O nás

Sme mladý magazín, ale so skúseným personálnym obsadením pôsobiacim niekoľko rokov v iných médiách. Teraz zakladáme vlastný projekt, ktorého úlohou je prinášať hodnotné informácie najmä zo sveta počítačového chladenia. Cieľom je vytvárať taký obsah, ku ktorému sa čitateľ inde nedostane. 

Na HWCoolingu sú a vždy budú publikované iba testy (vrátane autentickych fotografií), ktoré sú dielom redakcie. Žiadne články nepreberáme a nerecyklujeme. O kľúčové novinky však ochudobnení nebudete.

Zameriavame sa na produktové a tematické testy týkajúce sa prevádzkových vlastností grafických kariet, procesorových chladičov, základných dosiek, PC skriniek, ventilátorov, termopást a všetkých ostatných komponentov (a tém), ktoré sa nejakým spôsobom dotýkajú funkčného ladenia počítačov.

Našim zlatým pravidlom je okrem unikátneho obsahu vecná, prehľadná a presná interpretácia údajov. Výsledky testov sú vkladané do tabuliek a na mieru vytvorených interaktívnych grafov, ktoré na lepšiu orientáciu umožňujú triedenie a zoskupovanie hodnôt podľa rôznych kritérií. Články píšeme tak, aby im porozumeli aj začiatočníci, ale nemali by uraziť ani pokročilého čitateľa.

Všetky testy prebiehajú v klimatizovanom testlabe a v odhlučnených priestoroch. Na merania používame riadne kalibrované prístroje. Medzi našu základnú výbavu patrí vzduchový tunel, komora na meranie hlučnosti, hlukomer Reed R8080, power meter Extech 380801 (záložne UNI-T UTE1003A), niekoľko regulovateľných spínaných zdrojov Gophert CPS-3205 II,  otáčkomer UNI-T UT372, teplomery TFA 31.1028 plus UNI-T UT325 a termokamera Fluke Ti125.

Otestované produkty, ktoré sú niečím výnimočné a majú minimum nedostatkov, získavajú redakčné ocenenie Go for it! Logo (PNG) v plnom rozlíšení je k dispozícii na stiahnutie v týchto odkazoch: variant na biele a variant na tmavé pozadia.

  •  
  •  
  •  
  •