Site icon HWCooling.net

Súťaž o Core i5 v doske Asus (B660) s chladičom SilentiumPC

Ako (a o čo) sa hrá

Možnosť vyhrať niečo ste mali už pomerne dávno, tak si to teraz trochu vynahradíme. Balíčkom tri v jednom, kde jeden z vás získa polovicu funkčného počítača – procesor Intel Core i5-12400 s integrovaným grafickým jadrom, základnú dosku Asus TUF Gaming B660 Plus WiFi D4 a chladič SilentiumPC Spartan 5. Všetko sú to atraktívne komponenty, ktorým sme v testoch udelili ocenenie Smart buy!, ktoré „len tak“ nerozdávame.

O čo…

Hlavnú a jedinú cenu sme vyskladali z troch komponentov, ktoré keď si doplníte pamäťami, úložiskom podľa vašich potrieb, skrinkou a zdrojom, tak sa môžete tešiť z novej, dobre vyladenej PC konfigurácie.

Základ vkladu od nás je procesor Intel triedy Core i5, model 12400. Stepping H0, teda variant s menším, natívne šesťjadrovým čipom bez deaktivovaných častí, ktoré má C0. Z porovnávajúcich testov viete, že stepping H0 je oproti C0 pri nižšej záťaži úspornejší (najväčší percentuálny rozdiel je v nečinnosti), ale pre menšiu plochu puzdra sa z neho o horšie odvádza teplo, takže sa pri rovnakej spotrebe o trochu viac zahrieva. V kombinácii s chladičom SilentiumPC Spartan 5 však núdzu o chladiaci výkon mať nebudete a procesor bude môcť v plnej záťaži stabilne a bezpečne prevádzkovať na hranici počuteľnosti. Tento chladič sme testovali práve na variante Core i5-12400 s „malým“ čipom (H0).

Na výsledky nielen chladiča SilentiumPC Spartan 5, ale napríklad aj na výkonnostné testy procesora Intel Core i5-12400 sa môžete pozrieť v našich analýzach. Podrobne otestovanú máme aj tretiu časť skladačky – základnú dosku Asus TUF Gaming B660 Plus WiFi D4. Tá má síce relatívne slabšiu, menej efektívnu napájaciu kaskádu pre procesor, ktorá sa relatívne viac zahrieva, ale s procesorom s nižšou energetickou náročnosťou (čo je i prípad Core i5-12400) sa žiadne z týchto potenciálnych negatív značne neprejaví. Rozdiel oproti efektívnejším doskám je minimálny v spotrebe i v zahrievaní VRM.

Takže tri komponenty, ktoré máme pre jedného z vás pripravené už poznáte a teraz ešte teda k tomu, ako sa k nim dopracovať. Sú dva spôsoby, ako sa môžete zapojiť do súťaže.

… a ako sa hrá

Jeden spôsob, ako sa môžete dostať do žrebovania je ten, že niekomu pošlete alebo niekde zazdieľate niektorý z našich článkov. A je úplne jedno, či naň odkážete jedného známeho telefonicky alebo viete o nejakej verejnej téme na internete, kde by bol užitočný. Dôležité je v prvom rade to, aby niekoho obohatil a nebol naopak otravný (a tým pádom kontraproduktívny).

Keď niekde niečím prispejete (napríklad na tematické fórum), odkaz na konkrétne miesto nás poteší a budeme radi, keď ho pošlete na redakčný email uvedený nižšie. V prípade, že ste na článok HWC odkázali známeho, ktorý vyberá napríklad vhodný ventilátor, tak nám to len stručne napíšte, aby sme vás vedeli evidovať. Stačí niečo jednoduché typu „kamarát Peter sa mi sťažoval na vrčiace ventilátory v skrinke, ktoré chcel vymeniť, ale nevedel si rady, tak som ho odkázal na testy HWCooling“. Nič viac netreba.

Rozširovanie povedomia o HWC je pre náš rozvoj kľúčové, ale nebudeme vás doňho nútiť. Ak nenájdete vhodnú príležitosť, tak to vôbec nevadí a skrátka nám len napíšete, prečo HWCooling navštevujete. Podľa toho budeme vedieť posilniť témy, o ktoré prejavujete väčší záujem. Môžete nám napísať aj to, v čom vnímate rezervy (a vidíte priestor na možné zlepšenie), aby sme aj v tomto smere vedeli, na čom pracovať.

Vaše správy posielajte na email info@hwcooling.net s predmetom Súťaž, leto 2022. V prípade, že by ste chceli svojou aktivitou pomôcť, k niečomu sa vyjadriť sa, ale z nejakého dôvodu nemáte záujem o tieto komponenty, doplňte prosím do predmetu správy poznámku „nesúťažne“. Uzávierku si dajme 5. 9. 2022 (23:59). Výhercu vyhlásime následne o deň neskôr. Zapojiť sa môžete zo všetkých kútov sveta, nemáme žiadne georeštrikcie. Za účasť všetkým ďakujeme!