Philips 346P: ultraširokouhlý pracovný monitor so zakrivením

Detaily

Posledné dva testované monitory od Philips boli veľmi rozdielne. Jeden mal ultra širokú obrazovku, druhý sa hodil do kancelárie. Čo sa stane, keď tieto dva skombinujete? Odpoveďou je model 346P, ktorý spája to dobré z oboch predchádzajúcich modelov. Máme tu teda pracovný monitor s kamerou, funkciami KVM, senzorom svetla, USB-C či HDR a to navyše so širokými možnosťami polohovania.

Základné parametre


Balenie a výbava

Kartónová škatuľa podobne ako pri 242B1 zobrazuje samotný monitor aj niekoľko jeho hlavných funkcií, ako konektor USB-C dokovanie či Power Sensor. Na tieto veci sa pozrieme bližšie neskôr.

V balení okrem monitora nájdete napájací adaptér, dokumentáciu, káble HDMI, DisplayPort a kábel USB. Ten má koncovku typu C na oboch koncoch, jedna strana má však aj redukciu pre klasický typ A. Tento kábel slúži na pripojenie k PC, nakoľko monitor ponúka rozbočovač USB ako aj prenos obrazu cez USB-C. Poslednou súčasťou balenia je krytka kabeláže.

Štvorcový stojan je takmer zhodný s tým, aký sme videli pri 242B1. Tento má len väčšie rozmery 25 × 25 cm. Taktiež ponúka otáčanie monitora do strán a skrutku, ktorá na uchytenie nohy nevyžaduje použitie skrutkovača.

Samotný stojan čiernej farby ponúka otvor na upratanie kabeláže a opäť je veľmi podobný, ak nie zhodný s 242B1.

Upevnenie podstavca k nohe je otázkou pár sekúnd a nevyžaduje žiadne nástroje, tak sa mi to páči.

Monitor po položení na podložku zase pripomína 439P9H. Zahnutie je v tomto prípade o niečo menšie. Na zadnej strane vidíme úchyt VESA 100 × 100, ktorý slúži aj na montáž stojana k telu monitora. Stačí stojan len zasunúť do dvojice otvorov a zakliknúť spodnú časť. Rýchlosť a jednoduchosť montáže je tu zvládnutá na jednotku, no nejde o nič výnimočné. Rovnaké riešenie ponúka väčšina konkurencie. Akonáhle je potrebné použiť nejaké nástroje alebo postup vyžaduje viacero krokov, bolo by to určite terčom mojej kritiky, nič také tu však nehrozí.

Po zložení sa môžeme pozrieť na prednú stranu. Na spodnej brade vidíme senzor, rovnako ako na 242B1.

Predná strana je akýmsi mixom 242B1 a 439P9. Stojan je už ako sme povedali z prvého menovaného, no displej je zahnutý a širokouhlý ako pri druhom modeli.

   

Vzadu nenájdete žiadne prekvapenia, a tiež sa podobá na dva porovnávané modely. Materiál zadnej strany imituje brúsený hliník, čo je určite lepšie ako lesklý čierny plast.

Prejdime ku konektivite, ktorá je veľmi slušná a až na jednu výnimku sa vyrovná 439P9H.

Na spodnej strane tak nájdete HDMI, dvojicu DisplayPort a USB-C. Taktiež je tu RJ-45 ethernetový konektor aj audio jack. Väčší súrodenec ponúkal aj druhý port USB-C, ktorý tu nenájdete.

Namiesto toho tu nájdeme USB typu B, ktoré tiež slúži na pripojenie k počítaču. Vedľa neho je štvorica USB typu A, pričom jeden slúži aj na nabíjanie. Portová výbava je teda takmer zhodná s 439P9H a rovnako tu budete môcť využiť funkcie KVM switchu pre ovládanie dvoch počítačov jedným príslušenstvom.

Na pravom boku je opäť pätica tlačidiel pre ovládanie a navigáciu v menu OSD. Po tme ich musíte stláčať naspamäť, môže sa tak stať, že sa pomýlite.

Jednou z dôležitých vlastností pracovného monitora sú bezpochyby možnosti jeho polohovania. V tomto ohľade 346P ponúka jednu výhodu oproti 439P9H a to možnosťou otáčania do strán po vzore 242B1. Rovnako ako pri menšom modeli aj tu viete monitor otočiť prakticky o 360 stupňov, čo je nevídané.

Stojan ponúka aj výškové nastavenie a možnosť náklonu displeja. Výškové nastavenie je v rozsahu 180 mm. V najnižšom bode je 50 mm od podložky spodnou hranou a 418 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 230 mm a 598 mm pre vrch displeja. Sklon monitora je možný od -5 do +25 stupňov.

Zaujímavosťou je zasúvacia 1080p kamera s podporou Windows Hello. To výrazne uľahčuje prihlasovanie k účtu. Taktiež v súčasnej situácii sa stali kamery nevyhnutnou súčasťou pracovných volaní a takáto integrovaná, no skrývateľná kamera je veľkou pridanou hodnotou monitora, a to najmä pre používateľov stolových počítačov. Väčšina notebookov totiž kameru má.

Backlight bleed nie je nijako výrazný, vidíme ho hlavne na hornej hrane a trochu vpravo dole.

Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Uperfect UGame K118 – veľký prenosný monitor nielen pre hráčov

Téme prenosný monitorov sme sa už párkrát venovali a teší ma preto fakt, že sa k nám dostal aj ďalší model na test. To od v našich končinách menej známeho výrobcu, ktorý je však špecialistom na prenosné monitory, dvojobrazovkové zostavy či dokonca dotykové tablety a lapdocky. Prvý monitor, ktorý nám výrobca poslal na test, je 18-palcový WQXGA herný model so 144 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu. Celý článok „Uperfect UGame K118 – veľký prenosný monitor nielen pre hráčov“ »

  •  
  •  
  •  

Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED

Monitory s panelmi OLED sa pomaly dostávajú na trh v rôznych formátoch a rozmeroch. Po masívnom 42-palcovom modeli ROG sa nám do rúk dostal aj širokáč od MSI. Ten ponúka ešte rýchlejší panel so 175 Hz, ale čo je ešte zaujímavejšie, je použitie QD-OLED, ktoré bude mať u nás premiéru. A ako sa na prémiový monitor patrí, nechýba ani rozbočovač s USB-C či osvetlenie RGB LED. Celý článok „Pravá čierna na rýchlom kinoformáte – MSI MEG 342C QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *