Philips 346P: ultraširokouhlý pracovný monitor so zakrivením

Možnosti nastavení

Posledné dva testované monitory od Philips boli veľmi rozdielne. Jeden mal ultra širokú obrazovku, druhý sa hodil do kancelárie. Čo sa stane, keď tieto dva skombinujete? Odpoveďou je model 346P, ktorý spája to dobré z oboch predchádzajúcich modelov. Máme tu teda pracovný monitor s kamerou, funkciami KVM, senzorom svetla, USB-C či HDR a to navyše so širokými možnosťami polohovania.

Možnosti nastavení

Na ovládanie slúži až pätica tlačidiel na pravom okraji displeja. Tlačidlo napájania má mierny výstupok, vďaka čoho ho ľahšie rozoznáte a taktiež predídete nechcenému vypnutiu monitora.

Pohybmi šípok viete rýchlo prepínať medzi režimami obrazu, vybrať vstup alebo prepnúť ovládanie KVM.

OSD menu ponúka rôzne nastavenia od zapnutia Power a Light Sensor, režimu LowBlue či nastavení obrazu, kde nechýba jas, kontrast, gama a pod. Taktiež tu nájdeme nastavenie Adaptive Sync a HDR.

V ďalšej časti nastavíte farbu obrazu, jazyk či nastavenia portov USB a zobrazenia samotného menu.

Stiahnuť si môžete aj aplikáciu SmartControl, kde nastavenia viete jednoducho prepínať myšou, čo je rýchlejšie ako klikanie fyzických tlačidiel na monitore.  Všimol som si ale, že SW sa bil s OSD menu na monitore a nedali sa používať obe naraz.

Monitor ponúka viaceré možnosti režimov PiP a PbP, na ktoré sa v rýchlosti pozrieme.

PbP ponúka zobrazenie dvoch obrazov vedľa seba s možnosťou ich výmeny.

PiP zase zobrazí miniatúru jedného zdroja a to v troch veľkostiach.

Okno tiež môžete umiestniť do hociktorého zo štyroch rohov.

A samozrejme prepnúť medzi hlavným a sekundárnym oknom.

Taktiež tu nájdete už spomínaný KVM switch pre pripojenie jedného príslušenstva k dvom počítačom, ako sme si ukázali už pri 439P9H.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný

Ultraširoké monitory boli dlhé roky dostupné predovšetkým v 34-palcovom vyhotovení. Či už išlo o modely s rovnými alebo zahnutými panelmi, na prácu alebo na hranie. Philips však po novom expanduje a prechádza na 40-palcovú uhlopriečku. Jedným z prvých takýcho zväčšenych prírastkov je WQHD monitor s označením 40B1U5601, sprituálny nástupca Philips 34B1U5600. Ten už z testov poznáte. Celý článok „Monitor Philips 40B1U5601: Veľký, ultraširoký a rovný“ »

  •  
  •  
  •  

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *