Site icon HWCooling.net

Watercool má 24 nových radiátorov Heatkiller so 120–480 mm

Hrubší, tenší, čierny, biely alebo... práve vydaná séria radiátorov Heatkiller Rad ruky pri výbere nezväzuje

Nielen Alphacool a EKWB, ale i Watercool robí samostatné radiátory do okruhov vodného chladenia. A samozrejme i mnoho ďalších firiem, ale výrazne sa teraz rozrastá práve ponuka radiátorov Watercool. To naprieč všetkými formátmi pre 120 mm ventilátory. Dostupné budú i dve rôzne hrúbky a sľubovaná je i vysoká efektivita pri nízkych otáčkach. Súčasne však ma chladiaci výkon nových radiátorov dobre škálovať aj s rýchlejšími ventilátormi.

Stavitelia vodných okruhov na mieru majú zase o trochu širšie možnosti pri výbere radiátora. Waretcool v e-shope už nahodila celý nový rad radiátorov Watercool Heatkiller Rad, hoci zatiaľ sú len na predobjednávku.

Nová séria radiátorov Watercool je pomerne početná obsahuje až 24 rôznych variantov. To preto, že je možné si vybrať z rôznych variantov. Odhliadnuc od dĺžky (120, 240,360 a 480 mm) je základné rozdelenie podľa hrúbky. Tú ma polovica radiátorov 30 mm a druhá polovica 48 mm.

Tenšie radiátory majú v názve označenie S a hrubšie L. Každá z týchto dvoch hrúbok je pritom v troch rôznych vyhotoveniach povrchu bočných rámov. Prášková farba a je na čiernych a bielych variantoch a komu by vizuálne nevyhovoval ani jeden, je tu do tretice i zlatá stredná cesta – brúsená nerezová oceľ. Tieto radiátory sú drahšie, ale takisto odolnejšie voči poškriabaniu a i celkové vyhotovenie pôsobí luxusnejším dojmom.

Z oceľových plechov sú ale aj čierne a biele radiátory a spoločná pre všetky je i hrúbka plechov 1 mm. Tieto veci si Watercool vyrába sám, vo Warene. Jadro (vodné kanáliky s rebrovaním) sa podľa presných špecifikácií Watercoolu vyrába už externá firma v Číne. Všetko sa ale nakoniec kompletizuje v Nemecku, kde dochádza aj k výstupnej kontrole.

Hustotu rebrovania špecifikácie neuvádzajú, no podľa slov výrobcu je dosahovaná vysoká efektivita chladenia aj pri nízkych otáčkach ventilátorov, teda pri nízkom statickom tlaku. Je tak možné usudzovať, že rebrovanie bude skôr redšie než úplne nahusto. Súčasne by ale tieto radiátory mali dobre profitovať aj z vysokých otáčok a výkon vy mal plynulo narastať aj popri vysokom statickom tlaku na rebrách radiátorov. Rebrovanie a i kanáliky medzi ním sú vyrobené z medi, komora zo závitmi (G1/4″) na pripojenie hadíc je potom mosadzná.

Lacnejšie čierne a biele varianty s 30 mm sa cenovo pohybujú v rozmedzí 50–110 eur (120–480 mm). Za hrubšie 48 mm (s písmenom L v označení) si priplatíte 20 eur. A ďalších 10 eur v prípade, že zvolíte vyhotovenie s nerezovou oceľou s brúseným povrchom.