Site icon HWCooling.net

Scythe Ninja 5: evolúcia revolučného predchodcu

39 a 36 dBA

Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

Základné parametre

ParametreScythe Ninja 5
Kompatibilné päticeAMD AM4, AM3(+), AM2(+), FMx(+), Intel LGA 115x, 2066, 2011-x, 775
Rozmery (V/D/Š) spolu s ventilátorom149 × 130 × 138,5 mm
Hmotnosť pasívu/spolu s ventilátorom927/1202 g
Počet a hrúbka heatpipe6× 6 mm
Hrúbka (a rozstupy) rebierVentilátor0,4 (2,2) mm
Od stredu základne za ventilátor (a kratšiu hranu rebier)*90 (65) mm
Eventuálne kolidujúce sloty RAM a výška stretu**2 – 4 (41 mm)
Ventilátor2× 120 mm
Štartovacie otáčky (a napätie)Minimálne štartovacie~ 434 (5,91 V)
Maximálne otáčkyMaximálne (12 V)~ 834/834
Ložiskáfluidné
Orientačná cena (tichepc.sk)57,50 eur
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-150" as a base selector for example: #supsystic-table-150 { ... } #supsystic-table-150 tbody { ... } #supsystic-table-150 tbody tr { ... } */
*Tieto vzdialenosti hovoria o miere priblížení sa chladiča k slotom RAM, resp. k najbližšiemu slotu PCIe ×16.
**Údaje zohľadňujú situáciu na doskách Mini-ITX, ktoré majú od stredu pätice k prvému slotu obvykle 50 mm. Ten môže byť pri formáte ATX ďalej až o 7 mm, čo znamená o jeden slot širšiu kompatibilitu, než uvádzame v tabuľke. Výškové obmedzenie meriame s ventilátormi zrovnanými v súlade s maximálnou špecifikovanou výškou chladičov.

Detaily

Predtým, než sa dostaneme k jadru veci, stojí za pozornosť precíznejšia ochrana komponentov v balení. Tá bola pri Scythe vždy podpriemerná, pasív je už ale v škatuli pred nárazmi pri preprave bezpečne vytlmený a vytesnený penou.

Transformácia pasívu zo štvorky na päťku je minimálna, doteraz v rámci série najmenšia. Hrubé črty zostali zachované a tvar rebier sa odlišuje iba kozmeticky, v rohoch – tie už nie sú tak výrazne vystúpené, čo výrobca docielil malým rozšírením strán rebier, ktoré sa tak k rohom viac doťahujú. Maximálne rozmery v obidvoch osiach zostali prakticky nezmenené. Hĺbka je väčšia iba o 5 mm, na čom má podiel možno i väčší presah upínacích spôn na ventilátory. Nech je to tak či onak, pasív nabral na hmotnosti 145 g pričom s výškou sa nehýbalo.

Medzi pôvodných 36 rebier (Ninja 4) sa vložilo ďalších päť (Ninja 5) s rovnakou hrúbkou (0,4 mm). Vzájomný rozstup sa samozrejme zúžil, z 2,6 na 2,2 mm. Konštrukcia je solídne masívna, teda až na vrchné okrasné rebro – to až tak pevne heatpipe neobopína.

Smer priechodu a rozloženie trubíc na odvod tepla sú identické ako u staršieho bračeka. Samotná základňa je v obidvoch smeroch vypuklá, v smere prechádzajúcich trubíc však podstatne viac ako v protismere, kde je symbolická konvexia sotva viditeľná, a aj to iba uprostred, medzi treťou a štvrtou trubicou.

   

Povrch základne má blízko k zrkadlovému a v jeho štruktúre sú jemnučké drážky po kruhovom obrábaní. Ich jemnosť je taká vysoká, že ich ani nenahmatáte. Pastám s vyššou viskozitou, ktorú má i tá z príslušenstva, to však stačí. Dodávaná termopasta v testoch obstála mimochodom výborne.

Výrazné zmeny nastali na pozícii ventilátora. Rovnaký zostal iba formát – 120 mm. V prvom rade sa v základe nedodáva jeden, ale dva ventilátory. Zámer je evidentný, zefektívniť ochladzovanie rebrovania v zadnej časti aj pri nízkych otáčkach. Celkovo je strop rýchlostí ventilátorov nastavený nízko (max. pri 12 V je 834 otáčok) a mimoriadne nízka je i spodná hranica, pri napätí 2,52 V je rotor stále aktívny, pri iba 60 ot./min. To už sa však ventilátor trochu trápi a z desiatich a menej centimetrov je počuť jemnučké vrčanie, ktoré takmer úplne zaniká až pri 3,45 V (~ 200 ot./min). Od tejto méty je jedinou zložkou zvuku aerodynamický hluk. Chod SU1225FD12L-CDP (ako výrobca ventilátor označuje) tak parazitné zvuky nesprevádzajú.

K zlepšeniu došlo i na pozícii ložísk – typické klzné (zo štvorky) sú nahradené fluidnými (FDB). Aj keď tie nedosahujú robustnosti, aká je pri high-endových ventilátoroch Scythe, Grand Flex. Ventilátory použité pri Ninja 5 majú hmotnosť 130 g (kus), takže majú skôr ľahšiu ako ťažšiu hmotnosť a priemernú hrúbku majú aj lopatky.

Lopatiek je celkom jedenásť, čiže o dve viac, než bývalo, pritom plocha jednej sa, zdá sa, nezmenila. Z povrchu však zmizlo vrúbkovanie na usmernenie prúdenia vzduchu a výrobca konštrukciu zjednodušil aj odstránením prepínača na manuálnu reguláciu napätia, ktorý sa dal pekne uplatniť na priškrtenie PWM. Naopak, čo oproti minulej generácii pribudlo, sú gumené podložky v rohoch.

   


V rámci montážneho príslušenstva dostanete i skrutkovač s dlhým hrotom, ktorý je na inštaláciu chladiča nevyhnutný. Montážny systém je inak tradičný – počnúc rozšírením backplatu o dlhé skrutky, ich zaistenie proti vypadnutiu, cez pripevnenie dvojice držiakov, ku ktorým na záver pripevníte priečnu sponu, ktorá je v tomto prípade už predinštalovaná na základni chladiča.

Vďaka svojej konštrukcii Ninja 5 ako jeden z mála chladičov (a pravdepodobne jediný s hmotnosťou nad kilogram) umožňuje montáž k pätici aj s osadenými ventilátormi. Priebeh montáže je v rámci možností jednoduchý a pohodlný. Ale treba počítať s tým, že ide o veľký chladič a inštalácia do skrinky, povedzme s uzavretým stropom, môže proces osadzovania trochu znepríjemniť.

S piatou Ninjou sa Scythe snažil zlepšiť i kompatibilitu s modulmi RAM, predsa len ide o mimoriadne široký chladič. Do najbližších dvoch slotov od procesora je síce možné osadiť dva moduly s výškou do 6 cm, to však za predpokladu, že nepoužijete ventilátory. S nimi je druhý slot obmedzený na 4 cm (do tejto výšky sa však drvivá väčšina pamätí zmestí, vrátane špičkových G.Skill Flare X). Možné je takisto prichytiť ventilátor vyššie, na zachovanie 6-centimetrovej kompatibility však narastie celková výška chladiča až na 175 mm, čo už bude v niektorých prípadoch spôsobovať kolíziu s bočnicou skrinky.

   

Konfliktu s grafickou kartou sa obávať nemusíte, nedochádza k nej ani na doskách s prvým slotom Express ×16 bližšie k procesoru. Výnimkou by mohli byť azda staršie dosky Mini-ITX. Od stredu socketu k eventuálnemu stretu spôn s PCB/backplate grafickej karty je to 69 mm.

Je však škoda, že Scythe zrušil exkluzívnu montáž ventilátorov zo všetkých štyroch strán, čím boli chladiče Ninja výnimočné. Zárezy na ventilátory sú po novom už iba na dvoch stranách. To nepoteší najmä majiteľov procesorov AMD, kde je obvykle pasív na chladičoch možné orientovať iba jedným smerom. Natočenie airflow k stropnému ventilátoru preto za normálnych okolností nie je možné.


Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

Metodika testovania

Testovanie začíname analýzou ventilátora. Najprv pomocou laboratórneho zdroja Gophert CPS-3205 II a laserového otáčkomeru UNI-T UT372 zisťujeme, aká je jeho štartovacia rýchlosť. To znamená, pri akom minimálnom napätí sa rotor roztočí z pokojového stavu. Následne regulujeme otáčky po stovkách (od 400 ot./min po okrúhle maximum), čím získavame prvú časť údajov na vytvorenie krivky s priebehom hlučnosti v závislosti od otáčok. Aby boli výsledky čo najpresnejšie, vždy vychádzame z priemeru 30-sekundových meracích sekvencií a ventilátory regulujme po stotinách voltu dovtedy, kým od momentu nastavenia po pol minúte priemerovania tachometer neskončí na presných hodnotách, napríklad na 800 ot./min. Nakoniec odčítavame (a do tabuľky parametrov zapisujeme) maximálne otáčky.

   

Na priradenie konkrétnej hlučnosti ku konkrétnym otáčkam prenášame zodpovedajúce napätia spolu s chladičom do odhlučneného boxu, v ktorom meriame hlučnosť. To pomocou hlukomeru Reed R8080, ktorý pred každou sadou meraní rekalibrujeme. Vzájomná poloha polyetylénovej podložky, na ktorej sú chladiče upevnené, a snímaču hlukomeru je vždy rovnaká a snímač je od ventilátora, pre čo najjemnejšie rozlíšenie aj pri nízkom prietoku, vzdialený približne 25 cm. Každé z meraní prebieha v reálnom čase, kedy hlukomer do počítača posiela 30 vzoriek meraní, z ktorých do grafov zapisujeme priemernú hodnotu. Najdôležitejšou časťou je hľadanie a zarovnávanie nastavení ventilátora na fixné hladiny hluku. V tomto prípade je zvolená postupnosť 45, 42, 39, 36, 33 a 31 dBA, kde je s výnimkou posledného a predposledného režimu s každým ďalším znížením otáčok hladina hluku o polovicu nižšia. Na jednej strane je hlučných 45 dBA a na strane druhej takmer bezhlučných 31 dBA.

Ak v grafoch niektorý z režimov chýba, je to buď z dôvodu nedostatočného chladiaceho výkonu alebo preto, že nebolo možné ventilátor k požadovanej hlučnosti zregulovať. Každý z testov trvá 600 sekúnd. Záťaž simulujeme v IntelBurnTeste (7500 MB) a výsledkom je priemer maximálnych teplôt jadier procesora odčítaných z Core Tempu. V momente, ako niektoré z jadier dosiahne 95 °C, testy sú prerušené a vyhodnocujeme ich ako neúspešné.

Merania chladiaceho výkonu prebiehajú vo veternom tuneli z plexiskla so základnou doskou vo vertikálnej polohe, rovnako ako v bežnej skrinke typu tower. Schéma systémového chladenia je tradičná, rovnovážne prúdenie zabezpečuje štvorica ventilátorov Noctua NF-A12S PWM. Dva sú na vstupe a dva na výstupe, zregulované na 550 ot./min.

Priestory testlabu sú klimatizované a vstupná teplota vzduchu sa vždy pohybuje medzi 21 – 21,3 °C, takže môžeme veľmi presne merať takisto automatickú reguláciu PWM. Počas nej ako v jedinom prípade vraciame procesor s TDP 140 W do továrenských nastavení. Krivka profilu impulznej modulácie je s ohľadom na nízku hlučnosť nastavená na 20 % ≤ 20 °C – 30 % ≤ 40 °C – 40 % ≤ 60 °C – 100 % ≤ 90 °C.

Testovacia konfigurácia*
ProcesorIntel Core i7-5930K@4,2 GHz (1,15 V)
Teplovodivá pastaArctic MX-2
RAMG.Skill Flare X, 4× 8 GB, 3200 MHz/CL14
Základná doskaGigabyte GB-X99-UD4 (BIOS F23)
Grafická kartaMSI GeForce GTX 1060 Gaming X (6 GB)
SSDOCZ RevoDrive 400
Napájací zdrojSeaSonic Prime 650 W (80Plus Titanium)
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-5" as a base selector for example: #supsystic-table-5 { ... } #supsystic-table-5 tbody { ... } #supsystic-table-5 tbody tr { ... } */
*Bez pretaktovania je spotreba zostavy v záťaži IntelBurnTest okolo 170 W, po pretaktovaní 225 W (na procesor pripadá približne 180 W).


Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

Automatická regulácia




ChladičRýchlosť ventilátora
ZáťažIdle
Arctic Freezer 331× 1119 ot./min0 ot./min
SilentiumPC Fera 3 v21× 746 ot./min1× 619 ot./min
Noctua NH-D152× 627 ot./min2× 468 ot./min
Reeven Okeanos2× (670 + ? ot./min)2× (439 + ? ot./min)
Scythe Fuma rev. B2× 594 ot./min2× 409 ot./min
Scythe Ninja 52× 429 ot./min2× 428 ot./min
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-151" as a base selector for example: #supsystic-table-151 { ... } #supsystic-table-151 tbody { ... } #supsystic-table-151 tbody tr { ... } */




Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

Max. otáčky


ChladičRýchlosť ventilátora
Arctic Freezer 331× 1350 ot./min
SilentiumPC Fera 3 v21× 1679 ot./min
Noctua NH-D152× 1494 ot./min
Reeven Okeanos2× (1795 + ? ot./min)2× 1494 ot./min
Scythe Fuma rev. B2× 1395 ot./min
Scythe Ninja 52× 834 ot./min
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-152" as a base selector for example: #supsystic-table-152 { ... } #supsystic-table-152 tbody { ... } #supsystic-table-152 tbody tr { ... } */




Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

45 a 42 dBA


ChladičRýchlosť a napájanie ventilátora
45 dBA31 dBA42 dBA31 dBA
Arctic Freezer 33Arctic Freezer 331× 1272 ot./min10,65 V
SilentiumPC Fera 3 v2SilentiumPC Fera 3 v21× 1550 ot./min10,9 V
Noctua NH-D152× 1330 ot./min10,45 V2× 1200 ot./min9,24 V
Reeven Okeanos2× (1218 + ? ot./min)8,61 V2× (1132 + ? ot./min)8,15 V
Scythe Fuma rev. B2× 1139 ot./min9,24 V2× 1025 ot./min8,1 V
Scythe Ninja 5
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-156" as a base selector for example: #supsystic-table-156 { ... } #supsystic-table-156 tbody { ... } #supsystic-table-156 tbody tr { ... } */




Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

39 a 36 dBA


ChladičRýchlosť a napájanie ventilátora
39 dBA31 dBA36 dBA31 dBA
Arctic Freezer 33Arctic Freezer 331× 1157 ot./min9,1 V1× 1041 ot./min7,78 V
SilentiumPC Fera 3 v2SilentiumPC Fera 3 v21× 1409 ot./min9,52 V1× 1229 ot./min8,25 V
Noctua NH-D152× 1073 ot./min8,1 V2× 933 ot./min6,77 V
Reeven Okeanos2× (1044 + ? ot./min)7,77 V2× (933 + ? ot./min)7,69 V
Scythe Fuma rev. B2× 923 ot./min7,19 V2× 821 ot./min6,37 V
Scythe Ninja 52× 812 ot./min11,65 V
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-165" as a base selector for example: #supsystic-table-165 { ... } #supsystic-table-165 tbody { ... } #supsystic-table-165 tbody tr { ... } */




Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

33 a 31 dBA


ChladičRýchlosť a napájanie ventilátora
33 dBA31 dBA31 dBA31 dBA
Arctic Freezer 33Arctic Freezer 331× 900 ot./min6,51 V1× 733 ot./min5,28 V
SilentiumPC Fera 3 v2SilentiumPC Fera 3 v21× 1000 ot./min6,79 V1× 828 ot./min5,7 V
Noctua NH-D152× 700 ot./min5,87 V
Reeven Okeanos2× (800 + ? ot./min)7,58 V2× (656 + ? ot./min)7,49 V
Scythe Fuma rev. B2× 700 ot./min5,46 V2× 575 ot./min4,67 V
Scythe Ninja 52× 692 ot./min8,45 V2× 608 ot./min9,54 V
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-154" as a base selector for example: #supsystic-table-154 { ... } #supsystic-table-154 tbody { ... } #supsystic-table-154 tbody tr { ... } */




Štvrtý Ninja v čase uvedenia príjemne prekvapil (k čomu prispela hlavne neatraktívna trojka). Scythe vtedy totižto čiastočne nadviazal na popularitu prvého a druhého dizajnu, ale krátko na to si 4 kanibalizoval pilotným modelom Fuma. Ten mal pri rovnosti ceny navrch, avšak v aktuálnej druhej revízii už nie je tým, čím býval, a legendárna séria Ninja má nového pokračovateľa. Základ sa nezmenil, no chladič narástol a zosilnel.

Hodnotenie

Kľúčové sú dve veci. Jednak tá, pri akých otáčkach chladič prevádzkujete a za akú cenu ho kúpite. Čím intenzívnejší prietok na rebrách nastavíte, tým viac klesá na atraktivite. Najlepší pomer chladiaci výkon/hlučnosť Ninja 5 dosahuje pri nízkych otáčkach – 600 a nižšie. Scythe dobre vie, prečo dodáva chladič s nízkoobrátkovými ventilátormi. A to podstatné je, že pri vhodných otáčkach si počína výrazne lepšie než SPC Fera 3 v2 a súčasne primerane cene stráca na Noctua NH-D15. Podstatné však je, za koľko chladič kúpite.

Rozptyl cien je pomerne výrazný a za cenu okolo 70 eur sa už Ninja 5 príliš neoplatí. V účinnosti ho zhltne tak Reeven Okeanos ako i Raijintek Nemesis, čo sú chladiče za podobné peniaze. Aj keď dôležitý je tiež fakt, že Scythe z tejto trojky chladičov najkvalitnejšie ventilátory, za čo si pripisuje kladné body. Každopádne, do 60 eur ide o atraktívnu voľbu pre používateľov bažiacich po tichom počítači. Výkonnejšia prevádzka, nad 650 otáčok, zhoršuje tak účinnosť ako i efektivitu chladenia, tzn. pomer výkonu k hmotnosti nijako nenadchne.

Za vynikajúci výkon pri nízkych otáčkach a kvalitnejšie ventilátory, než sú pri tejto cene bežné, si Ninja 5 odnáša redakčné ocenenie „Go for it!“. Týmto testy tohto chladiča nekončia, čoskoro ich rozšírime o bonusové merania s fokusom na škálovanie výkonu v širokom rozsahu prietoku referenčných ventilátorov a tešiť sa môžete napríklad i na výsledky z pasívneho režimu.

Scythe Ninja 5
+ vysoký chladiaci výkon
+ ani po výraznejšom spomalení ventilátorov výkon významne neklesá
+ pri nižšom prietoku špičkový pomer výkon/hlučnosť
+ s optimálnym nastavením, pod 650 otáčok, výhodný pomer výkon/hlučnosť
+ veľmi tichá regulácia PWM v záťaži aj mimo záťaž
+ nadštandardná kvalita ventilátorov... veľmi nízke minimálne otáčky, fluidné ložiská, bez pazvukov
+ pohodlná montáž k základnej doske
+ široká kompatibilita, od staručkého soketu Intel LGA 775 všetko až po AMD AM4
+ solídne, masívne montážne príslušenstvo. Skutkovač súčasťou balenia
+ nízka výška, tzn. nadštandardná kompatibilita so skrinkami
+ 100% kompatibilita s drvivou vačšinou modulov RAM, tj. s pasívmi siahujúcimi do 4 cm
- s vyššími než 4cm pamäťami od druhého slotu koliduje
- pri rýchlosti ventilátorov nad 650 otáčok začína pomer výkon/hlučnosť strácať na výnimočnosti
- slabší pomer chladiaci výkon/hmotnosť
- nemá zárezy na uchytenie ventilátorov z každej strany, pritom sa dizajn pasívu na to ponúka
- na procesoroch AMD možnosť natočenia pasívu iba jedným smerom (vertikálne)
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-155" as a base selector for example: #supsystic-table-155 { ... } #supsystic-table-155 tbody { ... } #supsystic-table-155 tbody tr { ... } */




Ak máte magazín HWCooling radi, podporte nás.
Iba vďaka vašej pomoci môžeme naďalej fungovať a vydávať časovo náročný obsah na pravideľnejšej báze.
Za každý jeden príspevok ďakujeme!