Vyhodnotenie súťaže, Leto 2019: Kto vyhral Morpheus GPX-100?

Ako sa súťažilo a víťaz

Ešte predtým, než jednému z vás dáme dôvod na radosť, chceme všetkým účastníkom poďakovať za skvelé názory na konvertibilnú skrinku Riotoro. Každý jeden príspevok bol vecný, konštruktívny a obohacujúci. Skrátka sa znovu ukázalo, že máme inteligentných čitateľov, čo je pre nás najkrajšia odmena. Pozrime sa už ale, kto bude mať dobrú možnosť využiť unikátnu Morpheus GPX-100 aj v praxi.

Pripomeňme si, že podmienkou na zapojenie sa do letnej súťaže HWCooling.net bolo treba, aby ste do diskusie súťaže napísali, ako vnímate neobvyklý koncept počítačovej skrinky Riotoro Morpheus GPX-100. Komentár musel obsahovať nejakú vašu myšlienku, ktorá sa vám pri tejto skrinke vybaví. To ste splnili všetci. Obsah, rozsah ani nič ďalšie nehralo žiadnu rolu. Dôležité však bolo mať i trochu šťastia, a to pri losovaní cez generátor random.org prialo Ivanovi Šamíkovi. Tomu patrí naša gratulácia a ostatným ešte jedno poďakovanie za pestré postrehy.

Tí, ktorým to dnes nevyšlo, nemajú ale ešte nič stratené. Snaženie mnohých z vás už bude čoskoro odmenené v rámci vyhodnotenia celoročnej súťaže, kde každý mesiac úspešne odhaľujete komponenty skryté v detailoch fotiek. A veruže pre troch najšikovnejších pripravujeme naozaj hodnotný a praktický hardvér.

 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Súťaž, leto 2019: Zahrajte si o Riotoro Morpheus GPX-100!

S končiacou letnou sezónou vám prinášame možnosť získať jedinečnú skrinku Morpheus GPX-100. Mnohí ste ju hľadali aj v rámci tohtomesačnej hádanky HWC a už viete, v čom vyniká. Teraz ju jednému z vás radi odovzdáme. Nebude to však zadarmo. Budeme chcieť, aby ste napísali, kedy má takýto konvertibilný dizajn v praxi zmysel. Porozmýšľajte a pofilozofujte trošku. Tešíme sa na všetky vaše nápady! Celý článok „Súťaž, leto 2019: Zahrajte si o Riotoro Morpheus GPX-100!“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno

Riotoro je síce mladá firma, no jej produkty patria pod tie kvalitatívne lepšie v daných cenových kategóriach. Naprieč sortimentom majú herné periférie, vzduchové a vodné chladenie, zdroje a skrinky. Pri skrinkách aj zostaneme. Na podrobnejšie preskúmanie mi prišiel midi-tower s označením CR500. Okrem veľmi slušného vyhotovenia za 80 eur ponúka napríklad i vysokú efektivitu chladenia. Celý článok „Test skrinky Riotoro CR500. Alebo keď je v pekle chladno“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Morpheus GPX-100, prvá konvertibilná skrinka, je už hotová vec

Jedna z najatypickejších PC skriniek súčasnosti nedávno prešla z fázy prototypu do ostrého predaja. Netradičná nie je len vzhľadovo, ale hlavne funkčne. Umožňuje totiž jedinečnú transformáciu rozmerov podľa potreby. Jej výrobca pri tejto príležitosti hovorí o zastaraných základoch, ktoré v drvivej väčšine skriniek prežívajú. A Riotoro sa náprave tohoto stavu už nejaký čas venuje, s čím plne sympatizujeme. Celý článok „Morpheus GPX-100, prvá konvertibilná skrinka, je už hotová vec“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (7) Pridať komentár

 1. Gratulujem a želám výhercovi, aby mu skrinka dobre a dlho slúžila.
  PS: Mohol by sem napísať, ako je s ňou spokojný.

 2. Skrinka dnes prišla, zajtra prehodím zostavu z Define R3, spravím nejaké foto a dám moje postrehy ak stihnem 🙂

 3. Takže moje dojmy. Skrinka je mohutná a pevná, dobre sa v nej pracuje aj keď je v menšom formáte, je tam množstvo voľného miesta aj úchytov na kabeláž aj ak človek nemá modulárny zdroj. Zapnutá s červeným podsvietením vyzerá fakt dobre. Problém je že sa do nej nezmestia veľké vežové chladiče, moja Noctua NH-D14 dosť vytŕča von, nemám šancu zatvoriť bočnicu.
  Foto (fotené lacným mobilom, ospravedlňujem sa za kvalitu):

  https://imgur.com/a/zGJXoEJ

  1. Tak to je celkom fail ak to nevezme ani 160 mm vežu. A ten outtake za chladičom je potom max. koľko, 92 mm?

   1. Outtake je žiaľ iba 80mm a výškové obmedzenie na procesorový chladič 140 mm. Pri 280 mm širokej skrinke by to asi málokto očakával, ale je to tak. Holt tých extremných 10 cm „na kabeláž“ (za doskou) a vďaka tomuto extra priestoru pohodlný prístup k 2,5″ šuplíkom si v primárnej komore vybrali celkom krutú daň.

    1. Meral som to, chýba 17mm. Tie extra 2cm do šírky by podľa mňa nikoho od kúpy skrinky neodradili, práve naopak keďže by sa tam už zmestili veže a pribudlo by miesto aj na väčší zadný ventilátor ako smiešnych 80mm. Ubrať z priestoru za doskou sa nedá, je tam miesto presne na výšku zdroja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *