, čo ich najlepšie vystihuje. Najčastejšie to bude ocenenie „Approved“ určené pre produkty bez vážnejších nedostatkov, ktoré ale nevynikajú ani výborným pomerom cena/hodnota a ani nejde o špičkové veci.

Za výnimočne dobrý pomer cena/hodnota si hardvér z testov odnáša ocenenie „Smart buy!“. Pre veci, ktoré už tak cenovo výhodné nie sú, ale ich najväčším mínusom je pre prvotriednu kvalitu vysoká cena, máme zase ocenenie „Top-notch“. Nepodarky, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť, budú dostávať negatívnu nálepku „Stay away!“.

Ak ocenenie pri produkte chýba, znamená to, že nejakým spôsobom rozporuplný. Má teda nejaký výraznejší nedostatok. Tým pádom nesúhlasí s kritériami pre zisk ocenenia „Approved“, ale zároveň má veľa kladných vlastností a „Stay away!“ si preto nezaslúži.

         

Logá ocenení vyššie sú optimalizované najmä na tmavé pozadia (majú okolo seba bielu žiaru), na svetlé podklady sú vhodnejšie varianty dostupné na stiahnutie v nasledujúcich odkazoch: Approved, Smart buy!, Top-notch a Stay-away!.

Upozornenie: Spájanie lôg s produktami, ktorým sme ich neudelili, je zakázané. V opačnom prípade, teda keď sú nadobudnuté legitímne, je ich možné podľa vlastného uváženia rôzne používať na akékoľvek účely.

  •  
  •  
  •