Špičkový chladiaci výkon do 70 eur? Reeven Okeanos

Max. otáčky

Reeven sa napohľad javí ako malá nevýrazná firma so slabšou distribúciou. To je síce i pravda, no v prípade Okeanosu platí príslovie, že „dobrého veľa nebýva“. Tento čínsky chladič ide v mnohých veciach príkladom aj svojim zvučnejším kolegom. Má síce nejaké muchy, no suma sumárom sa vyznačuje hlavne pôsobivým pomerom ceny k výkonu.

Max. otáčky





  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty

Dnešním dnem vstupuje na trh nová verze oblíbeného chladiče Endorfy Fera 5 s přívlastkem Black. Název napovídá, že je tento chladič opatřen matně černou povrchovou úpravou, což ocení především příznivci minimalistických PC sestav. Bude samozřejmě potřeba otestovat, zda nemá tato povrchová úprava negativní vliv na účinnost chlazení nebo zda nedošlo ke zhoršení akustiky. Pojďme se tedy společně vydat do temné budoucnosti chladičů Endorfy. Celý článok „Endorfy Fera 5 Black – Bestseller na cestě do temnoty“ »

  •  
  •  
  •  

Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital

DeepCool pre niektoré chladiče (ale aj skrinky) s prívlastkom Digital robí nadstavbu s displejom. Jeho implementácia je v minimalistickom duchu, cenu výrazne nezvyšuje a asi sa dá považovať za užitočnú. Vzhľadom na monitorovanie teplôt a intenzity záťaže CPU je to tematická pridaná hodnota, na ktorú sa teraz pozrieme v kontexte s výkonným dvojvežovým chladičom AK620 (Digital). Celý článok „Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital“ »

  •  
  •  
  •  

EK-Nucleus CR360 Lux White – Jednoduše nádherný vodník

Společnost EK Water Blocks zde nejspíš nemusím blíže představovat. Jedná se o výrobce špičkových komponent pro vodní okruhy a poslední roky zúročuje své zkušenosti z této oblasti také při navrhování AIO chladičů. EK-Nucleus CR360 Lux představuje vrchol současné nabídky a zaujme vás především svým čistým a elegantním designem. Při dobrých výsledcích v testech lze s ohledem na jeho cenu očekávat atraktivní poměr ceny, kvality a účinnosti. Celý článok „EK-Nucleus CR360 Lux White – Jednoduše nádherný vodník“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (8) Pridať komentár

  1. Pekný test a zaujímavý výsledok, som zvedavý ako si poradí pasív s industriálními Noctuami, škoda, že pri chladičoch nebýva na vyber s a bez ventilatormi s tým že bez ventilátorov by bol ten chladič lacnejší.

  2. Díky za test. Máš v plánu měření samostatného pasivu se stejnými ventilátory nebo měření pasivního chodu?

    Rád bych příště viděl v testu klasiku od Scythe – FUMA, Ninja 4, nebo Mugen 5 rev.B 😉 Plánuješ něco takového?

    1. Testy samotného pasívu vyjdu tak do hodinky.

      Fuma a Mugen 5 (oba v rev. B) by mali byť už nejaký čas na ceste do testlabu, tak snáď dorazia 🙂

  3. Vďaka za test.

    U NH-D15 mi to uniklo, až tu som si všimol… že v testoch chýbajú kapitoly o montáži chladičov. IMO je to dosť dôležitá súčasť testov a u niektorých „nepodarkov“ potom aj podstatný faktor pri celkovom hodnotení, osobne by som to v testoch rád videl. Je šanca, že to v ďalších testoch zavediete? 🙂

    1. Pôvodne sme nad rozborkou montáže uvažovali, ale nakoniec sme ju zavrhli. Hlavne kvôli repetitívnosti: 95 % systémov je na báze SecuFirmu a potom je tu v tomto zaspatý BeQuiet! + písať furt to isté dookola (ale inak), je takisto celkom otrava, ktorá mi znepríjemňovala život na EHW. Ale dôvod je takisto časový. Už takto ma pomalá kadencia článkov dosť neteší, ale čo sa dá robiť. Zostáva len veriť, že sa to zlepší. To podstatné (fotodetail kompatibility s RAM, PCIe a odtlačok termopasty po demontáži) ale hádam zostalo.

      Kvalitu montáže samozrejme v hodnotení zohľadňujeme. Vždy je v tabuľke plusov a mínusov nenápadná formulka na spôsob „pevná a pohodlná montáž k základnej doske“. Pri spomínanom BeQuiet! (ak niečo nezmenia) bude nepohodlná montáž nielen vysvietená v mínusoch červeným, ale takisto jeden z pilierov hodnotenia.

      Časom (až bude HWC trochu viac zarábať) je ale dosť možné, že zavedieme nejaký zaužívaný formát montáže buď formou normálneho zrýchleného videa alebo stop-motion GIFka. Uvidíme. Prioritou je zatiaľ stále vytvárať čo najrýchlešie taký obsah, ku ktorému sa človek bežne inde nedostane. A zrovna na tej montáži IMHO nie je nikdy nič unikátne ani zuajímavé, aby to stálo za námahu. Dúfam, že takáto odpoveď nesklamala a dá sa pochopiť.

      1. Aha, ja totiž tabuľky +/- nečítam :), skôr ma zaujíma obkec okolo. Ale teda teraz už vidím, že sa to tam spomína.

        Chápem, viem, že je to často repetitívne, preto som si to u NH-D15 ani nevšimol, lebo čo sa dá po toľkých rokoch napísať nové o SecuFirm. Ale tu mi naopak po prečítaní testu „ťuklo“, že som nepostrehol montáž a bol som dosť zvedavý o čom je. Najprv som si myslel, že som to omylom preskočil. 🙂 Nejakú predstavu som získal jedine z fotiek čo riešia kompatibilitu na doske. IMO by to tam napriek všetkému čo si spomenul nemalo chýbať, prípadne ak už nie celá kapitola k montáži, tak v prvej kapitole pridať k fotkám pasívu a ventilátorov ešte fotografiu pribalenej montážnej sady, resp. všetkého príslušenstva k chladiču, to by hádam šlo. Z toho skúsenejšie oko zistí princíp montáže aj bez popisu.

        Vďaka za zváženie. 🙂

        1. Dobre, fotku kompletného drobného príslušenstva a nejaký pokec k tomu zavedieme. Technicky môžem chladiče skúšobne inštalovať na všetky súčasné pätice a vypichnúť z toho potom nejaké pozitíva/negatíva, to zase až toľko času nezaberie… ale všetko ilustrovať a nudne opisovať priebeh montáže by bol zabijak teda (to IMHO ani nemá zmysel, keďže manuály sú obvykle dostupné v PDF voľne na stiahnutie). Môže to byť takto?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *