Bonus do súťaže Enermax: K zdroju dostanete aj ventilátory

Ako (a o čo) sa hrá

Prebiehajúca súťaž o zdroje Enermax je ešte atraktívnejšia. Môžete si totiž napísať ešte aj o ventilátory, ktoré výhercovi radi pribalíme. A tiež zadarmo. V ich prípade ani nepožadujeme, aby sa spájali s hlavnou zostavou (so zdrojom Enermax). Môžete upotrebiť, ako uznáte za vhodné, v nejakom inom počítači, kde odvedú lepšiu prácu ako zapadajúc prachom v regáloch testlabu.

O čo sa hrá…

Získať môžete trojbalenie ventilátorov Enermax SquA RGB v čiernom alebo bielom vyhotovení. Výber je na vás, k dispozícii máme oba varianty a rozdáme jeden aj druhý.

Viac informácií: Enermax SquA RGB White: V mnohých smeroch… netradičný

… a ako

Ak ste sa už zapojili do súťaže o zdroj Enermax Revolution D.F. 12 a zároveň máte záujem aj o ventilátory Enermax SquA RGB, tak nám napíšte ešte jeden email. To už v rozbehnutom vlákne, v ktorom sa uchádzate aj o zdroj.  A pokiaľ ste sa do súťaže o zdroj ešte nezapojili, ale plánujete sa a stojíte aj o ventilátory, tak na konci správy napíšte poznámku, že chcete aj ventilátory. V rámci tejto poznámky uveďte, o aký ich variant máte záujem. Hodí sa vám čierny (SquA RGB) alebo biely (SquA RGB White)?

Ventilátory SquA RGB v prípade výhry nemusia byť súčasťou zostavy so zdrojom Revolution D.F. 12. Tu rešpektujeme, že to máte vymyslené už inak, s efektívnejšími ventilátormi (než sú SquA RGB). Tie môžete pokojne použiť v rámci nejakého iného počítača. Na získanie ventilátorov je však podmienka, aby ste sa zúčastnili súťaže o zdroj, v rámci ktorej trojbalenie SquA RGB (White) predstavuje iba „extra“ cenu, hodnotu navyše.

A ešte jedna vec. Nebojte sa toho, že nie ste najvhodnejším kandidátom pre nadštandardne krátky zdroj ATX (so 122 mm dĺžky), akým je Enermax Revolution D.F. 12. Na základe počtu konverzií, ako je pri súťažiach bežné, vidíme, že máte z tohto rešpekt, ale pravdepodobne neopodstatnene.

Znovu pripomíname, že nejde o to, aby ste si nejako špeciálne museli obhájiť, prečo sa nezaobídete bez takto krátkeho zdroja. Stačí, keď poukážete na fakt, že vďaka menšej dĺžke sa vám lepšie pracovalo s kabelážou, ako by to bolo pri dlhších zdrojoch. Neváhajte a zapojte sa, šanca na výhru zdroja je vysoká.

Ušetrené peniaze za zdroj, ktorý môžete mať od Enermaxu zadarmo, sa vždy hodí na niečo iné, výkonnejší procesor, tichšiu grafickú kartu či väčšie úložisko. Tak smelo do toho! Súťažné príspevky môžete posielať do 30. apríla (23:59 CET) 2024. Viac podrobností nájdete v článku Chceš extra krátky zdroj ATX? Enermax pošle, zadarmo.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Chceš extra krátky zdroj ATX? Enermax pošle, zadarmo

V spolupráci s Enermaxom organizujeme aktivitu, v rámci ktorej môžete získať jeden zdroj Revolution D.F. 12 v ľubovoľnom variante. 750 W či 850 W? Čierny, biely? Je jedno, aký si do vašej zostavy vyberiete. Podmienka je, aby ste čo najlepšie vedeli využiť jeho unikátnu vlastnosť v podobe nadštandardne krátkeho vyhotovenia. Jedná o najkratšie zdroje vo formáte ATX a v tomto prípade ide aj o najmodernejší napájací štandard ATX 3.1. Celý článok „Chceš extra krátky zdroj ATX? Enermax pošle, zadarmo“ »

 •  
 •  
 •  

Iba 122 mm. Enermax skrátil zdroje ATX (Revolution D.F. 12)

Enermax má nové zdroje ATX s dĺžkou skrinky, ktorá je menšia ako pri formáte SFX-L. Celkovo sa tak jedná o najmenšie zdroje ATX, aké sa dajú v súčasnosti zaobstarať. Použitý ventilátor je o trochu menší, než je obvyklé, ale jeho prierez zase až tak neutrpel. A aj pre prítomnosť 16-pinových káblov 12V-2×6 (so skrátenými signálovými pinmi) máte už dočinenia so štandardom ATX 3.1. Celý článok „Iba 122 mm. Enermax skrátil zdroje ATX (Revolution D.F. 12)“ »

 •  
 •  
 •  

Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie

Niečo na zahorenie. Testy zdrojov ATX 3.0 začneme azda najdiskutovanejšou témou, ktorá okolo nich je, teplotami nových káblov so 16-pinovými konektormi PCIe. Prehľad zdrojov dvanástich značiek dobre odpovedá na otázku, s ktorými modelmi si výrobcovia ako poradili. S vysokou prúdovou záťažou môžu byť teplotné rozdiely pomerne výrazné, na puzdrách konektorov aj na izolácii vodičov. Všetko máme zdokumentované IR optikou. Celý článok „Termovízia káblov 12VHPWR: Čo zdroj, to iné zahrievanie“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (15) Pridať komentár

 1. Vážne sa zapojte. Nech je šanca, že aspoň jeden zdroj zostane na „našom“ (CZ/SK) území. 🙂

  1. to uz je velky pruser, ked nikto nechce vec, co rozdavas ani zadarmo, twl. Imho ta ponuka pridanim lgbt vrtul utrpela, nestala sa atraktivnejsou 😉

   1. Nikto ako nikto… sklamaním je hlavne účasť CZ/SK osadenstva. Chceme to ešte trochu vyboostovať. Podľa prichádzajúcich správ hlavne od zahraničných čitateľov sa zdá, že tie ventilátory minimálne pre niekoho atraktívne sú. 🙂

    Je možné, že sa nabudúce sa s týmto formátom zameriame asi už iba na cudzincov. Patriota to pichne pri srdci, ale… Veľmi podobný model správania bol aj pri rozdávaní PCIe riserov FD Flex 2. Zahraniční čitatelia písali hneď, rádovo v sekundách po vydaní príležitosti, našich to zaujíma výrazne menej. A pritom čo sa návštevnosti samotnej súťaže týka, tak nejde o dramatický nepomer, na CZ/SK výzvu prichádza porovnateľný počet ľudí. No, zaujímavé…

    1. Tak napr. ja momentálne PSU nepotrebujem, môžem sa tváriť že áno…ani fotky by nebol problém urobiť, ale mal by som ho v podstate ako náhradu niekde v poličke… cítil by som to vnútorne ako podvod…a to ja nerobím.
     Keď dáš súťaž o grafickú kartu alebo nejaké SSD tak sa bez zaváhania zapojím, podobne ako pri Axagone.
     Neviem, či je vhodné generalizovať podľa 1-2 prípadov…hlavne keď sa jedná o PCIe riser (ty si niekedy nejaký použil?… súkromne, nie pre testovanie) …a PSU bude mať každý čitateľ, …a chceli by ho, keby išli pravé skladať komp alebo sa im pravé pokazil…

     1. Jasné, cieľ je, aby sa ten zdroj používal a aby ho výherca pokiaľ možno hneď nepredal. Aj preto sú pravidlá nastavené tak, aby čitateľ predstavil svoj zámer o tom, kde by zdroj použil a potom ešte tá dokumentácia (fotky + nejaký komentár). Takže asi aj toto dokáže časť ľudí odradiť. 🙂

      Riser PCIe som pre osobné potreby nepoužil asi aj preto, že nad vizuálnou stránkou preferujem funkčnú. A chladenie grafickej karty v horizontálnej polohe je obvykle efektívnejšie ako pri jej nalepení na temperované sklo.

      Máš pravdu, nebudeme nič rušiť, asi slabá chvíľka… CZ/SK čitatelia oproti zvyšku sveta sú zase aktívnejší v tých hádankých Axagonu. Hmm… možno tam môže byť aj nejaký súvis s tým, že Axagon je na našom trhu známejší a Enermax sa z neho, ako už viackrát poznamenal Roob, trochu vytratil. Alebo sme skrátka bádavejšie národy a nechceme nič zadarmo. Súťaže, v ktorých treba niečo zisťovať a trochu pri nich potrápiť hlavu, sa vždy tešia veľkej aktivite CZ/SK účastníkov. 🙂

      1. Já jsem kvůli vám včera kontroloval i svůj itx build. Nemám pro takový zdroj využití. Jeho uplatnění se nebude hledat snadno, Ľubo. Mě žádné nenapadlo, musel bych tomu na sílu věnovat hodně času, protože další počítač nepotřebuji.

       1. Díky. 🙂 Ale zase nechcem, aby sa tou poznámkou (o slabšej účasti) nejako zaťažovali elitní diskutéri. Tým veľká vďaka za aktivitu v iných smeroch! Súťaži sa z drvivej miery zúčastňujú čitatelia, ktorí sa verejne v komentároch neprejavujú.

      2. myslím si, že je to skôr o tom, že produktami od Axagonu si ľudia môžu vylepšiť existujúci build (PCIe rozšírenia, chladiče M2 a pod.) alebo zjednodušiť niektoré činnosti (adaptéry, stojany, HUBy)…a tak si pridajú niečo do/k svojho existujúceho kompu
       … myslím, že ohľadne PSU tu väčšina komunity urobila hlbší prieskum pred kúpou a meniť ho nebudú chcieť
       … čo by asi chcelo viacero ľudí sú práve GPU, SSD,
       … ozaj keby si tu súťažil o povedzme nejakú Prusu alebo Bambulab, tak by tu súťažili okrem mňa ešte 3 ďalšie ženské verzie môjho priezviska (2 z nich ešte nevedia písať a jedna ani hovoriť 🙂 )

       1. Limitující je požadavek na využití jeho specifik. Kdyby šlo o zdroj běžných rozměrů, lidi by se imho i poprali.

        1. –„Znovu pripomíname, že nejde o to, aby ste si nejako špeciálne museli obhájiť, prečo sa nezaobídete bez takto krátkeho zdroja. Stačí, keď poukážete na fakt, že vďaka menšej dĺžke sa vám lepšie pracovalo s kabelážou, ako by to bolo pri dlhších zdrojoch. Neváhajte a zapojte sa, šanca na výhru zdroja je vysoká.“

         1. Jo, máš pravdu. Ale třeba zrovna můj build má pozici přesně připasovanou běžnému ATX rozměru (s lemováním pro přívod vzduchu), a tak to bude ve spoustě případů. Pokud máš malý build, tak dost pravděpodobně s použitím SFX atd. Ta kritéria i přes značnou volnost použití limitují.

       2. Z uvedených hardvérových kategórií sú do budúcna najreálnejšie asi tie grafické karty. SSD sa príliš nevenujeme a 3D tlačiarne sú už úplne mimo tematický záber.

        Keď to bude aktuálne, tak možno niečo vymyslíme s ventilátormi Noctua „NF-A14x25“. Po tých sa len tak zapráši, keďže je okolo nich veľká záujmová skupina. 🙂

        1. –„…niečo vymyslíme s ventilátormi Noctua „NF-A14x25“…“
         Jj, a bolo by dobré keby sa nezabudlo ani na verziu A15 😛

         1. A15 si poznačím, jasné. Uvidíme teda ešte, či nám Noctua vôbec niečo do súťaže poskytne… zatiaľ je to len v takej teoretickej rovine. 🙂

     2. ja teraz potrebujem 16TB disk (do noveho NASu som kupil len 1, a idealne by boli 2) ale do sutaze by som sa aj tak nezapajal, lebo ja sa do sutazi nezapajam 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *