Philips 34B1U5600: Zakrivená „34“ ovešaná portami USB-C

Detaily

Zahnutý 34-palcový monitor s dokom USB-C, prepínačom KVM, možnosťou zobrazenia dvoch zdrojov súčasne a s kamerou Windows Hello. Ak vám toto znie povedome, pravdepodobne si spomeniete na Philips 346P1CRH, ktorý sme testovali minulý rok. Takmer rovnaké parametre však má aj novinka 34B1U5600 z biznisovej série a bude tak zaujímavé sledovať, aké rozdiely ponúkne oproti súrodencovi z radu Brilliance.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa zobrazuje siluetu monitora a hlavné parametre bielou farbou, na rozdiel od čiernej v podaní 346P1. Čo sa mi však na baleniach oboch monitor páči, je fakt, že sa škatuľa otvára v strede, vďaka čomu viete jednoduchšie monitor zložiť a vybrať. Nemusíte sa trápiť s vyťahovaním polystyrénových výplní na výšku, ako býva zvykom pri ostatných monitoroch.

V balení nájdete všetky potrebné káble na plné využitie možností monitora, teda s konektormi HDMI, DisplayPort aj USB-C (s redukciou na typ A na jednom konci) a napájací kábel. Nechýba ani dokumentácia a výsledok kalibrácie monitora.

Štvorcová základňa je nám už pri Philips monitoroch povedomá. Podľa konštrukcie už môžete vidieť, že ponúkne otáčanie do strán.

Druhá časť stojanu vyzerá tiež bez zmeny.

Upevnenie podstavca k nohe je otázkou pár sekúnd a nevyžaduje žiadne nástroje.

V prípade potreby tiež môžete použiť úchyt VESA 100 × 100, napríklad ak by ste si chceli monitor upevniť na stenu alebo vlastné ramená.

Zahnutie monitora je totožné s minuloročným modelom, teda 1500R.

Pripojenie stojana k telu monitora je otázkou jedného „kliku“. Vďaka už spomínanému otváraniu škatule uprostred viete toto zrealizovať ešte pred tým, ako monitor vyberiete z balenia.

Prvé výraznejšie rozdiely oproti 346P1 môžeme spozorovať pri konektivite. Napájací konektor s vypínačom, konektory HDMI a DisplayPort spolu s RJ-45 ethernetom sú zhodné. Čo sa zmenilo je výbava portov USB. Nachádza sa tu nie jeden, ale dva konektory USB-C, pričom jeden slúži na prenos videa, dát aj na 100wattové nabíjenie a druhý len na pripojenie k počítaču. Taktiež je tu dvojica konektorov USB typu A.

Na boku nájdeme ďalšie dve „áčka“,  pričom jedno ponúka rýchle nabíjanie a taktiež ďalšie „céčko“ s 15 W nabíjaním. Takisto je tu 3,5 mm audio jack. Novou konektivitou sa Philips nadobro zbavil zastaraného konektoru USB typu B, ktorý slúžilo na pripojenie k počítaču (na prenos dát cez rozbočovač USB hub).

Hľadať rozdiely na prednej strane je veľmi náročné, nakoľko dizajn 346P1 aj 34B1U5600 je prakticky zhodný. Brilliance model má však malé označenie na brade vpravo, ktoré na testovanej novinke nenájdete a to je asi jedný viditeľný rozdiel.

Monitor ponúka dvojicu 5 W reproduktorov, ktoré využijete pri prehrávaní videí či videohovoroch, pre ktoré je tento monitor stavaný.

Nechýba ani typický senzor svetla a prítomnosti, ktorý zmení jas či vypne displej podľa okolitého svetla alebo podľa toho či monitor práve používate alebo nie. To je užitočná funkcia do kancelárie, kde od monitora odchádzate kvôli poradám či obedu. Monitor tak nemusíte ručne vypínať a zapínať.

Ovládanie je opäť na spodnej strane brady a budeme sa mu ešte venovať v ďalšej kapitole.

Monitor ponúka všetky možnosti polohovanie, aké by ste pri ultraširokom monitore mohli potrebovať. Výškové nastavenie je v rozsahu 185 mm. V najnižšom bode je monitor 45 mm od podložky spodnou hranou, vrchná je vtedy vo výške 410 mm. V najvyššej polohe je vo výške 230 mm a 595 mm pre vrch displeja. Samotný panel má výšku 365 mm.

Displej si tiež viete naklopiť v rozsahu -5 až +25 stupňov, čo je o máličko viac, ako býva bežné. Monitor neponúka pivot čo pri ultrawide nie je prekvapením.

Ako sme si už v pri rozbalení všimli, štvorcová základňa ponúka otáčanie do strán a to o 180 stupňov v každom smere. Prakticky tak viete otočiť monitor okolo svojej osi v plnom rozsahu ako je vidieť na obrázku hore. Nejde to však jedným ťahom, nakoľko pri otočení o polkruh narazíte na koniec a musíte sa vrátiť.

Jednou z hlavných funkcii monitora je 5 Mpx kamera s podporu Windows Hello, ktorú použijete na rýchle prihlasovanie aj videohovory. Pri tých poteší tiež funkcia filtrovania okolitého ruchu, ktorú ponúkajú vstavané mikrofóny.

Backlight bleed 34B1U5600 je opäť podobný tomu, na čo sme pri zahnutých paneloch s matricou VA zvyknutí. Inými slovami, mohlo by to byť lepšie, ale žiaľ toto je jeden z tradičných nedostatkov takýchto monitorov. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kus môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl

Biznisový monitor s portom USB-C, s kamerou Windows Hello, prepínačom KVM či so senzormi svetla a prítomnosti používateľa. Ak ste už toto niekde počuli, bol to pravdepodobne Philips 34B1U5600, ktorý sme nedávno testovali. Tentokrát zaostríme na menší, 27-palcový variant, ktorý sa azda do pracovného prostredia hodí ešte viac ako zahnutý širokáč. V čom je model 27B1U5601 okrem menšej uhlopriečky iný? Celý článok „Philips 27B1U5601: Cenovo dostupný monitor na pracovný stôl“ »

 •  
 •  
 •  

Jednoduchší, lacnejší: Pôsobivý 34″ širokáč iiyama ProLite (test)

Možnosť používať viacero zariadení na jednom monitore bola kedysi výnimočná, no teraz ju nájdete čím ďalej viac monitorov. Je to aj prípad cenovo dostupné monitora iiyama s komplikovaným označením XCB3494WQSN. Ten má okrme prepínača KVM obnovovaciu frekvenciu 120 Hz (s podporou FreeSync) na zakrivenom paneli s matricou VA. Vo výbave je aj port USB-C, ktorý umožňuje rýchlejšie nabíjanie, a aj ethernetový port. Celý článok „Jednoduchší, lacnejší: Pôsobivý 34″ širokáč iiyama ProLite (test)“ »

 •  
 •  
 •  

Philips 65PUS8807 The One: Rýchly 4K televízor so 65″ za tisícku

Portfólio testov na HWC je relatívne špecifické a tým pádom aj mierne obmedzené, čo sa počtu a typov harvéru týka. Raz za čas sa ale pozrieme aj do neznámych vôd, aby sme si rozšírili obzory a priniesli vám pohľad aj na produkty, ktoré by ste možno u nás nehľadali. K testom monitorov preto odteraz pribudnú aj televízory, ktoré v poslednej dobe začali ponúkať rôzne herné funkcie. Prvým bude The One od Philips. Celý článok „Philips 65PUS8807 The One: Rýchly 4K televízor so 65″ za tisícku“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *