OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou

Režimy výkonu

Herný rad OMEN od HP sa každým rokom zlepšuje a pomaly ale iste si vybojoval miesto medzi značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Najnovšia iterácia OMEN 15 prináša výrazný redizajn na vonok ale aj vo vnútri. Takisto ide o jeden z mála notebookov, ktorý ponúka procesory AMD Ryzen 4000 (Renoir), hoci testovanú konfiguráciu máme s 10. generáciou Intel, ale na rozdiel od AMD (so slabšími GPU) až s GeForce RTX 2070.

Režimy výkonu

Notebook dáva možnosť si v aplikácii možnosť vybrať si z režimov výkonu Performance a Balance.

Všetky testy boli robené v Turbo, no stojí za to sa pozrieť, aké rozdiely jednotlivé režimy ponúkajú. Niektoré výsledky určite nebudete čakať. Opäť porovnávame tie isté parametre, tentokrát však v 3DMarku v benchmarku Fire Strike.

Takty procesora hneď ukazujú zaujímavý vývoj. Balance sa pohybuje okolo 3,3 GHz s prepadmi aj pod 3,0 GHz. Performance je na tom výrazne lepšie. Ten dosahuje 4,4 GHz ale pomerne často skáče hore dole k hranici 3,9 GHz.

Spotreba viacmenej zodpovedá taktom a teda Performance žerie viac, cca 25 W a Balance berie len okolo 15 W. Samozrejmosťou sú špičky podľa konkrétnej časti testu.

Vyššie takty aj spotreba samozrejme znamená aj vyššie teploty v Performance režime, čo je vidieť hlavne v prvej polovici testu.

Ako je na tom grafika? Žiadne rozdiely v záťaži ako pri Blenderi nevidieť, grafika teda pracuje vždy naplno.

Tu ale vidíme azda najväčšie prekvapenia a to, že v Balance režime má grafika vyššie takty a to cca o ±100 MHz

Rovnako je vyššia aj spotreba a to celkom výrazne. Tu sa hýbeme niekde okolo 20 W, čo rozhodne nie je zanedbateľné.

Výsledky teplôt nie sú prekvapením, Balance má kvôli vyšším taktom ale predovšetkým o 20 W vyššej spotrebe aj vyššie teploty, ale nie nijako výrazne.

Prekvapivé zistenie v tomto teste zakončuje šokujúci výsledok vo Firestrike. Balance režim v priamom porovnaní poráža Performance, čo odporuje akejkoľvek logike, ale opakované meranie toto zistenie potvrdilo. Vyššie skóre má určite za následok vyšší takt a spotreba grafiky, kde tých 20 W bol pomerne značný rozdiel. Vyzerá to teda tak, že Performance je lepšie použiť pri úlohách zaťažujúcich CPU a naopak Balance zase na grafickú prácu a hranie hier.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e

Zhruba pred pol rokom sme písali článok o službe „prenajímajúcej“ tlač (Instant Ink), s ktorou firma Hewlett-Packard mieri najnovšie aj na domácich používateľov či živnostníkov. Sami sme si to trochu vyskúšali a ako to celé funguje, si ukážeme v rámci tohto krátkeho článku. Jeho súčasťou bude aj letmý pohľad na lacné multifunkčné zariadenie OfficeJet 8012e s atramentovými kazetami. Celý článok „Inštalujeme službu Instant Ink: HP Smart na OfficeJet 8012e“ »

  •  
  •  
  •  

HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná“

Prenájom atramentu alebo toneru znie už fakt trochu bizarne, HP ale v tomto systéme vidí priestor na zlepšenie plošnej tlače ako takej. Tá by mala byť so službou Instant Ink používateľsky prívetivejšia, lacnejšia i ekologickejšia. Ako to celé funguje a prečo by ste sa mali vzdať doterajších nákupov spotrebného materiálu, nám zástupca firmy odprezentoval na tematickej konferencii. Celý článok „HP: Prenajatá tlač Instant Ink je výhodnejšia než „vlastná““ »

  •  
  •  
  •  

HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita

Notebooky s dvomi displejmi sa stávajú novým trendom a bolo to práve HP, ktoré uviedlo prvé takýto notebook. Ide o špičkový herný Omen X 2S 15, ktorý spája vysoký výkon, kvalitné materiály a zaujímavé funkcie. A popri tomto všetkom sa súčasne stále drží kompaktných rozmerov, aké sa od dobre prenositeľného zariadenia očakávajú. Mohol by toto byť najlepší herný notebook roka? Celý článok „HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (5) Pridať komentár

  1. Verzi Blenderu jasně specifikuj a není od věci uvádět pro přesnost i velikost renderované dlaždice.

    1. Doplníme do grafov, test v sekcii rendering je historicky robený na 2.79, nová sekcia s porovnaním CPU/GPU je na 2.90. Tiles sú v základnom nastavení 32×32.

      1. Děkuju 🙂 Odpusťte tykání, bezprostředně ujelo a vnímám to za nepatřičné. Velikost dlaždic raději uvádějte, ta se může narozdíl od výchozího vzorkování třeba i v některé z dalších verzí měnit s nastavením použití CPU/GPU. Pro konzistenci a srovnání mezi zařízeními už by to pak chtělo uvádět i vzorkování. Recenzi jsem neprocházel příliš pečlivě a tak jsem si všimnul už jen chybky v jednotkách u grafu GPU Load (%) 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *