Site icon HWCooling.net

Philips 65PUS8807 The One: Rýchly 4K televízor so 65″ za tisícku

Detaily

Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Základné parametre

ParametrePhilips
65PUS8807/12
Parametre27E1N5600HE
Displej65" S-IPS, 16:9, rovný
Rozlíšenie3840 × 2160 px
Obnovovacia frekvencia100/120 Hz
Panel-
VRR/FreeSync/G-Syncáno/áno/nie
Doba odozvy-
Jas-
Kontrast-
Farebné režimy-
Vstupy2× HDMI 2.1 (4K 120 Hz, 48 Gb, 1× eARC), 2× HDMI 2.0 (4K 60 Hz), RJ-45, CI+, Satelit, optický
USBáno, 1× 3.0, 1× 2.0
Audio vstup/výstupáno/áno
Reproduktory2.0 (20 W)
VESAáno (300 × 300)
Orientačná cena989 €/24 150 Kč
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1947" as a base selector for example: #supsystic-table-1947 { ... } #supsystic-table-1947 tbody { ... } #supsystic-table-1947 tbody tr { ... } */

Balenie a výbava

Veľká kartónová škatuľa nesie názov televízora spolu s jeho uhlopriečkou a zopár základnými vlastnosťami, ktorými sú 4K rozlíšenie, panel LED a Ambilight z troch strán. Testujeme model so 65″, teda 164 cm uhlopriečkou. Škatuľa sa otvára vysunutím nahor po odobratí plastových klipov v spodnej časti. Televízor je chránený viacerými polystyrénovými výplňami, vďaka čomu by mal prepravu prežiť bez ujmy.

Po odstránení vrchnej časti kartónovej škatule ju viete použiť ako podklad, na ktorý následnej obrazovku položíte, aby ste mohli nainštalovať stojan. Ten sa skladá z viacerých častí, ktoré je potrebné zoskrutkovať a pripojiť k telu televízora. Rozbalenie a montáž trvajú celkovo len pár minút a na žiadne komplikácie som nenarazil. Rozhodne je to však práce pre dvoch, uistite sa preto, že vám pri rozbalovaní má kto asistovať.

V balení okrem televízora a stojana nájdete aj diaľkový ovládač v striebornom prevedení s pomerne veľkými rozmermi, minimálne na výšku. Hoci je telo plastové, je dobre spracované, pôsobí hodnotným dojmom a nikde nevŕzga. Ponúka tiež viacero skratiek pre streamovacie platformy, ovládanie Ambilight či Google asistenta. V drvivej väčšine prípadov budete ale používať štvorsmerový D-pad so stredovým tlačidlom pre potvrdenie voľby. Pod ním je aj zopár tlačidiel pre pohybovanie v Android TV či tlačidlá na ovládanie prehrávaného obsahu.

Nechýbajú ani klasické tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a programov, a to vrátane numerickej časti. Tá je už v dnešnej dobe asi menej používaná ako kedysi, ja osobne som ju nepoužil ani raz. Ovládač by tak bez nej mohol byť výrazne menší a praktickejší. Na druhej strane aj numerické tlačidlá majú využitie, hoci môže byť iné, ako je ich pôvodný účel. Vďaka otvorenosti Android TV je možné ich premapovať a používať ich na spustenie ďalších obľúbených aplikácií, či napríklad na vytvorenie snímok obrazovky, čo bol aj môj prípad.

The One, konkrétne model 65PUS8807/12 z Performance série je top modelom LED televízorov a podľa samotného výrobcu ide o model, ktorý je vhodný do každej domácnosti. Ponúka všetky dôležité funkcie a zároveň je aj cenovo dostupný. Vyššie v hierarchii nájdeme len MiniLED model 9507 a štvoricu televízorov OLED, ktoré sa však už pohybujú v iných cenových kategóriách. Minimálne jeden OLED si však v budúcnosti určite otestujeme a bude tak zaujímavé sledovať, aké rozdiely ponúkne proti dnešnému modelu LED.

Televízor má panel S-IPS so 4K rozlíšením a obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, ktorú ocenia všetci hráči. O spracovanie obrazu sa stará nový procesor P5, no v tomto prípade bez umelej inteligencie, ktorá je dostupná až v P5 AI od MiniLED modelu 9507 vyššie. Operačný systém poháňa čipset od MediaTek, konkrétne MT5895, so štvoricou Cortex A73 jadier s frekvenciou až 1,8 GHz. Tento procesor je pomerne rozšírený a nájdete ho tak napríklad aj v televízoroch Sony. Väčšinu času poskytuje dostatočný výkon pre navigáciu v OS či používanie aplikácií, vysoký herný výkon ale od neho neočakávajte. Občas som tiež zahliadol drobné zaváhanie či pomalšiu reakciu, no nejde o nič zásadné.

Azda najväčšia slabina procesora je len dvojica portov HDMI 2.1 48 Gbps pre hranie v 120 Hz. Tie sú označené ako HDMI 1 a 2 a práve druhý je určený aj pre eARC, ktorý slúži na prenos zvuku vo vysokej kvalite napríklad od soundbaru. Reálne tak máte k dispozícií len jeden 4K 120 port na pripojenie konzoly či PC, v prípade že používate aj nejakú formu audio sústavy. Okrem dvojice portov 4K 120 Hz HDMI televízor ponúka aj ďalšie dva porty 4K 60 Hz HDMI, USB 3.0 na boku a 2.0 zospodu. Nechýba ani port LAN, žiaľ vyzerá to však tak, že ide len o 100 Mbps a nie 1 Gbps. Situáciu tak z časti zachraňuje WiFi 5 802.11ac a vo výbave je aj Bluetooth 5. K televízoru tak viete jednoducho pripojiť klávesnicu či gamepad. Vo výbave je aj DVB-T2/S2/C tuner a na boku nájdete aj slot pre inštaláciu modulu CI.

The One sa prezentuje moderným dizajnom v striebornom vyhotovení, ktoré sa okrem stojana dostalo aj na prednú stranu a na rámčeky okolo displeja. Spodná brada je prijateľne tenká a bočné rámiky sú ešte tenšie, hoci reálne sa ich panel nedotýka a má druhý sekundárny čierny rámček po stranách. Celkovo tak nejde úplne o bezrámčekový dizajn, no aj napriek tomu televízor vyzerá moderne.

Zadná strana je odetá do čiernej, čo bude pomáhať pri Ambilighte, aby sa predošlo nechceným odrazom svetla. Vpravo dole (vľavo pri používaní televízora) vidíme už spomínanú portovú výbavu. Na opačnej strane je potom napájací port a uprostred úchyt VESA 300 × 300. Iste ste si tiež všimli množstvo akýchsi bodiek po hornej a bočných stranách televízora.

Ide o malé LED, ktoré zabezpečujú Ambilight, teda osvetlenie steny za televízorom podľa obsahu či hudby prehrávanej televízorom. Detail jednej diódy môžete vidieť na obrázku nižšie.

Ambilight okrem dynamického „rozšírenia“ obrazovky ponúka aj množstvo iných režimov, ktoré môžu slúžiť na zveľadenie vašej domácnosti, či už ide o statické alebo premenlivé farby. Viac sa pozrieme na tieto možnosti pri pohľade na systémové nastavenia.

V praxi je Ambilight veľmi zaujímavou funkciou a vzhľadom na to, že ju má Philips patentovanú, je veľmi nepravdepodobné, že sa s ňou stretnete aj niekde inde, ako pri používaní televízorov tejto značky. V ďalšej kapitole sa preto budeme tejto téme venovať ešte podrobnejšie a to aj v spojitosti s použitím v hrách.

Ako sme si však už v úvode povedali, televízory sa čím ďalej viac orientujú aj na herné publikum a ani The One sa nezaobišiel bez niekoľkých herných vychytáviek. Ponúka totiž akýsi herný panel, kde je zopár nastavení a informácií o zobrazení. Viete tu tak ovládať nastavenie čiernej pre svetlejšie tiene, prispôsobiť audio a Ambilight či upraviť teplotu farieb.

Nechýba ani zameriavací kurzor, aký poznáme už z množstva monitorov, no v tomto prípade je kurzor pomere veľký a z nepochopiteľného dôvodu pulzuje a stráca tak svoju účinnosť. Jasne je tak vidieť, že ide o prvé pokusy výrobcu priniesť nejakú pridanú hodnotu pre hráčov a je tu priestor na zlepšenie.

Herné funkcie nie sú len softvérové ale aj hardvérové, a hoci sme si už spomínali 4K 120 Hz 48 Gb konektory HDMI, dôležité je spomenúť, že PUS8807 podporuje aj ďalšie standardy ako HDMI VRR, ALLM či FreeSync Premium. Pripojenie k PS5 si vyžadovalo zapnutie herného režimu, kedy konzola správe detekovala všetky pripojenia a funkcie, vrátane možnosti zobrazenia nižšieho rozlíšenia 1440p.

Nie všetky testy boli ale úspešné a televízor žiaľ nepodporuje G-Sync, ani v režime neoficiálnej kompatibility, čo bude pomerne zásadná informácia pre majiteľov Nvidia grafických kariet. Tým odporúčam pozrieť sa po modeloch od LG, kde G-Sync určite funguje, čo mám už dlhé roky odskúšané. Toľko k herným vlastnostiam, v ďalšej časti sa pozrieme ešte podrobnejšie na Ambilight.




Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Ambilight v praxi

Ambilight je rozhodne jednou z najzaujímavejších funkcií televízora a môže ísť aj o jeden z dôvodov, ktorý vás presvedčí o kúpe televízora Philips. Pokladám preto za dôležité vám ukázať, ako v praxi funguje, hoci najlepšie by rozhodne bolo vidieť to naživo. Philips preto ponúka možnosť vyskúšať si televízor a v prípade nespokojnosti ho bezplatne vrátiť. Obrázky nižšie by vám však mali umožniť si vytvoriť aspoň prvotný prehľad o tom, ako Ambilight funguje.

Základnou a asi najpoužívanejšou funkciou bude zobrazenie podľa videa, teda podľa obrazu, ktorý sa zobrazuje na obrazovke. Tu si viete vybrať tiež z viacerých režimov ako štandard, prirodzený, šport, hry či jasný. Vo väčšine prípadov funguje zobrazenie podľa videa veľmi dobre a medzi režimami okrem jasného sú minimálne rozdiely. Jasný je však rozhodne favorit najmä vďaka výrazne väčšiemu pokrytiu plochy za televízorom. Okrem nastavenia podľa videa si viete zvoliť aj zobrazenie podľa prehrávanej hudby, rôzne motívy v Lounge light alebo dokonca podľa zástavy. Ide však skôr o také jednorázové záležitosti, ktoré si raz vyskúšate a asi sa k ním už nikdy nevrátite. Naopak čo môže byť užitočné je režim Ambisleep, ktorý bude postupne znižovať intenzitu osvetlenia, až úplne zhasne a televízor sa vypne.

Nás hráčov ale asi najviac zaujíma, ako Ambilight vyzerá pri hraní a či je herný režim v niečom špeciálny. Otestoval som viacero titulov a obrázky dole zobrazujú zopár situácií, s ktorými som sa stretol. Naľavo je vždy Ambilight v režime Hra a napravo v režime Jasný.

Už prvý pohľad na GOW nám ukazuje, že režim Jasný ponúk výrazne lepšiu atmosféru, ktorá vás viac vtiahne do deja.

Rovnaká situácia bol aj v Uncharted, kde boli v niektorých prípadoch rozdiely naozaj priepasné. Za mňa je teda rozhodne najlepšie používať režim Jasný.

Ambilight však nefunguje vždy a všade rovnako. Ďalším príkladom je Crash, kde na titulnej obrazovke hrá Ambilight všetkými farbami a vy sa tešíte než začnete hrať, no potom v samotnej hre je zážitok z osvetlenia takmer nulový.

Rovnaká situácia je aj pri NHL, kde okrem bieleho svetla nemá Ambilight takmer žiaden efekt a nepridáva takmer žiadnu hodnotu. Naozaj teda záleží od titulu k titulu, či Ambilight bude pridanou hodnotou alebo nie, no vo všeobecnosti sa naozaj dá povedať, že je to niečo extra, čo nikto iný neponúka a veľmi ľahko sa naň zvyká. Za mňa teda hodnotenie 1-, hoci spomenuté problémy naozaj nie sú vinou samotného Ambilight, ale stále sú prítomné.




Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Možnosti nastavení

Philips PUS8807 využíva Android TV 11 ako svoj operačný systém, vďaka čomu získavate platformu s množstvom aplikácií a možnosťami prispôsobenia, ktoré asi nikde inde nenájdete. LG a Samsung majú vlastné proprietarné OS, ktoré sú často limitované množstvom dostupných aplikácií a na inštaláciu z tretích strán môžete rovno zabudnúť. Android TV je tak ideálnou platformou pre tých, ktorí radi experimentujú a skúšajú nové veci. Už v úvode sme si ako príklad spomenuli možnosť premapovania tlačidiel na diaľkovom ovládači. Áno, aj na to je dostupná aplikácia.

Úvodné menu je už tradičný Android TV s dlažidcami, ktorý takto vyzerá zopár rokov a žiadne očividné zmeny tu nenájdete. Naopak nastavenia sú kompletne prepracované a nepodobajú sa na tie klasické z androidu, poďme sa preto na ne pozrieť. Začneme pomocníkom a aktualizáciou softvéru, kde môžete vidieť aká verzia softvéru je nainštalovaná a aké predchádzajúce aktualizácie už boli nainštalované a kedy. V pomocníkovi tiež nájdete rôzne druhy diagnostiky či návody, tipy a triky v prípade akýchkoľvek problémov počas používania. Ak by ani to nestačilo, máte tu kontakt na podporu výrobcu.

Keď prejdeme do nastavení, ako prvé sú nám poskytnuté možnosti obrazu. Vybrať si môžete jeden z predvolených štýlov a upravovať si množstvo parametrov ako farba, kontrast, ostrosť či zobrazenie čiernej. Keby vám to nestačilo, sú tu aj rozšírené nastavenia pre redukciu šumu a MPEG artefaktov, ultra resolution, zvýšenie sítosti farieb, úprave teploty či vyváženia bielej a nastavenia kontrastu aj v HDR. V pokročilých nastaveniach tiež nájdete možnosti pre vyhladzovanie pohybu, napríklad pri športoch. Nachádza sa tu tiež rýchle nastavenie obrazu, ktoré vám v pár krokoch umožní nastaviť si obraz podľa vlastného vkusu.

Rovnako ako obraz aj zvuk ponúka viacero štýlov, medzi ktorými si viete vyberať. Taktiež viete prispôsobiť zvuk podľa toho, či máte televízor postavený na stojane alebo ste ho zavesili na stenu a rovnako si môžete spustiť kalibráciu v miestnosti. Dôležitou novinkou je technológia DTS Play-Fi, ktorá umožňuje bezdrôtové pripojenie reproduktorov a soundbarov. Nakoľko ide o rozsiahlejšiu tému, budeme sa jej venovať podrobnejšie niekedy nabudúce. V rozšírených nastaveniach nájdete možnosť úpravy odchýlky a oneskorenia digitálneho výstupu, to určite stojí za zmienku.

Pokračujeme nastaveniami Ambilight, ktoré sme si spomínali v kapitole vyššie. Tu si ešte spomenieme možnosť prepojenie Ambilight s Philips Hue alebo bezdrôtovými reproduktormi. Zaujímavosťou je tiež možnosť úpravy Ambilight v prípade, ak máte inú ako bielu stenu.

Ďalej v nastaveniach nájdete niekoľko Eko funkcií, ako vypnutie obrazovky pri počúvaní hudby či možnosť nastavenia automatického vypnutia.

Všeobecné nastavenia ponúka zopár ďalších nastavení ako pripojenie pevného disku, resetovanie nastavení či nastavenia EasyLink a HDMI Ultra HD.

Okrem upravených nastavení od výrobcu je dostupných aj niekoľko klasických androidových, tých je však výrazne menej.

Posledná časť nastavení je venovaná sieťam a informáciám o televízore, kde sú popísané všetky podporované formáty aj rôzne obmedzenia pre 4K 120 Hz a VRR.

Nastavenia sú naozaj rozsiahle a aj pokročilý používateľ nebude mať problém v nich stráviť desiatky minút. V praxi si tak viete prispôsobiť obraz podľa vašich potrieb bez ohľadu na to, či ste expert alebo laik.




Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Obrazové vlastnosti

Vlastnosti displeja sme otestovali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Displej má matricu S-IPS s uhlopriečkou 65″ a tradičným pomerom strán 16:9, rozlíšenie má 3840 × 2160 px. Maximálna obnovovacia frekvencia je maximálne 120 Hz. Ďalšie parametre na rozdiel od monitorov nie sú udávané, farebný gamut, kontrast a jas si tak budeme musieť namerať. Za zmienku ale stojí podpora viacerých HDR formátov, konkrétne HDR10, HDR10+, Dolby Vision a HLG.

Kvalitu zobrazenia sme porovnali v základnom režime, teda takom, v akom bude monitor hneď po rozbalení. Sondou sme namerali 100 % sRGB, 87 % AdobeRGB, 94 % DCI-P3 a 84 % NTSC, čo sú prekvapivo dobré hodnoty, za ktoré by sa nehanbili ani niektoré monitory. Pomerne dobrý je aj jas, ktorý atakuje 500 nitov pri 100 % okne, čo naozaj nie je zlé vzhľadom na mainstremovu orientáciu panelu. Testy však budeme musieť v budúcnosti rozšíť aj o merania menšieho zobrazenia bielej, povedzme 50-25 % okna, nakoľko tu bude možné namerať rozdiely medzi rôznymi televízormi. Späť ale k The One. Menej dychberúce výsledky vidíme pri game ale aj priemernej farebnej odchýlke Delta E, kde by sa zjavne hodila kalibrácia monitora.

Rýchlosť pripojenia

Samostatnou kategóriou pri televízoroch bude testovanie pripojenia cez WiFi a LAN, nakoľko v dnešnej dobe ide o dôležitú vlastnosť pri streamovaní obsahu. WiFi 5 802.11 ac dosahovala pomerne dobré výsledky vzhĺadom na to, že smerovač je umiestnený v inej miestnosti, no spomenúť treba aj to, že na rovnakom mieste ako bol postavený televízor dosiahol iPhone 14 Pro Max viac než dvojnásobnú rýchlosť prenosu. Sklamaním je ale káblové pripojenie, ktoré je obmedzené na 100 Mbps a nepomohlo ani použitie adaptéra cez USB 3.0 port. Vyzerá to teda tak, že ide o limitáciu na strane čipsetu.

Výkon

Na televízoroch, ktoré nám to umožnia, sa pozrieme aj na výkon čipsetu pre herné účely, nakoľko Android ponúka množstvo herných titulov a bola by škoda neotestovať, či je možné ich na televízore spustiť.

Pripojenie k PC

Pri testovaní televízora sa nesmie zabudnúť ani na otestovanie pripojenia k PC, či už za účelom testu kompatibility s G-Sync alebo všeobecného využitia a kompatibility pri hrách. G-Sync nie je podporovaný, čo sme si už povedali, okrem toho som narazil ešte na jeden problém a to pripojenie pri 4K 120 Hz, ktoré je pomerne náročné spojazdniť a ani mne sa to správne nepodarilo, hoci už teraz asi viem, kde bol problém. Ten spočíva v tom, že pri aktivácii 120 Hz sa výrazne zhoršila kvalita obrazu a to aj napriek použitiu HDMI Ultra HD. Pri bližšom skúmaní v predchádzajúcej kapitole som však narazil na informáciu, že televízor mal byť nastavený v štýle monitor, čo som žiaľ nemal a preto bolo rozlíšenie zmenené na 4K1K. Všimnite si akú ostrosť má text naľavo pri 60 Hz a akú pri 120 Hz napravo. Bolo pomerne náročné zachytiť rozdiel na fotografii, naživo však išlo o zásadný rozdiel.

Spomínané obmezenie je spomenuté v pomocníkovi, to som si však všimol až pri písaní recenzie po vrátení televízora, neviem to preto žiaľ dodatočne otestovať.

Sekciu testov pre televízory budeme postupom času rozširovať o nové merania, tentokrát ide o prvý pokus. Ak vás niečo konkrétne pri televízoroch zaujíma, dajte nám vedieť v komentároch.




Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Záver

Philips 65PUS8807/12 Performance series The One je naozaj zaujímavý televízor, ktorý ponúka všestranné využitie na sledovanie filmov, športu ale aj hier a kamaráti sa aj s novou generáciou konzol. Vďaka Android TV ponúka veľké množstvo aplikácií a možností prispôsobenia, ktoré u uzavretých OS nenájdete. Ambilight je kapitola sama o sebe, musíte to jednoducho vidieť naživo a rozhodne ide o jeden z veľkých plusov tohto ale aj ďalších Philips televízorov.

Dojmy z používania počas dvoch týždňov sú viac než dobré a to som mal naozaj predsudky ako dlhoročný používateľ OLEDov. Samozrejme kontrast, čierna a ani jas nie sú na takej úrovni, na akú som zvyknutý, no nemôžeme porovnávať hrušky s jablkami nielen kvôli rôznej technológii displeja, ale predovšetkým priaznivejšej cene. The One ako novinka na trhu ponúka naozaj skvelý pomer ceny a výkonu, pričom nechýbajú ani nové technológie ako napríklad DTS Play-Fi.

Novinka však nie je dokonalá a určite sú tu miesta na zlepšenie. Začal by som asi kalibráciou obrazu, a síce gamut aj jas boli veľmi dobré, gama a farebná odchýlka neboli zrovna ideálne. Pokračoval by som rýchlejším portom LAN a hoci WiFi nebola pomalá, aj tu je priestor na zlepšenie. Takisto aj výkon na Android hry má ďaleko od ideálneho stavu a výkonnejší čipset by sa zišiel aj na základné ovládanie menu, aby bolo rýchlejšie a plynulejšie. Nie že by teraz sekalo, ale občas nejaké zaváhanie bolo vidieť. Dvojica 10 W reproduktorov nehrá zle, no do domu alebo väčšieho priestoru zrejme stačiť nebude. Siahnuť tak budete musieť po soundbare alebo inom riešení. Potvrdzuje to aj fakt, že vyšší MiniLED model ako aj všetky OLEDy začínajú od 70 W vyššie, čo je priepastný rozdiel a tu zjavne výrobca ušetril.

Rovnako by to chcelo väčšie vnútorné úložisko, nakoľko som sa počas testovania dostal do stavu, že som nemohol nainštalovať aktualizaciu softvéru kvôli plnému úložisku. 16 GB je v dnešnej dobe žalostné málo, obzvlásť ak si systém ukrojí polovizu z neho. Drvivú väčšinu z týchto pripomienok vyrieši nový čipset, ktorý už MediaTek oznámil a sú ním nové Pentonic 1000/2000 modely, ktoré prinesú štvoricu HDMI 2.1, WiFi 6E, Dolby Vision IQ a mnoho ďalších funkcií. Technológie takto fungujú neustále a za rohom je vždy niečo lepšie a novšie. Ak však hľadáte televízor s dobrou výbavou za rozumnú cenu, modely Philips The One PUS88807 Performance série vás určite nesklamú.

Philips PUS8807 Performance The One je dostupný vo viacerých rozmeroch a okrem testovanej 65″ uhlopriečky tak môžete zvoliť menšie aj väčšie modely:

Philips 65PUS8807/12 Performance series The One
+ Dobrý pomer ceny k výkonu
+ Ambilight a jeho rôzne režimy
+ Kompatibilita s novými konzolami – VRR, ALLM, FreeSync...
+ Bohaté a prehľadné nastavenie pre laika aj experta
+ Pomerne dobré výsledky merania sondou – gamut a jas
+ Solídne vyhotovenie ovládača
- Limitácie procesora, iba dva porty HDMI 2.1, pomalý port LAN, slabý herný výkon...
- Veľmi oklieštený Game bar s diskutabilnou použiteľnosťou
- Iba 20 W reproduktory
- Malé interné úložisko
- Nemá Apple AirPlay
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1948" as a base selector for example: #supsystic-table-1948 { ... } #supsystic-table-1948 tbody { ... } #supsystic-table-1948 tbody tr { ... } */