Súťaž o Core i5 v doske Asus (B660) s chladičom SilentiumPC

Ako (a o čo) sa hrá

Možnosť vyhrať niečo ste mali už pomerne dávno, tak si to teraz trochu vynahradíme. Balíčkom tri v jednom, kde jeden z vás získa polovicu funkčného počítača – procesor Intel Core i5-12400 s integrovaným grafickým jadrom, základnú dosku Asus TUF Gaming B660 Plus WiFi D4 a chladič SilentiumPC Spartan 5. Všetko sú to atraktívne komponenty, ktorým sme v testoch udelili ocenenie Smart buy!, ktoré „len tak“ nerozdávame.

O čo…

Hlavnú a jedinú cenu sme vyskladali z troch komponentov, ktoré keď si doplníte pamäťami, úložiskom podľa vašich potrieb, skrinkou a zdrojom, tak sa môžete tešiť z novej, dobre vyladenej PC konfigurácie.

Základ vkladu od nás je procesor Intel triedy Core i5, model 12400. Stepping H0, teda variant s menším, natívne šesťjadrovým čipom bez deaktivovaných častí, ktoré má C0. Z porovnávajúcich testov viete, že stepping H0 je oproti C0 pri nižšej záťaži úspornejší (najväčší percentuálny rozdiel je v nečinnosti), ale pre menšiu plochu puzdra sa z neho o horšie odvádza teplo, takže sa pri rovnakej spotrebe o trochu viac zahrieva. V kombinácii s chladičom SilentiumPC Spartan 5 však núdzu o chladiaci výkon mať nebudete a procesor bude môcť v plnej záťaži stabilne a bezpečne prevádzkovať na hranici počuteľnosti. Tento chladič sme testovali práve na variante Core i5-12400 s „malým“ čipom (H0).

Na výsledky nielen chladiča SilentiumPC Spartan 5, ale napríklad aj na výkonnostné testy procesora Intel Core i5-12400 sa môžete pozrieť v našich analýzach. Podrobne otestovanú máme aj tretiu časť skladačky – základnú dosku Asus TUF Gaming B660 Plus WiFi D4. Tá má síce relatívne slabšiu, menej efektívnu napájaciu kaskádu pre procesor, ktorá sa relatívne viac zahrieva, ale s procesorom s nižšou energetickou náročnosťou (čo je i prípad Core i5-12400) sa žiadne z týchto potenciálnych negatív značne neprejaví. Rozdiel oproti efektívnejším doskám je minimálny v spotrebe i v zahrievaní VRM.

Takže tri komponenty, ktoré máme pre jedného z vás pripravené už poznáte a teraz ešte teda k tomu, ako sa k nim dopracovať. Sú dva spôsoby, ako sa môžete zapojiť do súťaže.

… a ako sa hrá

Jeden spôsob, ako sa môžete dostať do žrebovania je ten, že niekomu pošlete alebo niekde zazdieľate niektorý z našich článkov. A je úplne jedno, či naň odkážete jedného známeho telefonicky alebo viete o nejakej verejnej téme na internete, kde by bol užitočný. Dôležité je v prvom rade to, aby niekoho obohatil a nebol naopak otravný (a tým pádom kontraproduktívny).

Keď niekde niečím prispejete (napríklad na tematické fórum), odkaz na konkrétne miesto nás poteší a budeme radi, keď ho pošlete na redakčný email uvedený nižšie. V prípade, že ste na článok HWC odkázali známeho, ktorý vyberá napríklad vhodný ventilátor, tak nám to len stručne napíšte, aby sme vás vedeli evidovať. Stačí niečo jednoduché typu „kamarát Peter sa mi sťažoval na vrčiace ventilátory v skrinke, ktoré chcel vymeniť, ale nevedel si rady, tak som ho odkázal na testy HWCooling“. Nič viac netreba.

Rozširovanie povedomia o HWC je pre náš rozvoj kľúčové, ale nebudeme vás doňho nútiť. Ak nenájdete vhodnú príležitosť, tak to vôbec nevadí a skrátka nám len napíšete, prečo HWCooling navštevujete. Podľa toho budeme vedieť posilniť témy, o ktoré prejavujete väčší záujem. Môžete nám napísať aj to, v čom vnímate rezervy (a vidíte priestor na možné zlepšenie), aby sme aj v tomto smere vedeli, na čom pracovať.

Vaše správy posielajte na email info@hwcooling.net s predmetom Súťaž, leto 2022. V prípade, že by ste chceli svojou aktivitou pomôcť, k niečomu sa vyjadriť sa, ale z nejakého dôvodu nemáte záujem o tieto komponenty, doplňte prosím do predmetu správy poznámku „nesúťažne“. Uzávierku si dajme 5. 9. 2022 (23:59). Výhercu vyhlásime následne o deň neskôr. Zapojiť sa môžete zo všetkých kútov sveta, nemáme žiadne georeštrikcie. Za účasť všetkým ďakujeme!

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Neviem koľko sa platí za reklamu na facebooku, ale toto je presne práca pre facebook. Tam ľudia zdieľajú aj úplne fiktívne súťaže a aj sútaže fakt že o nič. Mal som známe (kým som mal FB), ktoré zdieľali hocakú blbosť z nejakého salónu, nejaké potraviny, nejaký nový obchod dal niečo za 50 Eur a zdieľali ako šialené.
    Píšem o ženách s VŠ.
    Keby som vás chcel na hulváta zdielať, dam link v recenzií na procesor na alze, alebo heureke. To berte ako inšpiráciu.
    Napr. na heureke, ak niekto napíše recenziu a dá tam link na web, či video kde je o tom výrobku, pozriem si to.
    Tak som si všimol že niektoré weby o mobilných telefónoch tam dávajú svoje recenzie. Otázka je, či majú nejakú dohodu, alebo to dávajú sami. Ale reklamu od heureky máte na stránke. Nebolo by od veci, skúsiť byť len tak, alebo sa s nimi dohodnúť.

    Len tak medzi nami, podľa toho čo som čítal, ako klesá odbyt PC, budem pesimista, budete to mať ťažké. Budúci rok bude asi všeobecne tažký pre každého, kto nevlastní akcie energetických firiem.

    1. My ideme v tomto proti prúdu a síce tým možno HWC vykopávam jamu, ale isté morálne zásady skrátka nepustia. Inými slovami radšej skonám od vyčerpania (na tých naozaj extrémne prácnych testoch), haha, alebo to tu fakt zabalíme, ako skĺznuť do špekulatívnych aktivít na sociálnych sieťach. Môže sa to zdať ako menej efektívna cesta, ale pokiaľ ide o efekt, tak nám naozaj nám viac pomáhajú (v zmysle získať nových čitateľov) príspevky od nadšencov na zahraničných fórach. Konverzia zo sociálnych sietí je pre nás obvykle veľmi nízka.

      Napríklad ako toto vlákno na Reddite alebo príspevky, v ktorých sú z našich testov vytvárané trebárs na Overclock.net), ku ktorým sa vedú diskusie. To sú dve ukážky peknej organickej cesty. Samozrejme neočakávam od každého, že to takto uchopí (čo čitateľ, to iný model, iné možnosti a to je na tom to krásne), a dávam to len ako kontrast k tomu mainstreamovému prístupu na FB. Určite aj tam by sa našli nejakí čitatelia, ktorí HWC nenavštevujú iba preto, že ho nepoznajú, ale akákoľvek reklama by tu bola IMO dosť neefektívna s rizikom kontraproduktivity. Okrem hĺbkových testovacích metodík si totiž zakladáme aj na vysokej úrovni čitateľov (a keď človek vidí niektoré tie debaty na FB/IG…). To, že nemáme pod testami stovky až tisíce komentárov neznamená, že ich nikto nečíta (ako si podaktorí myslia :)), len rozumný človek si dobre zváži, čo niekde napíše. Keby sme odfiltrovali vyložene hlúpe a neprínosné komentáre, tak pod videami na YouTube často nie je ani znak.

      Samozrejme si vážim aj prípadné aktivity na sociálnych sieťach, ale minimálne rovnakú hodnotu majú pre nás to, keď náš stabilný čitateľ na HWC odkáže známeho s podobným hardvérovým „postihnutím“, haha. Jasné, konzum lomcuje so všetkým, ide sa cez mŕtvoly len aby sa predávalo (a je jedno čo), ale my si lístky na tento kolotoč fakt nekúpime a v ideálnom svete budeme prácu na verejných testoch dotovať na interných spoluprácach s výrobcami (typicky pri výrobe ventilátorov), taký je dlhodobý plán a zdá sa, že to niektoré firmy začínajú chápať. Ide to pomaly, ale stále sme len na začiatku a snáď takto o rok budeme zase o krôčik ďalej. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *