DeepCool CH160 je lacná ITX skrinka pre veľké komponenty

DeepCool CH160

Objem do 20 litrov a pritom súčasne priestor aj pre grafickú kartu, ako je GeForce RTX 4090 či najvyššie vežovité chladiče. A k tomu držadlo na strope. Máločo definuje lepšie skrinku na herné akcie, kde prichádzate s vlastným výkonným počítačom. V tomto prípade je reč o DeepCool CH160. To je nová „SFF“ skrinka s odporučenou cenou iba 60 eur, v rámci ktorej sa viac než na prémiové vyhotovenie kládol dôraz na efektívne chladenie.

DeepCool s CH160 prichádza na trh nadštandardne malých počítačových skriniek, ktoré sú uspôsobené na prevádzku výkonných komponentov. Za kľúčové vlastnosti sa označuje dobrá prenositeľnosť, minimalizácia potrebného priestoru, v ktorom počítač funguje. A nakoniec to nemá byť ani na úkor chladenia. To je na pomery formátu skrinky nadštandardné.

Chladič CPU je podporovaný až do výšky 172 mm, do ktorej sa zmestia aj najvýkonnejšie vežovité modely vrátane vlastného riešenia v podobe Assassin IV. Tento chladič je v skrinke CH160 pozoruhodný aj s ohľadom na to, že vďaka jeho atypickému rozloženiu ventilátorov môže dobre plniť aj úlohu systémového chladenia. Tým, že jeho druhý ventilátor je veľmi blízko zadnej mriežky, ktorá v skrinke slúži na odčerpávanie ohriateho vzduchu. To môže byť v skrinke DeepCool CH160 užitočné aj vzhľadom na to, že sa nedodáva zo žiadnymi ventilátormi. Aj preto môže byť jej cena pomerne nízka. Pozície na ventilátory však má. Dve stropné, zadnú a jedna je aj vpredu (aj keď v prípade inštalácie 2,5/3,5″ SSD o ňu prichádzate). Všetko pre 120-milimetrové ventilátory.

Ak by ste si ale aj ventilátory nedokúpili, tak ventilácia je do určitej miery zabezpečená aj výrazne perforovaným plášťom prakticky zo všetkých strán. Predný, vrchný spodný a zadný panel sú deravé takmer na celej ploche a mriežka je aj vedľa základnej dosky. Tá je, mimochodom, podporovaná iba vo formáte Mini-ITX. Teda, podľa toho, čo uvádzajú parametre výrobcu. Podľa všetkého, pokiaľ niečo neprehliadame, by mohla byť možná aj inštalácia dosiek Mini-DTX. Tie sa ale prakticky nevyrábajú a možno i to je dôvod, prečo o nich DeepCool nespomína.

Kvapalinové chladiče sú oficiálne nepodporované, hoci najväčší rozmer (dĺžka) má skrinka až 336 mm. Tie sú dobre využiteľné pre dlhé grafické karty, do ktorých sa eventuálne vojde aj GeForce RTX 4090 (napríklad Founders Edition), aj keď väčšina nereferenčných riešení bude už prihrubá aj pridlhá. Na dĺžku by grafická karta nemala presahovať 305, na výšku 65 mm (t.j. cca 3 sloty PCIe) a do hĺbky, teda o základnej dosky k bočnici, 138 mm. Do týchto rozmerov skoro presne sadne RTX 4090 FE. Ale aj to iba za predpokladu použitia zdroja vo formáte SFX. So zdrojmi ATX je obmedzenie na dĺžku grafickej karty do 230 mm.

Napájací zdroj sa inštaluje za čelný panel s tým, že jeho sieťový kábel je tradične vyvedený dozadu.

DeepCool CH160 je pre svoje menšie rozmery (336 × 200 × 284 mm), s ktorými sa spája aj nižšia hmotnosť (3,3 kg) dobre prenositeľná. Na čo najpohodlnejší úchop je potom navrchu skrinky aj držadlo. Nosenie je tak ako pri kufríkoch či stredne veľkých kufroch. Aj s nainštalovanými komponentmi by mala byť hmotnosť zostavy v skrinke DeepCool CH160 pod 10 kg, niekedy aj veľmi výrazne. To už, samozrejme, záleží od konkrétnej konfigurácie.

Skrinky majú byť v obchodoch dostupná od 14. mája 2024 v dvoch farebných vyhotoveniach – v čiernej (CH160) a bielej (CH160 WH). DeepCoolom odporúčaná koncová cena je v obidvoch prípadoch 60 eur/cca 1510 Kč.

 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital

DeepCool pre niektoré chladiče (ale aj skrinky) s prívlastkom Digital robí nadstavbu s displejom. Jeho implementácia je v minimalistickom duchu, cenu výrazne nezvyšuje a asi sa dá považovať za užitočnú. Vzhľadom na monitorovanie teplôt a intenzity záťaže CPU je to tematická pridaná hodnota, na ktorú sa teraz pozrieme v kontexte s výkonným dvojvežovým chladičom AK620 (Digital). Celý článok „Displej na chladiči CPU: Náhľad DeepCool AK620 Digital“ »

 •  
 •  
 •  

DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)

DeepCool vydal skrinky určené pre základné dosky do formátu mATX. To otvára cestu k priestorovo úspornejším PC zostavám a v prípade série skriniek CH360 aj za relatívne nízku cenu. Štartovacích 80 eur za najlacnejší model sa zdá byť ako férová ponuka vzhľadom na to, že súčasťou výbavy sú až tri ventilátory. A za drobný príplatok môžete mať aj displej na monitorovanie teplôt komponentov. Celý článok „DeepCool: Efektívne chladenie aj v menších skrinkách (CH360)“ »

 •  
 •  
 •  

DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)

V nasledujúcom období možno u popredných značiek zdrojov očakávať modernizácie na štandard ATX 3.1 (z ATX 3.0). Každý sa tejto úlohy zhostí iným spôsobom, pre DeepCool je to teraz vydanie nového modelového radu PN-M. Ten predstavuje strednú triedu, ktorú charakterizuje známka účinnosti 80 Plus Gold, respektíve Cybenetics Gold, modulárna kabeláž a výkonnostné rozmedzie 650–850 W. Celý článok „DeepCool PN-M: Príliv nových zdrojov ATX 3.1 (650–850 W)“ »

 •  
 •  
 •  

Komentáre (8) Pridať komentár

 1. no… toto je pekna mala skrinka na ten 8700g co sme sa bavili pri minulom clanku! Keby to este spravili kusok vacsie, nech sa tam zmesti mATX klasicka doska.. miniITX najlacnejsia doska pre sAM5 je 311€, mATX lowend 73€, taka co by som aj kupil (tuf gaming) 136€.
  34x28x20 je tato skrinka, 41x34x20 je GameMax Spark Black, cena je podobna, tych 6cm na vysku a 7cm na hlbku nieje nejaka katastrofa a mozes kupit daleko lacnejsiu dosku

   1. tak si najdi inu skrinku, to je jedno, tato bola prva co som nasiel a da sa pouzit ako priklad pre pointu, ktoru si prehliadol, ze?

  1. Doska mATX sa zmestí napríklad do Sliger Cerberus. Objem tejto skrinky je tiež 20 litrov, aj keď je teda užšia a výber vežovitých chladičov je pomerne obmedzený. Z výkonnejších modelov bude kompatibilných len zopár. Takých tých, čo sa vyznačujú nadštandardne nízkym profilom, aký je napríklad pri Thermalright Peerless Assassin 120 Mini a s malou rezervou to bude aj pre Noctua NH-D12L. Kedysi sme tu mali zostavu vo vyššej Cerberus X s podporou základných dosiek do formátu ATX.

 2. Ja mám osobnú skúsenosť so SilverStone Sugo 14 (15 je drahšia, ale v podstate taká istá, len hliník) – tiež do 20l. A musím povedať, že sa mi v nej skladalo veľmi dobre a takisto, vyhotovenie sa zdá byť pevnejšie ako Fractal Design Define C.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *