Máme pre vás Fractal Design Flex 2. Zadarmo, dva kusy

Ako (a o čo) sa hrá

Vzhľadom na to, že pre držiaky Flex 2 z nedávnej recenzie nemáme žiadne redakčné využitie a zároveň Fractal Design ich nechce naspäť, sme sa rozhodli, že ich podarujeme. Tým čitateľom, ktorí využijú vertikálnu montáž grafickej karty. K dispozícii sú iba dva (čierny a biely), takže rozhodujúca je tu rýchlosť. Prvý, kto na túto výzvu zareaguje, si môže vybrať farbu, druhému v prípade záujmu pošleme tú, čo zostala a tretí v poradí už píše neskoro.

O čo sa hrá…

Fractal Design Flex 2, držiak na vertikálnu inštaláciu grafickej karty. Jeho súčasťou je až riser/kábel PCI Express a všetko príslušenstvo, ktoré k nemu treba. Testy pritom ukazujú na to, že Flex 2 nijakým spôsobom neovplyvňuje výkon ani stabilitu grafickej karty, ktorú s ním použijete, pokiaľ teda nenarazíte na nejakú vzácnu, nepriaznivú kombináciu komponentov (zdroja, dosky a samotnej grafickej karty).

… a ako

Čo požadujem je, aby ste uviedli, s akou grafickou kartou a v akej skrinke má Flex 2 fungovať. To z dôvodu prevencie pred prípadnou nekompatibilitou. Podporované sú iba tie skrinky, pri ktorých po odstránení záslepok PCIe nezostávajú medzi pozíciami pevné prekážky a celý tento priestor zostáva prázdny. Dôležitá je aj vzdialenosť pozícií PCIe od bočnice. Hrubšie grafické karty sa do niektorých skriniek zmestiť nemusia a tie modely, ktoré sú zase šírku (či v tomto prípade teda už vysoké) môžu pre zmenu kolidovať s vežovitými chladičmi CPU.

Keď po úspešnej inštalácii zverejníte fotografiu s nainštalovanou grafickou kartou v diskusii pod týmto článkom, tak to bude príjemný bonus. Nejde však o podmienku. Ak sa výsledkom chváliť nechcete, nemusíte.

Správy píšte na e-mail info@hwcooling.net s predmetom Využijem Fractal Design Flex 2. Tak sa poponáhľajte, aby vás niekto nepredbehol. O neaktuálnosti tejto súťaže sa dozviete tak, že nižšie, pod týmto textom, budú už uvedení majitelia Flex 2. A vlastne ešte jedna vec: Poznamenajte prosím aj to, aký farebný variant preferujete. Ak vás nikto iný nepredbehne, tak máte možnosť výberu, z dvoch kusov, ktoré máme. Tak čierny alebo biely?

Kto vyhral: Učastníci s e-mailovými adresami e*r*q*e*p*0@gmail.com (čierny FD Flex 2) and c.*e*a*u*n*e*2*@gmail.com (biely FD Flex 2). Gratulujeme!

English translation and edit by Jozef Dudáš


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia

Jednu skrinku charakteristickú dreveným predným panelom sme tu už mali. Pre niekoho potreby ale nemusela byť „dosť veľká“, čo však teraz rieši variant XL. Okrem iného v tomto článku nájdete aj testy s dvoma rôznymi konfiguráciami ventilátorov. A tiež porovnanie chladenia s menším modelom North Mesh. A  nielen s ním, vo výsledkovej databáze máme už na porovnanie celkom 25 iných skriniek. Celý článok „Test skrinky Fractal Design North XL: Keď väčšia je lepšia“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie

Ventilátory Venturi majú jedny z najmäkších montážnych rohov. Prenos vibrácií z pohyblivých častí ďalej na čokoľvek (plechy skrinky, rebrá pasívu, …) je tak veľmi výrazne tlmený. Oproti iným (aj modernejším modelom Fractal Design) tieto ventilátory majú robustnejšie lopatky, tie sú hrubšie i širšie a vo výsledku je pri porovnateľnej rýchlosti dosahovaný takisto vyšší statický tlak. Čo by na tieto ventilátory povedal fyzik Venturi, po ktorom sú pomenované? Celý článok „Fractal Design Venturi HP-14 PWM: Hlavne zastaviť vibrácie“ »

 •  
 •  
 •  

Grafická karta vertikálne. Vyskúšali sme Fractal Design Flex 2

Možno ste už premýšľali o vertikálnej montáži grafickej karty, ktorú umožňuje veľa moderných skriniek. Nepohnete sa ale bez správneho adaptéra. Ten je nutné obvykle dokúpiť ako voliteľné príslušenstvo. Jeden taký adaptér/riser PCI Express ×16 sme preverili s troma rôzne výkonnými grafickými kartami. Má alebo nemá vplyv na ich chod? Základ s vnorením takýchto medzičlánkov vždy je, aby „to“ vôbec fungovalo. Celý článok „Grafická karta vertikálne. Vyskúšali sme Fractal Design Flex 2“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *