OMEN 15: herný notebook s vynikajúcou konektivitou

Testy displeja

Herný rad OMEN od HP sa každým rokom zlepšuje a pomaly ale iste si vybojoval miesto medzi značkami ako Asus, MSI či Gigabyte. Najnovšia iterácia OMEN 15 prináša výrazný redizajn na vonok ale aj vo vnútri. Takisto ide o jeden z mála notebookov, ktorý ponúka procesory AMD Ryzen 4000 (Renoir), hoci testovanú konfiguráciu máme s 10. generáciou Intel, ale na rozdiel od AMD (so slabšími GPU) až s GeForce RTX 2070.

Gamut, jas a odchýlka

Obrazové vlastnosti displeja sme odmerali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. OMEN 15 prichádza s rozumnou voľbou v oblasti displeja a to 15,6″ displej IPS s Full HD rozlíšením v klasickom pomere strán 16:9 (1920 × 1080 px). Od herného notebooku sa očakáva rýchlejší než bežný 60 Hz panel a novinka preto ponúka obnovovaciu frekvenciu 144 Hz. Chýba však G-Sync či Freesync, čo je trochu škoda. Takisto, konkurencia má už aj 240 či dokonca 300 Hz panely, hoci väčšinou pri vyšších cenovkách. Tak či onak, 144 Hz je vítaných.

Rámčeky displeja z troch strán sú pomerne tenké, hoci spodná brada je aj tu pomerne veľká. Jas 300 nitov a 72 % pokrytie NTSC nie sú žiadne úžasné hodnoty hodné profesionálneho grafického využitia, no zároveň nejde ani o žiaden podpriemer. Uvidíme, aké hodnoty nameráme v praxi a iných bežných farebných škálach.

Sonda nám ukázala 99 % sRGB, 77 % AdobeRGB, 79 % DCI-P3 a 74 % NTSC. Hodnoty to nie sú zlé, no konkurenčný Zephyrus M15 je an tom lepšie. Na hranie hier má však OMEN 15 dostatočne dobré podanie farieb, no na grafickú prácu vo farebných spektrách AdobeRGB a DCI-P3 bude lepšie použiť externý monitor. Gamma má hodnotu 2,1, no krivka je prekvapivo nerovnomerná. Maximálny jas 272 nitov je o niečo nižší ako udáva výrobca. Opäť, konkurencia je tu so 400 či dokonca 500 nitmi, čo oceníte najmä pri použití v exteriéri. Uniformita nebola zlá, no isté odchýlky bolo možné namerať.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita

Notebooky s dvomi displejmi sa stávajú novým trendom a bolo to práve HP, ktoré uviedlo prvé takýto notebook. Ide o špičkový herný Omen X 2S 15, ktorý spája vysoký výkon, kvalitné materiály a zaujímavé funkcie. A popri tomto všetkom sa súčasne stále drží kompaktných rozmerov, aké sa od dobre prenositeľného zariadenia očakávajú. Mohol by toto byť najlepší herný notebook roka? Celý článok „HP Omen X 2S 15: Vysoký výkon, dva displeje, slušná mobilita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky

Firma HP nám ukázala nové ľahké a tenučké pracovné notebooky, ale aj herné stroje s výkonnými grafickými kartami. Okrem toho viacero inovatívnych tlačiarní, vrátane vreckovej a na v neformálnej atmosfére „na raňajkách“ sme sa bavili aj o témach ekológie a o hrozbách, ktoré predstavujú neoriginálne náplne do tonerov. S lacnejším síce ušetríte, ale pri podstatne nižšej kvalite tlače. Celý článok „Report: Ekologické HP predstavuje nové tlačiarne a notebooky“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Z predstavenia notebookov, monitorov a tlačiarní HP

Firma HP rozširuje svoju ponuku produktov o modernizované pracovné notebooky s masívnejším obsadzovaním procesorov AMD Ryzen. O atraktívne prírastky sa rozrastá i rodina herných mašín Omen. Nechýbali ale ani monitory do práce či na široko gamutové na grafiku a k videniu boli tlačiarne, v rámci ktorých nám HP ukázalo aj jednu revolučnú novinku. Na výstavisku bolo mnoho zaujímavého a z každého rožka troška. Celý článok „Z predstavenia notebookov, monitorov a tlačiarní HP“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (3) Pridať komentár

 1. Verzi Blenderu jasně specifikuj a není od věci uvádět pro přesnost i velikost renderované dlaždice.

  1. Doplníme do grafov, test v sekcii rendering je historicky robený na 2.79, nová sekcia s porovnaním CPU/GPU je na 2.90. Tiles sú v základnom nastavení 32×32.

   1. Děkuju 🙂 Odpusťte tykání, bezprostředně ujelo a vnímám to za nepatřičné. Velikost dlaždic raději uvádějte, ta se může narozdíl od výchozího vzorkování třeba i v některé z dalších verzí měnit s nastavením použití CPU/GPU. Pro konzistenci a srovnání mezi zařízeními už by to pak chtělo uvádět i vzorkování. Recenzi jsem neprocházel příliš pečlivě a tak jsem si všimnul už jen chybky v jednotkách u grafu GPU Load (%) 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *