Ocenenie Z890 Aorus Elite WiFi7 zmenené na „Smart buy!“

Smart buy! pre Z890 Aorus Elite WiFi7

Najprv sme v tom úplne jasno nemali, ale teraz, po otestovaní viacerých modelov, je to pomerne jednoznačné – základná doska Z890 Aorus Elite WiFi7 vyrábaná Gigabyte, si zaslúži redakčné ocenenie Smart buy! Súbor jej vlastností v pomere k cene je naozaj atraktívny. Za približne 340 eur sa môže jednať o dobrú voľbu aj pre najvýkonnejší procesor platformy Intel LGA 1851 – Core Ultra 9 285K.

Provizórne redakčné ocenenie „Approved“ sa mení na vzácnejšie – „Smart buy!“. Takýto záver sa týka základnej dosky Z890 Aorus Elite WiFi7. Nejde o dramatický prevrat a čitatelia testov základných dosiek si spomenú, že sme nad udelením ocenenia Smart buy! váhali už vtedy, keď ešte nebolo jasné, ako relatívne obstoja konkurenčné modely. Po dotestovaní MSI MPG Z890 Carbon WiFi a Asus ROG Strix Z890 Gaming WiFi môžeme (Gigabyte) Z890 Aorus Elite WiFi7 ono honosné ocenenie pokojne udeliť.

Dôvodov pre toto rozhodnutie je viac. Jedným je nadštandardná energetická efektivita tejto základnej dosky a takisto nižšie zahrievanie jej VRM. To je na cenovú triedu Z890 Aorus Elite naozaj silné. Isteže, teplotné výsledky a celkovo výsledky spotreby sú do významnej miery dané aj menej agresívnym napájaním (pre ktoré je na iných doskách väčší priestor), ale aj o to ide, pokiaľ ide o čo najpriaznivejšie prevádzkové vlastnosti bezprostredne po zapojení, bez dodatočných zásahov používateľa do nastavení BIOSu.

Odhliadnuc od merateľných výsledkov prevádzkových vlastností a výsledkov výpočtového (či herného) výkonu platformy postavenej na tejto základnej doske, Z890 Aorus Elite WiFi7 charakterizuje aj prémiovejšie vyhotovenie či štedrá výbava, hoci interne treba počítať iba s dvoma portami USB 3.2. gen. 1 či iba so štyrmi portami SATA. Tie sú ale bežné aj na výrazne drahších základných doskách.

Kompletnú analýzu základnej dosky Z890 Aorus Elite WiFi7 nájdete v tomto odkaze. S redakčným ocenením „Smart buy!“ z HWCooling odišla aj základná doska MSI MAG Z890 Tomahawk WiFi. Tú však už v úplnom porovnaní s procesorom Intel Core Ultra 9 285K otestovanú nemáme (a získané výsledky sú s Intel Core Ultra 7 265K).


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Hlavne elegantne. Aorus EZ Chain Fan 120 Ice sa podaril

Gigabyte dal dokopy ventilátor, ktorý za atraktívnu cenu kombinuje ARGB LED, šikovné poprepájanie cez konektory v rámčeku a k tomu sú dosahované aj veľmi dobré výsledky na radiátoroch. Predovšetkým na tie je dizajn Aorus EZ Chain Fan 120 Ice optimalizovaný. Vlastne sa jedná o najlacnejšie takto efektívne osvetlené ventilátory s možnosťou vzájomného reťazenia, aké sme kedy testovali. Celý článok „Hlavne elegantne. Aorus EZ Chain Fan 120 Ice sa podaril“ »

  •  
  •  
  •  

Prvý pohľad na dosky B850. ROG Strix a Aorus Elite WiFi7

Pre procesory AMD Ryzen 9000 (a eventuálne aj 7000) vyšli nové základné dosky B850, ktoré sľubujú najmä nižšie ceny (oproti základným doskám X870/E). O konkrétnych modeloch sa toho do poslednej chvíle, dokým nevyšli, príliš nevedelo. Teraz sa ale pozrieme na dva, jeden od Asusu a druhý od Gigabyte, ktorý si neskôr podrobne rozoberieme aj v detailných testoch. Zatiaľ teda iba malý náhľad. Celý článok „Prvý pohľad na dosky B850. ROG Strix a Aorus Elite WiFi7“ »

  •  
  •  
  •  

(Gigabyte) Z890 Aorus Elite WiFi7 v teste s Core Ultra 9 285K

Začíname koliesko testov základných dosiek Z890 zaťažovaných najvýkonnejším procesorom pre platformu LGA 1851Intel Core Ultra 9 285K. To modelom Gigabyte – Z890 Aorus Elite WiFi7 zo strednej triedy alebo z vyššej strednej triedy, ako chcete… V podobnej kategórii budú neskôr aj konkurenčné modely, ale teraz k základnej doske, ktorá medzigeneračne prešla oproti Z790 Aorus Elite AX mnohými zmenami. Celý článok „(Gigabyte) Z890 Aorus Elite WiFi7 v teste s Core Ultra 9 285K“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *