Philips 34B1U5600: Zakrivená „34“ ovešaná portami USB-C

Detaily

Zahnutý 34-palcový monitor s dokom USB-C, prepínačom KVM, možnosťou zobrazenia dvoch zdrojov súčasne a s kamerou Windows Hello. Ak vám toto znie povedome, pravdepodobne si spomeniete na Philips 346P1CRH, ktorý sme testovali minulý rok. Takmer rovnaké parametre však má aj novinka 34B1U5600 z biznisovej série a bude tak zaujímavé sledovať, aké rozdiely ponúkne oproti súrodencovi z radu Brilliance.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa zobrazuje siluetu monitora a hlavné parametre bielou farbou, na rozdiel od čiernej v podaní 346P1. Čo sa mi však na baleniach oboch monitor páči, je fakt, že sa škatuľa otvára v strede, vďaka čomu viete jednoduchšie monitor zložiť a vybrať. Nemusíte sa trápiť s vyťahovaním polystyrénových výplní na výšku, ako býva zvykom pri ostatných monitoroch.

V balení nájdete všetky potrebné káble na plné využitie možností monitora, teda s konektormi HDMI, DisplayPort aj USB-C (s redukciou na typ A na jednom konci) a napájací kábel. Nechýba ani dokumentácia a výsledok kalibrácie monitora.

Štvorcová základňa je nám už pri Philips monitoroch povedomá. Podľa konštrukcie už môžete vidieť, že ponúkne otáčanie do strán.

Druhá časť stojanu vyzerá tiež bez zmeny.

Upevnenie podstavca k nohe je otázkou pár sekúnd a nevyžaduje žiadne nástroje.

V prípade potreby tiež môžete použiť úchyt VESA 100 × 100, napríklad ak by ste si chceli monitor upevniť na stenu alebo vlastné ramená.

Zahnutie monitora je totožné s minuloročným modelom, teda 1500R.

Pripojenie stojana k telu monitora je otázkou jedného „kliku“. Vďaka už spomínanému otváraniu škatule uprostred viete toto zrealizovať ešte pred tým, ako monitor vyberiete z balenia.

Prvé výraznejšie rozdiely oproti 346P1 môžeme spozorovať pri konektivite. Napájací konektor s vypínačom, konektory HDMI a DisplayPort spolu s RJ-45 ethernetom sú zhodné. Čo sa zmenilo je výbava portov USB. Nachádza sa tu nie jeden, ale dva konektory USB-C, pričom jeden slúži na prenos videa, dát aj na 100wattové nabíjenie a druhý len na pripojenie k počítaču. Taktiež je tu dvojica konektorov USB typu A.

Na boku nájdeme ďalšie dve „áčka“,  pričom jedno ponúka rýchle nabíjanie a taktiež ďalšie „céčko“ s 15 W nabíjaním. Takisto je tu 3,5 mm audio jack. Novou konektivitou sa Philips nadobro zbavil zastaraného konektoru USB typu B, ktorý slúžilo na pripojenie k počítaču (na prenos dát cez rozbočovač USB hub).

Hľadať rozdiely na prednej strane je veľmi náročné, nakoľko dizajn 346P1 aj 34B1U5600 je prakticky zhodný. Brilliance model má však malé označenie na brade vpravo, ktoré na testovanej novinke nenájdete a to je asi jedný viditeľný rozdiel.

Monitor ponúka dvojicu 5 W reproduktorov, ktoré využijete pri prehrávaní videí či videohovoroch, pre ktoré je tento monitor stavaný.

Nechýba ani typický senzor svetla a prítomnosti, ktorý zmení jas či vypne displej podľa okolitého svetla alebo podľa toho či monitor práve používate alebo nie. To je užitočná funkcia do kancelárie, kde od monitora odchádzate kvôli poradám či obedu. Monitor tak nemusíte ručne vypínať a zapínať.

Ovládanie je opäť na spodnej strane brady a budeme sa mu ešte venovať v ďalšej kapitole.

Monitor ponúka všetky možnosti polohovanie, aké by ste pri ultraširokom monitore mohli potrebovať. Výškové nastavenie je v rozsahu 185 mm. V najnižšom bode je monitor 45 mm od podložky spodnou hranou, vrchná je vtedy vo výške 410 mm. V najvyššej polohe je vo výške 230 mm a 595 mm pre vrch displeja. Samotný panel má výšku 365 mm.

Displej si tiež viete naklopiť v rozsahu -5 až +25 stupňov, čo je o máličko viac, ako býva bežné. Monitor neponúka pivot čo pri ultrawide nie je prekvapením.

Ako sme si už v pri rozbalení všimli, štvorcová základňa ponúka otáčanie do strán a to o 180 stupňov v každom smere. Prakticky tak viete otočiť monitor okolo svojej osi v plnom rozsahu ako je vidieť na obrázku hore. Nejde to však jedným ťahom, nakoľko pri otočení o polkruh narazíte na koniec a musíte sa vrátiť.

Jednou z hlavných funkcii monitora je 5 Mpx kamera s podporu Windows Hello, ktorú použijete na rýchle prihlasovanie aj videohovory. Pri tých poteší tiež funkcia filtrovania okolitého ruchu, ktorú ponúkajú vstavané mikrofóny.

Backlight bleed 34B1U5600 je opäť podobný tomu, na čo sme pri zahnutých paneloch s matricou VA zvyknutí. Inými slovami, mohlo by to byť lepšie, ale žiaľ toto je jeden z tradičných nedostatkov takýchto monitorov. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kus môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *