Philips 34B1U5600: Zakrivená „34“ ovešaná portami USB-C

Záver

Zahnutý 34-palcový monitor s dokom USB-C, prepínačom KVM, možnosťou zobrazenia dvoch zdrojov súčasne a s kamerou Windows Hello. Ak vám toto znie povedome, pravdepodobne si spomeniete na Philips 346P1CRH, ktorý sme testovali minulý rok. Takmer rovnaké parametre však má aj novinka 34B1U5600 z biznisovej série a bude tak zaujímavé sledovať, aké rozdiely ponúkne oproti súrodencovi z radu Brilliance.

Záver

Philips 34B1U5600 je biznisovo orientovaný monitor, ktorý zdieľa až podozrivo veľa parametrov s nedáno testovaným iiyama XCB3494WQSN. Odlišností je však niekoľko a nie sú len naoko. Kamera Windows Hello uľahčuje prihlasovanie a oceníte ju aj pri videohovoroch, otočný stojan zase pri nutnosti zdieľať obrazovku s kolegami na pracovisku. Snímač „Power a Light“ ocení aj váš zamestnávateľ, ktorému ušetríte čo to na energiách.

Azda najzásadnejším rozdielom je ale prítomnosť PiP a PbP režimov, ktoré v kombinácií s prepínačom KVM naozaj dávajú zmysel. Iiyama ich však nemala, čo môže byť dealbreaker.

Philips takisto dostal vynovené I/O, teda zmizol archaický konektor USB typu B a náhradou je modernejší (USB-C). Takisto umiestnenie niektorých portov z bočnej strany je praktickejšie ako len zozadu v podaní konkurenta. Čo mala však iiyama lepšie vyriešené je ovládanie menu OSD pomocou joysticku, ktorému sa Philips z nepochopiteľného dôvodu stále bráni. Ide o maličkosť no výrazne by to vylepšilo dojmy z používania. Obzvlášť na monitore, kde je tendencia, že budete kvôli KVM chodiť do nastavení častejšie, než pri bežnom monitore. Posledným zásadným rozdielom je cena, pri ktorej je Philips približne o 200 eur alebo 50 % drahší ako iiyama, čo rozhodne nie je málo. Je tak na vašom uvážení a potrebách, či pridané funkcie majú pre vás význam a stoja za príplatok.




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *