Súťaž, Jar 2018. Vymeň fotku svojho PC za novú dosku/vetráky

Ako (a o čo) sa hrá...

Dlho očakávané základné dosky s čipovou súpravou Intel B360 pre procesory Coffee Lake sú konečne tu! Jednu atraktívnu od MSI sa nám podarilo ukoristiť do jarnej súťaže. Získať ju môžete jednoducho, a to zaslaním fotografie s krátkym popisom o dizajne chladenia vo vašej zostave. Najpremyslenejšie návrhy budú náležite odmenené. A keď sa vám doska nepošťastí, v hre je i mnoho kvalitných ventilátorov.

Základné podmienky

Stačí jedna fotka, s kvantitou to nepreháňajte, nanajvýš spravte dve. Váš počítač odfoťte tak, aby bolo zreteľne vidieť, ako máte vymyslené chladenie. K tomu napíšte aj krátky popis, prečo to máte tak, ako to máte. Stručne a vecne. Začať môžete voľbou počítačovej skrinky, rozložením a nastavením systémových ventilátorov, opisom k chladičom procesora a grafickej karty, prípadne základnej dosky a uzavrieť to trebárs spôsobom regulácie airflow. Vyzerať to celé môže napríklad takto – fotografia + popis.

Doplňujúci popis: Skrinku vlastním SilentiumPC Gladius X80. Svojho času ponúkala za veľmi výhodnú cenu kombináciu solídne pevnej konštrukcie, účinné prachové filtre a až tri 120mm ventilátory, ktoré je možné zregulovať k takmer bezhlučnej prevádzke. Dva na intake mám spomalené na fixných 400 otáčok a na outtaku je jeden rýchlejší, 500-otáčkový. Chladič procesora je Thermalright Silver Arrow SB-E – z dostupných testov viem, že má jeho pasív najlepší pomerom chladiaci výkon/hmotnosť. Pôvodné ventilátory sú ale pre ich vyššie štartovacie otáčky nahradené jedným Noctua NH-A15 PWM. Ci5-6600K sa ani po pretaktovaní na 4,5 GHz nezahrieva nad 70 °C. Pretože mám rád, keď počítač nepočujem ani v plnej záťaži v noci, na grafickej karte GeForce GTX 680 je masívny chladič Prolimatech MK-26 doplnený o 2× NF-A14. Ventilátory Noctua používam z dôvodu, že spoľahlivo fungujú aj pri požadovanej nízkej rýchlosti v nastavenom rozmedzí 300 – 500 ot./min plus k tomu nejaký ten rok vydržia. Otáčky ventilátorov ovládam cez PWM nastavením krivky v UEFI. Nič sa neprehrieva ani pri spotrebe okolo 400 W, kedy počítač iba jemne ševelí.

Ceny, o ktoré hráte

  • Hlavná cena – MSI B360 Gaming Arctic s netradičnou polárnou povrchovou úpravou PCB, prídavným 6-pinovým napájaním PCIe priamo na doske a 7-fázovou napájacou kaskádou postavenou na MOSFEToch SM4337NSKP. Formát je ATX
  • 3× súprava 4 rovnakých ventilátorov. Vybrať si budete môcť podľa vlastného uváženia modely z pripravovaného veľkého testu 120mm ventilátorov, ktorý zverejníme v polovici mája. A veruže budete sa mať v čom preberať.

Fotky s popisom posielajte do 26. 4. 2018 na info@hwcooling.net s predmetom e-mailu „Súťaž HWC, Jar 2018“. V termíne 27. 4. vyberieme podľa nášho uváženia 6 najlepších zostáv, ich fotky na webe HWC zverejníme, spustíme verejné hlasovanie a víťazov vyhlásime 15. 5. 2018 a obratom s výhercami doladíme podrobnosti okolo výberu cenu a doručenia. Zapojiť sa môžete odkiaľkoľvek, nie sú žiadne geografické obmedzenia. Tešíme sa na vaše práce!


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS

Grafická karta GeForce RTX 4070 Ti Super Ventus 3X vyšla s BIOSom, s ktorým v MSI (a ani v Nvidii) neboli spokojní. Po jeho druhej revízii existuje aj tretia revízia BIOSu, posledná. Tá zvyšuje limit napájania, ktoré umožňujú dosahovanie vyšších frekvencií GPU. Ide to ale trochu na úkor energetickej efektivity. Aktualizovať, neaktualizovať? To si už musí rozhodnúť každý sám, pokiaľ bude možnosť. Celý článok „Kauza Ventus 3X (RTX 4070 TiS): Finálny vs. pôvodný VBIOS“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *