Philips 346P: ultraširokouhlý pracovný monitor so zakrivením

Záver

Posledné dva testované monitory od Philips boli veľmi rozdielne. Jeden mal ultra širokú obrazovku, druhý sa hodil do kancelárie. Čo sa stane, keď tieto dva skombinujete? Odpoveďou je model 346P, ktorý spája to dobré z oboch predchádzajúcich modelov. Máme tu teda pracovný monitor s kamerou, funkciami KVM, senzorom svetla, USB-C či HDR a to navyše so širokými možnosťami polohovania.

Záver

Philips 346P1CRH/00 predstavuje zaujímavú kombináciu pracovného a ultrawide monitoru, ktorý sme už od výrobcu testovali. Berie si z každého to najlepšie a predstavuje tak zaujímavú alternatívu na prácu aj zábavu. Chválim dobré možnosti polohovania, širokú konektivitu s prémiovou funkciou KVM switch či integrovanú kameru s podporou Windows Hello. Z pracovného 242P1 si zobral aj Power a Light Senzor, ktoré aj v domácom prostredí ušetria vaše oči aj peňaženku.

Azda jediné, kde by bolo možné očakávať lepšie výsledky, je farebný gamut. Ten nie je nijako zlý a namerané hodnoty zodpovedajú špecifikáciám výrobcu, no nejde tiež o žiadneho preborníka na poli presných farieb či jasu. HDR je opäť skôr marketingovým ťahom, hoci sa nedá odoprieť, že maximálny jas je vyšší, než majú bežné monitory. Príjemne prekvapili režimy SmartResponse, ktoré reálne znižujú ghosting a taktiež sa neobjavuje inverse ghosting, čo je azda prvýkrát u nás v teste.

Počas testovania sme nenarazili na žiadne kritické miesta a vzhľadom na to, že Philips 346P1CRH/00 ponúka bohatú výbavu s množstvom zaujímavých a unikátnych funkcií pri cene okolo 500 eur udeľujeme mu našu cenu Smart Buy!


Monitor si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 13190 Kč/500 eur


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Philips 27E1N5600HE: Aj monitor môže byť „all-in-one“

Hoci sme si na pár mesiacov oddýchli od pandémie, trend home office asi tak skoro nezmizne. Nehľadiac na to, či pracujete z domu alebo kancelárie, potreba online stretnutí stále rastie a každý dobre pozná tie starosti s nastavením kamery a reproduktorov pred hovorom. Čo ale ak by však všetko potrebné bolo súčasťou monitora a ešte by ste mohli počítač pohodlne odomykať tvárou? Presne tieto veci monitor Philips 27E1N5600HE prináša. Celý článok „Philips 27E1N5600HE: Aj monitor môže byť „all-in-one““ »

 •  
 •  
 •  

Test Philips Momentum 32M1N5800: 32″ s UltraHD a 144 Hz

Philips sa dlho zameriaval skôr na pracovné a multimediálne monitory, ale zdá sa, že vážne to začína myslieť aj s hernými. Po konzolovo zameranom modeli 329M1RV máme na stole 32M1N5800, ktorý ponúka rovnaký 32″ 4K 144 Hz HDR displej, no v o niečo agresívnejšom dizajne. Cieľom testu bude porovnať tieto dva modely a nájsť rozdiely medzi nimi, keďže papierové parametre sú veľmi podobné. Celý článok „Test Philips Momentum 32M1N5800: 32″ s UltraHD a 144 Hz“ »

 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *