Site icon HWCooling.net

Vyberte najlepšiu z výborne vyladených PC zostáv!

Postavené „na vzduchu“...

V rámci jarnej súťaže o základnú dosku a ventilátory ste nám dali naozaj zabrať. Z veľkého množstva vašich perfektne premyslených konfigurácií sa ukázalo ako nemožné vyselektovať iba šesť, čo bol pôvodný plán, takže je ich nakoniec o trochu viac. Obdivuhodná je i pestrosť návrhov s rôznymi praktickými vylepšeniami a originálnymi prvkami. V tejto chvíli zostáva už len spravodlivo určiť stupne víťazov. Pomôžte a poďte zahlasovať za svojho favorita.

Z podrobných doplnkových opisov často i na niekoľko normostrán je vidieť, že hardvéroví nadšenci ešte nevymreli, z čoho sa veľmi tešíme. Avšak pre potreby a vstrebanie tohto článku sme museli výrazne skracovať a vypichnúť iba výstižné citácie a stručné návrhy jednotlivých konfigurácií. Preto sa nehnevajte, ak pri vašej zostave chýba niečo podstatné a pokojne to doplňte do komentárov.

Postavené „na vzduchu“…

Sasa Ch. (1. air): „V bežnej prevádzke má teplota case okolo 28 – 33 °C a procesor málokedy prekračuje 45 °C… grafiku občas zahrejem na 50 – 55 °C v Crysis alebo Dishonored 1.“


Rudolf K. (2. air): „Najhlučnejšie sú HDD. Bez nich je prevádzka veľmi tichá. Výhodou dosky, tak aj GPU je to, že výraznejšie nepískajú (Asus P5B ani vo výraznejšej záťaži, aj keď taktovanie C2Q mu dosť nesvedčí a následne sa aj tak dosť výrazne pokazí spotreba bez záťaže…“


Daniel M. (3. air): „Použité sú vetráky Noctua s PWM a s vlastnou výkonnostnou krivkou na GPU, tie originálne prestali fungovať. Korok pod gpu kvôli tomu aby grafika držala rovno. Odvtedy je tichšia. Jediný vetrák, ktorý mi tam chýba na kompletné osadenie Noctua, je predný 120mm fan.“


Maroš S. (4. air): „Lepšie teploty sú v skrinke, keď je na stojane vertikalne… ako keď je položená vodorovne. Mimo zaťaže o počítači neviem, v záťaži je trochu počuť najmä chaldenie procesora, no pri takejto skrinke a chladiči s tým počítam.“


Peter P. (5. air): „Chladenie uprednostňuje nižší hluk pred nízkymi teplotami. Cieľom je dosiahnuť čo najtichší možný PC za rozumnú cenu. Najväčšie zníženie hluku som dosiahol výmenou dvoch 3,5″ HDD za veľké SSD. Jediným hlučným prvkom zostali ložiská ventilátorov.“


Michal F. (6. air): „Všetko s automaticky regulovanými otáčkami. V skrinke sú prachové filtre a je úplne tichá…“


Peter V. (7. air): „Celkovo som s počítačom v idle spokojný, aj v noci pod stolom je skoro nemožné rozlíšiť či je zapnutý alebo vypnutý. Pri plnom vyťažení CPU alebo hraní je bez problémov počuteľný, no stále je to bezproblemový nízko položený aerodynamický hluk. HDD sú zavesené na gume.“

V súťaži bola i podobná, v niektorých ohľadoch i vhodnejšie navrhnutá zostava od Jakuba K. Po dlhom rozhodovaní sme si nakoniec hodili mincou a šťatena bola tentokrát viac naklonená Petrovi



V rámci jarnej súťaže o základnú dosku a ventilátory ste nám dali naozaj zabrať. Z veľkého množstva vašich perfektne premyslených konfigurácií sa ukázalo ako nemožné vyselektovať iba šesť, čo bol pôvodný plán, takže je ich nakoniec o trochu viac. Obdivuhodná je i pestrosť návrhov s rôznymi praktickými vylepšeniami a originálnymi prvkami. V tejto chvíli zostáva už len spravodlivo určiť stupne víťazov. Pomôžte a poďte zahlasovať za svojho favorita.

…a s kvapalinou v okruhu

Jakub O. (1. liquid): „Vodný chladič Fractal Design Celsius S24 som zvolil hlavne kvôli tichej prevádzke, dobrému chladiacemu výkonu a slušnej cene. Outtake ventilátory sú po väčšinu času nastavené na nízke otáčky.“


Viktor V. (2. liquid): „Počítač mám umiestnený na pracovnom stole, momentálne je bez bočnice a aj napriek tomu je pri hraní najnovších AAA titulov príjemným, tichým spoločníkom.“


Michal M. (3. liquid): „…pôvodné vzduchové chladenie bolo hlučné, zvolil som cestu NZXT G10 adaptéra a AIO chladiča Corsair H55. Na redukciu vibrácii sú pod všetkými ventilátormi osadené gumené krúžky…“


Ján D. (4. liquid): „Zostava je celkom tichá, aj keď nie až tak ako som dúfal. Najviac počuť predné ventilátory, takže sa možno budú meniť za niečo kvalitnejšie.“


Tomáš K. (5. liquid): „Konštrukcia splnila moje predstavy a aj počas syntetických testov či hernej záťaže je zostava v podmienkach bytového domu nepočuteľná. Finančne som síce skoro vykrvácal, ale kvalitný vodník naozaj stojí za to úsilie.“


David R. (6. liquid): „Celá zostava je tichá aj v záťaži. Jediné, čo je počuť, je napájací zdroj. Kvapalina je UV reaktívna, takže chladenie je ozdobou celého PC.“


Lukáš T. (7. liquid): „V stress teste AMD Ryzen 7 1700 a AMD RX Vega 56 na 100 % boli teploty CPU 65 – 67 °C a GPU sa zahrievalo na 45°C. Bežne sú ale teploty podstatne nižšie. V menej náročných hrách je teplota vody 32 – 35 °C.“



V rámci jarnej súťaže o základnú dosku a ventilátory ste nám dali naozaj zabrať. Z veľkého množstva vašich perfektne premyslených konfigurácií sa ukázalo ako nemožné vyselektovať iba šesť, čo bol pôvodný plán, takže je ich nakoniec o trochu viac. Obdivuhodná je pestrosť návrhov s rôznymi praktickými vylepšeniami. Teraz už len určiť stupne víťazov. Poďte zahlasovať za svojho favorita!

Hlasovanie

Okrem svojho hlasu môžete v diskusii zanechať i komentár a napríklad napísať, čo by ste v tej ktorej zostave vylepšili, čo vás zaujalo a podobne.

Next

Súťaž spolu s halsovaním končí 14. 5. 2018. Výhercov zverejníme 15. 5. 2018. Na záver pripomíname, že hlavná cena je základná doska MSI B360 Gaming Arctic a súťažiaci umiestnení na 2. – 4. si môžu vybrať zo súprav rôznych ventilátorov z veľkého porovnávajúceho testu 18 modelov (výjde v polovici mája).