Philips 65PUS8807 The One: Rýchly 4K televízor so 65″ za tisícku

Ambilight

Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips.

Ambilight v praxi

Ambilight je rozhodne jednou z najzaujímavejších funkcií televízora a môže ísť aj o jeden z dôvodov, ktorý vás presvedčí o kúpe televízora Philips. Pokladám preto za dôležité vám ukázať, ako v praxi funguje, hoci najlepšie by rozhodne bolo vidieť to naživo. Philips preto ponúka možnosť vyskúšať si televízor a v prípade nespokojnosti ho bezplatne vrátiť. Obrázky nižšie by vám však mali umožniť si vytvoriť aspoň prvotný prehľad o tom, ako Ambilight funguje.

Základnou a asi najpoužívanejšou funkciou bude zobrazenie podľa videa, teda podľa obrazu, ktorý sa zobrazuje na obrazovke. Tu si viete vybrať tiež z viacerých režimov ako štandard, prirodzený, šport, hry či jasný. Vo väčšine prípadov funguje zobrazenie podľa videa veľmi dobre a medzi režimami okrem jasného sú minimálne rozdiely. Jasný je však rozhodne favorit najmä vďaka výrazne väčšiemu pokrytiu plochy za televízorom. Okrem nastavenia podľa videa si viete zvoliť aj zobrazenie podľa prehrávanej hudby, rôzne motívy v Lounge light alebo dokonca podľa zástavy. Ide však skôr o také jednorázové záležitosti, ktoré si raz vyskúšate a asi sa k ním už nikdy nevrátite. Naopak čo môže byť užitočné je režim Ambisleep, ktorý bude postupne znižovať intenzitu osvetlenia, až úplne zhasne a televízor sa vypne.

Nás hráčov ale asi najviac zaujíma, ako Ambilight vyzerá pri hraní a či je herný režim v niečom špeciálny. Otestoval som viacero titulov a obrázky dole zobrazujú zopár situácií, s ktorými som sa stretol. Naľavo je vždy Ambilight v režime Hra a napravo v režime Jasný.

Už prvý pohľad na GOW nám ukazuje, že režim Jasný ponúk výrazne lepšiu atmosféru, ktorá vás viac vtiahne do deja.

Rovnaká situácia bol aj v Uncharted, kde boli v niektorých prípadoch rozdiely naozaj priepasné. Za mňa je teda rozhodne najlepšie používať režim Jasný.

Ambilight však nefunguje vždy a všade rovnako. Ďalším príkladom je Crash, kde na titulnej obrazovke hrá Ambilight všetkými farbami a vy sa tešíte než začnete hrať, no potom v samotnej hre je zážitok z osvetlenia takmer nulový.

Rovnaká situácia je aj pri NHL, kde okrem bieleho svetla nemá Ambilight takmer žiaden efekt a nepridáva takmer žiadnu hodnotu. Naozaj teda záleží od titulu k titulu, či Ambilight bude pridanou hodnotou alebo nie, no vo všeobecnosti sa naozaj dá povedať, že je to niečo extra, čo nikto iný neponúka a veľmi ľahko sa naň zvyká. Za mňa teda hodnotenie 1-, hoci spomenuté problémy naozaj nie sú vinou samotného Ambilight, ale stále sú prítomné.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *