Site icon HWCooling.net

Lenovo Yoga C940 – stylus, soundbar a kovové telo

Herné testy

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Základné parametre

ParametreLenovo Yoga C940
Rozmery320 × 215 × 14.5-15.7 mm
Hmotnosť1369 g
Displej14", 16:9 4K 3840 × 2160 px, IPS, 60 Hz, lesklý, 500 nit, HDR400
ProcesorIntel Core i7-1065G7, 4C/8T, 15W, 10nm
Grafická kartaIntel Iris Plus 64EU
Operačná pamäťPriepustnosť zbernice16 GB LPDDR4x (3733 MHz)
Úložiská2 TB SSD PCIe NVMe onboard
Porty2× Thunderbolt 3 USB-C 3.1 gen 2 10 Gbps, 1× USB 3.1 Gen 2 10 Gbps type A, 1× 3,5mm jack
Kapacita batérie60 Wh
Rozlíšenie kamery720p
Reproduktory2× 2 W
Orientačná cena1950 eur
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-376" as a base selector for example: #supsystic-table-376 { ... } #supsystic-table-376 tbody { ... } #supsystic-table-376 tbody tr { ... } */

Detaily

Balenie Yogy je jednoduché a minimalistické. Vnútri škatule so zaujímavým dizajnom a povrchom nájdete notebook v textilnom obale a dokumentáciu.

Táto škatuľa je schovaná ešte v jednej kartónovej, kde je samostatne uložená aj nabíjačka. Balenie je tak dvojité, aby sa predišlo poškodeniu v preprave. Nabíjačka je 65W a má koncovku USB-C.

Hneď po vybalení vás očarí kvalitné kovové telo notebooku. Môj osobný pocit je, že Yoga na mňa spracovaním zapôsobila ešte viac ako Dell, ktorý som však za spracovanie tiež chválil. Rovné línie, ostré hrany a hladký kovový povrch určite spravia dojem aj na vás.

   

Zaujímavosťou je, že testovaná verzia nie je strieborná, ale má mierne medený či kávový odtieň. Výrobca túto farbu označuje ako Mica. Pri nákupe si tak overte aj tento parameter, aby ste nezostali zaskočení.

   

Pri Delli som polemizoval o jeho hmotnosti a v retrospektíve som mal pravdu. Ako neskôr uvidíte, rozmermi je výrazne menší ako Yoga, ich hmotnosť je porovnateľná. Yoga má 1369 gramov, XPS 1321. V praxi to teda znamená, že Yoga je na pocit ľahšia, kedže hmotnosť sa rozloží do väčšieho tela. Dell na druhej strane pôsobí ako ťažká tehla, lebo má oveľa menšie telo, no s podobnou hmotnosťou. Možno sú to len moje subjektívne pocity, ale s Yogou sa mi manipulovalo lepšie aj napriek tomu, že má o pár gramov vyššiu hmotnosť.

V čom má Lenovo rozhodne navrch oproti Dellu je konektivita. Oba notebooky majú dvojicu portov Thunderbolt 3 a audio jack, no na Yoge nájdete aj klasické USB typu A. Na XPS ste museli použiť redukciu a prišli ste tak o jeden port USB-C. V teréne tak bude Yoga oveľa vhodnejšia, najmä ak musíte pripájať flashdisky či iné príslušenstvo. V čom mal zase Dell na vrch bol slot microSD. Ten na Yoge nenájdete. Zvláštne je tiež, že všetky porty sú orientované na ľavej strane a na pravom boku je len tlačidlo napájania.

Predná a zadná strana sú na Yoge nezvyčajne zaujímavé. Väčšina notebookov v tejto oblasti nemáva nič, čo by stálo za zmienku. Yoga má vpredu vystúpenú časť, vďaka ktorej lepšie nahmatáte  a otvoríte veko displeja. Na moje prekvapenie je to možné aj jednou rukou a to takmer do 90 stupňov bez toho, aby sa notebook prevážil. Na zadnej strane zase nájdete stylus a otočný kĺb s reproduktorom, čo je jedna z hlavých predností notebooku.

   

Azda prvýkrát v našich testoch vám nemôžeme ukázať vnútro notebooku. Nie je to však preto, že by sa spodná strana nedala odmontovať, ale preto, že pri tomto úkone by došlo k poškodeniu notebooku. Konkrétne na rozobranie potrebujete odlepiť gumovú nožičku pri kĺbe, kedže sa pod ňou nachádza niekoľko skrutiek. Vzhľadom na to, že zariadenie máme iba požičané, nechceme ho poškodiť. Nie je totiž jasné, či by následne nožička držala na pôvodnom mieste. To znamená, že s najväčšou pravedobnosťou si notebook doma sami nezoservisujete ani neupgradujete. Aby sme vás ale o pohľad do útrob notebooku neukrátili, pozrite si video nižšie.

Vyzerá to teda tak, že vymeniť si budete môcť len SSD. RAM aj WiFi sú súčasťou základnej dosky a neviete ich tak vylepšiť. Dobre si teda rozmyslite, akú konfiguráciu si zakúpite. Testovaná obsahuje nový 4-jadrový procesor Core i7-1065G7 s najvýkonnejšou grafikou Iris Plus so 64 EU. Ďalej tu nájdete 16 GB 3733MHz LPDDR4 RAM, 2TB NVMe SSD a 14″ dotykový displej s rozlíšením UHD. Ide o najvyššiu ponúkanú konfiguráciu. Rozdiel oproti XPS je v 4× väčšom SSD a inom displeji. Yoga má klasický pomer strán 16:9, XPS mal menej širokouhlých 16:10.

Bližší pohľad na vystúpenie vo veku displeja, vďaka ktorému sa ľahšie notebook otvára. Nájdete tu nápis s označením modelového radu.

Ďalším zaujímavým detailom je TrueBlock Privacy Shutter, ktorý zakrýva kameru, aby ste nemuseli používať lepiacu pásku ako Mark Zuckerberg. 🙂 Rozlíšenie je typické (HD – 720p) a kvalita rovnako zlá ako na iných notebookoch.

Po otvorení displeja okrem kamery vidíte opäť pánt, v ktorom sa ukrývajú repoduktory Dolby Atmos s 3D zvukom. Navyše v akejkoľvek polohe notebook budete mať, vždy budú smerovať ku vám. Reprodukcia zvuku je bez pochýb nadpriemerná a vďaka aplikácii Dolby Atmos si viete zvuk prispôsobiť rôznemu obsahu.

Klávesnice v zariadeniach ThinkPad sú podľa môjho názoru najlepšie na trhu a myslím, že veľa ľudí bude v tomto so mnou súhlasiť. Klávesnica na Yoge má podobný tvar klávesov aj takmer totožné rozloženie, no nie je úplne rovnaká. Má menší zdvih a tým pádom aj pocit z písania je trochu iný. Šípky hore/dolu sú polovičné a chýbajú dedikované tlačidlá PgUp/PgDn. Písanie je príjemné a určite nadpriemerné, ale skrátka nie je také dobré ako na X1 Carbon, na ktorý som zvyknutý. Čo mi najviac na klávesnici prekážalo je svetlý povrch a takmer neviditeľný font. Akonáhle sa pozeráte čo i len z malého uhla, font prestáva byť viditeľný. Podsvietenie to trochu zachraňuje, ale aj tak mi to prekážalo. Možno je to len mojím zvykom, že používam čierne klávesnice s bielym fontom a musel by som si na inú farbu zvyknúť, no v každom prípade som mal s čitateľnosťou tlačidiel pomerne veľké problémy.

Touchpad je pomerne veľký a funguje dobre. Stlačiť sa dá len v spodnej časti, čo je na windowsových notebookoch bežné. Gestá tiež fungovali dobre, nemám tak čo vyčítať. Napravo pod klávesnicou je umiestnená čítačka odtlačkov, ktorá takisto funguje dobre.

Ďalšie, čím Yoga C940 zaujme, je stylus ukrytý v tele notebooku. Ide o aktívne pero, pri ktorého používaní teda dokáže displej nereagovať na dotyk dlane, ale registrovať len hrot stylusu. Pohodlne si tak môžete oprieť ruku o displej a nemusíte sa báť, že stlačíte niečo, čo nechcete.

Pero sa musí nabíjať, na to však slúži jeho „garáž“ v tele notebooku, kde sa pero dá nielen odložiť, ale práve aj nabiť. Na pere nájdete tiež dve tlačidlá, ktoré môžu slúžiť napríklad na gumovanie. Mierne nepraktické je vyberanie pera z tela. Ak máte totiž displej otvorený v tupom uhle, prekrýva sa samotné pero a nie je možné ho vytiahnuť.

So rozlíšením 4K prichádza nevynutelne horšia výdrž na batériu. Toto sme videli už pri spomínanom XPS 13 2-in-1. Rovnaká situácia sa dá očakávať aj pri Yoga C940, preto ak je výdrž vašou prioritou, siahnite po konfigurácii s displejom Full HD. 4K model v našom teste YouTube vydržal 7 hodín, čo je o hodinu viac ako Dell. Ide o solídnu hodnotu, no pri modely FHD by 10 hodín nemuselo byť nereálnych.

Ďalšou výhodou oproti Dell je rýchlejšia 65W nabíjačka, ktorá vďaka rýchlemu nabíjania dokáže notebook dostať za hodinu z 0 na 80 %. Dell mal po hodine len 53 %. Plné nabitie trvalo 1 hod a 38 min. Takže aj vo výdrži aj v nabíjaní dosahuje Yoga lepšie výsledky ako XPS. Poďme sa pozrieť na ich porovnanie tvárou v tvár.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Rozdielne telo, rovnaké srdce

Yoga C940 a XPS 13 2-in-1 zdieľajú rovnaký procesor Ice Lake i7-1065G7, no vo veľa veciach sa líšia. Už len prvý pohľad odhaľuje výrazné rozdiely v dizajne a rozmeroch.

   

XPS má menšie rámčeky okolo displeja, za čo môže trochu aj displej s pomerom strán 16:10. Nemá totiž pod displejom „bradu“, akú nájdete na Yoge. Okrem pomeru strán je rozdiel aj v uhlopriečke a to 14″ vs. 13,4″.  Keď sa však pozriete na obrázok, na ktorom sú oba notebooky v režime „stan“ uvidíte, že veľkosť displeja je takmer rovnaká. Líšia sa teda len vonkajšie rozmery.

Zaujímavé je tiež porovnanie kĺbov. Yoga má jeden veľký, v ktorom je ukrytý reproduktor. XPS má dva menšie a medzeru medzi nimi.

Rozdiel vo veľkosti je značný, najmä keď oba notebooky položíte na seba. Vtedy vidíte, že XPS je výrazne menšie. Konkrétne rozmery sú 296 × 207 × 7-13 mm pre Dell a 320 × 215 × 14,5-15,7 mm pre Yogu. Rozdiel je teda viac ako 2 cm na šírku a takmer 1 cm na výšku. XPS je tenšie a smerom dopredu sa ešte viac stenčuje, čo má však za negatívny efekt rezanie do ruky. Na Yoge som tento problém nemal.

Vyzerá to teda tak, že Yoga s väčšími rozmermi je praktickejšie riešenie ako XPS, ktoré sa snaží byť čo najtenšie. Yoga nereže do ruky, má väčšiu 60Wh batériu oproti 51Wh v Dell a rozdiely by sme mohli pozorovať aj v chladení, na čo sa pozrieme neskôr.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Metodika testovania

Notebook sme testovali v domácom, nie laboratórnom prostredí. Napriek tomu bola snaha o čo najpresnejšie výsledky. Tie sú preto priemerom nameraných hodnôt z opakovaných testov.

Testy zahŕňajú syntetické benchmarky na porovnanie výkonu procesora aj grafickej karty. Meriame tiež rýchlosť úložísk, výdrž batérie, rýchlosť nabíjania a výkon v hrách. Cieľom je tak otestovať notebooky a desktopy v rôznych scenároch a spraviť si komplexný prehľad o ich výkone a prevádzkových vlastnostiach.


Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Gamut, jas a odchýlka

Vlastnosti displeja sme otestovali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Ide o 14″ displej IPS  so 4K rozlíšením v pomere strán 16:9 (3840 × 2160 px) a 60 Hz. Nakoľko nejde o herný notebook, nenachádza sa tu žiadna technológia pre eliminovanie trhania obrazu. Klasický širokouhlý pomer strán oceníte najmä pri videách, no na prácu z textom by sa viac hodil vyšší displej, napríklad 16:10.

Výrobca udáva jas 500 nitov a certifikáciu HDR 400. Povrch displeja je lesklý, pri používaní touchscreenu ho tak budete musieť neustále čistiť. Aký je displej v praxi?

Displej by mohol byť o čosi lepšie nakaliborvaný, nakoľko hodnoty nie sú úplne ideálne. Namerali sme 99% pokrytie sRGB spektra a 86% Adobe RGB. Gama krivka má natradičný prepad a odchýlku od hodnoty 2.2. Uniformita displeja v hornej časti tiež nie je ideálna, no tento parameter sa líši od displeja k displeju. Panel potešil aspoň vysokým jasom 411 nitov, čo je nadpriemerná hodnota.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Rendering, Geekbench




V Cinebench vidíte zaujímavé výsledky. XPS je len o 1 – 2 % rýchlejšie v single core, no multi core je lepší o 22 – 25 % oproti Yoge, čo rozhodne nie je zanedbateľný rozdiel.



Tento trend pokračuje aj v testoch renderingu, kde je Yoga o 26 a 28 % pomalšia.









Ďalšie syntetické testy Geekbench už také veľké rozdiely nevykazujú, ale stále sú merateľné. Konkrétne rozdiely v singe core sú 6/2/2 % a v multi core 18/9/4 %. Zaujímavé je, že čím novší test, tým sú rozdiely menšie. Ešte zaujímavejšie ale je, že oba notebooky dosiahli rovnaké skóre v Compute, teda v teste GPU.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

3D/PC Mark a Unigine Heaven


Rozdiely v praktických testoch 3DMark a PCMark sú len minimálne a to 3 a 4 %.


Prekvapivý je však test Unigine Heaven, kde je Yoga rýchlejšia.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Herné testy

Herné testy pri ultrabookoch zvyčajne nerobím, pretože to nemá význam. Kto by už len chcel hrať pri 10 fps? Nová Iris Plus Grafika však prináša výrazne vyšší výkon než minulé generácie Intel HD a UHD graphics. Preto bude zaujímavé otestovať túto novú grafiku a preveriť, či sú zlepšenia také dobré ako tvrdí Intel.

Ak sa vyššie uvedené potvrdí, znamenalo by to, že by ste na bežné online či menej graficky náročné hry mohli využiť tenké a ľahké zariadenie ako je práve testovaná Yoga C940. Presne to zariadenie, ktoré váži niečo málo cez kilo, ktoré nosíte so sebou na cesty, do lietadla či na hotelovú izbu. Znamenalo by to revolúciu v mobilnom hraní, kedže už nebudete potrebovať 3-kilový ťažký herný notebook s mizernou výdržou, ktorý je bez nabíjačky nepoužiteľný a na pracovné stretnutia ho rozhodne zobrať nemôžete.



Začneme CS:GO, ktoré patrí medzi najpopulárnejšie hry vôbec. V medium a low nastaveniach je Yoga rýchlejšia ako XPS, pri high však už zaostáva. Rozdiely sú ale minimálne a nikdy neprekočili 2 fps.





Po populárnej online hre tu máme tvrdší oriešok. GTA V je rovnako jedna z najpopulárnejších hier na trhu, no ponúka komplexnejšiu a náročnejšiu grafiku ako CS. Tu už je rozdiel trochu väčší Yoga stráca 12 % v priemerných fps na XPS.




Do tretice si dáme ešte závodnú hru, konkrétne Dirt Rally. Vo Full HD a nastaveniach medium vidíte opak toho čo v GTA a teda Yoga je rýchlejšia, aj keď zase len o vlas.


Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Šifrovanie, enkódovanie


Šifrovanie a dešifrovanie je v prospech XPS a to 11 – 12 %.



Zásadné rozdiely je vidieť pri dekódovaní a to 21 a 27 % v prospech XPS.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Testy pamätí a disku




Opäť prekvapivý výsledok, keď Yoga dosahuje lepšie výsledky v rýchlostiach RAM, teda okrem latencie. Rozdiely sú však len 1 % vo všetkých testoch.



Oblasť, kde som XPS kritizoval, bola rýchlosť vstavaného SSD. Tu sa to pekne ukazuje, ako Lenovo na SSD nešetrilo a patrí medzi tie najrýchlejšie, aké sme namerali. V čítaní je o 50 % rýchlejšia ako Dell a pri zápise až o 144 %.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel – Ice Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Zahrievanie a výdrž na batériu

Ice Lake je napriek novej architektúre a 10nm výrobnému procesu sklamaním v oblasti teplôt. Yoga mala o máličko menšie maximálne teploty než Dell. Naprieč testami sme však videli aj menej ako 99 °C, napríklad 97 či 91 °C, zatiaľ čo Dell takmer vždy atakoval sto stupňov Celzia. Dalo by sa preto povedať, že Lenovo zvládlo chladenie lepšie, na čom majú určite podiel aj väčšie rozmery Yogy.


Výdrž na batériu sme si už rozoberali a teda platí, že Yoga má vďaka 60Wh batérii lepšiu výdrž než Dell s 51 Wh. Ak však chcete ešte lepšiu výdrž ako 7 hodín, siahnite po modeli Full HD.

Pokračujeme v testoch nových notebookov s 10. generáciou procesorov Intel Ice – Lake. Po Delli sa pozrieme na Lenovo, ktoré má tiež otočný dizajn 2v1. Ide o Yoga C940, ktorá je vrcholovým modelom mainstreamu výrobcu a vyššie je už len X1 Yoga. V tomto teste ju porovnáme s podobným Dellom v dizajne, konektivite ale aj výkone, pretože nie je Ice Lake ako Ice Lake, ako uvidíte neskôr.

Hodnotenie

Lenovo Yoga C940 je veľmi vydarené zariadenie. Možno mám nejakú úchylku na Lenovo, ale tažko ju nemať, keď robia také dobré zariadenia. Kvalitné spracovanie, skvelá konektivita, výborná klávesnica či veľké množstvo vychytávok ako záslepka kamery, soundbar či stylus robia z Yoga C940 jedno z najzaujímavejších zariadení na trhu.

Nevyhli sme sa priamemu porovnaniu s Dell XPS 13 2-in-1, ktoré sme nedávno testovali a tiež je vybavené procesorom Ice Lake. Výhodou Yogy je určite lepšia výdrž, konektivita, zvuk, klávesnica či prítomnosť pera, že nereže do ruky a subjektívne nižšia hmotnosť pri používaní. Naopak Dell má krajší dizajn s menšími rámčekmi, vyšší 16:10 displej vhodný na čítanie, písanie či programovanie, menšie rozmery a vyšší výkon CPU.

Toto sme sa dozvedeli naprieč všetkými testami. Dell totiž umožňuje procesoru v záťaži brať až 45 W, zatiaľ čo Lenovo obmedzilo Yogu len na 35 W. Preto je pochopiteľné, že všetky testy CPU dopadli v prospech Dellu, ale akonáhle sa zapájala aj grafika, Yoga rozdiel zmazala alebo bola dokonca rýchlejšia. S nižším výkonom však prichádza nižšie zahrievanie, kedže Lenovo nedovolí procesoru toľko žrať, Yoga má naprieč testami lepšie teploty. Pri bežnom používaní rozdiely vo výkone ani nepostrehnete, no ak budete na notebooku niečo renderovať, môže vám Dell ušetriť nejaký čas. Na druhej strane Lenovo ponúka lepšiu výdrž aj rýchlejšie nabíjanie, vďaka čomu môžete byť dlhšie produktívni.

Aby sme nezabudli, zásadný rozdiel je vo veľkosti SSD. Dell má len 512 GB, zatiaľ čo Lenovo až 2 TB a priepastný rozdiel je aj v rýchlosti v prospech Lenova. Pri objektívnom hodnotení je Yoga lepšia ako XPS, pokiaľ naozaj nechcete čo najmenšie zariadenie a 16:10 displej. Pri porovnaní oboch notebookov netreba zabudnúť ani na cenu, ktorá bude zrejme vo väčšine prípadov rozhodujúca. A tu Lenovo s cenou nižšou cca o 300 – 400 eur rozhodne vyhráva na plnej čiare. Yoga C940 je tak nielen lepší, ale aj lacnejším zariadením a vrelo ho tak môžeme odporučiť.

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 49 999 Kč/1995 eur.

Lenovo Yoga C940
+ kvalitné kovové telo, ktoré nereže do ruky
+ veľmi dobrá klávesnica a touchpad
+ atraktívny dizajn 2v1 s otočným soundbarom
+ moderná konektivita – WiFi 6 a Thunderbolt
+ stylus v balení
+ dobrá výdrž na 4K displej a rýchle nabíjanie
+ množstvo „vychytávok“ Lenovo
- vyššie teploty v záťaži
- len 720p kamera
- komplikovaný až nemožný servis
- nižší výkon ako XPS s rovnakým procesorom
- nemá slot na pamäťovú kartu
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-377" as a base selector for example: #supsystic-table-377 { ... } #supsystic-table-377 tbody { ... } #supsystic-table-377 tbody tr { ... } */