Súťaž, Jar 2018. Vymeň fotku svojho PC za novú dosku/vetráky

Ako (a o čo) sa hrá...

Dlho očakávané základné dosky s čipovou súpravou Intel B360 pre procesory Coffee Lake sú konečne tu! Jednu atraktívnu od MSI sa nám podarilo ukoristiť do jarnej súťaže. Získať ju môžete jednoducho, a to zaslaním fotografie s krátkym popisom o dizajne chladenia vo vašej zostave. Najpremyslenejšie návrhy budú náležite odmenené. A keď sa vám doska nepošťastí, v hre je i mnoho kvalitných ventilátorov.

Základné podmienky

Stačí jedna fotka, s kvantitou to nepreháňajte, nanajvýš spravte dve. Váš počítač odfoťte tak, aby bolo zreteľne vidieť, ako máte vymyslené chladenie. K tomu napíšte aj krátky popis, prečo to máte tak, ako to máte. Stručne a vecne. Začať môžete voľbou počítačovej skrinky, rozložením a nastavením systémových ventilátorov, opisom k chladičom procesora a grafickej karty, prípadne základnej dosky a uzavrieť to trebárs spôsobom regulácie airflow. Vyzerať to celé môže napríklad takto – fotografia + popis.

Doplňujúci popis: Skrinku vlastním SilentiumPC Gladius X80. Svojho času ponúkala za veľmi výhodnú cenu kombináciu solídne pevnej konštrukcie, účinné prachové filtre a až tri 120mm ventilátory, ktoré je možné zregulovať k takmer bezhlučnej prevádzke. Dva na intake mám spomalené na fixných 400 otáčok a na outtaku je jeden rýchlejší, 500-otáčkový. Chladič procesora je Thermalright Silver Arrow SB-E – z dostupných testov viem, že má jeho pasív najlepší pomerom chladiaci výkon/hmotnosť. Pôvodné ventilátory sú ale pre ich vyššie štartovacie otáčky nahradené jedným Noctua NH-A15 PWM. Ci5-6600K sa ani po pretaktovaní na 4,5 GHz nezahrieva nad 70 °C. Pretože mám rád, keď počítač nepočujem ani v plnej záťaži v noci, na grafickej karte GeForce GTX 680 je masívny chladič Prolimatech MK-26 doplnený o 2× NF-A14. Ventilátory Noctua používam z dôvodu, že spoľahlivo fungujú aj pri požadovanej nízkej rýchlosti v nastavenom rozmedzí 300 – 500 ot./min plus k tomu nejaký ten rok vydržia. Otáčky ventilátorov ovládam cez PWM nastavením krivky v UEFI. Nič sa neprehrieva ani pri spotrebe okolo 400 W, kedy počítač iba jemne ševelí.

Ceny, o ktoré hráte

 • Hlavná cena – MSI B360 Gaming Arctic s netradičnou polárnou povrchovou úpravou PCB, prídavným 6-pinovým napájaním PCIe priamo na doske a 7-fázovou napájacou kaskádou postavenou na MOSFEToch SM4337NSKP. Formát je ATX
 • 3× súprava 4 rovnakých ventilátorov. Vybrať si budete môcť podľa vlastného uváženia modely z pripravovaného veľkého testu 120mm ventilátorov, ktorý zverejníme v polovici mája. A veruže budete sa mať v čom preberať.

Fotky s popisom posielajte do 26. 4. 2018 na info@hwcooling.net s predmetom e-mailu „Súťaž HWC, Jar 2018“. V termíne 27. 4. vyberieme podľa nášho uváženia 6 najlepších zostáv, ich fotky na webe HWC zverejníme, spustíme verejné hlasovanie a víťazov vyhlásime 15. 5. 2018 a obratom s výhercami doladíme podrobnosti okolo výberu cenu a doručenia. Zapojiť sa môžete odkiaľkoľvek, nie sú žiadne geografické obmedzenia. Tešíme sa na vaše práce!


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Report z predstavenia MSI X570. Fókus na prevádzkové vlastnosti

Keď bola domáca klíma na nevydržanie, vydali sme sa na výlet do krajiny s ešte teplejším podnebím. Nie však k vode, ale do príjemne klimatizovaného hotela, kde v španielskej Girone MSI ukázalo v plnej paráde portfólio svojich prvých dosiek k procesorom AMD Ryzen 3000. A veruže detailnosť prezentácie prekročila očakávania. Na interných testoch si dala firma naozaj záležať. Celý článok „Report z predstavenia MSI X570. Fókus na prevádzkové vlastnosti“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

MSI MEG Z390 ACE – Dračí eso v rukávu MSI

MSI MEG Z390 ACE spadá do nejvyšší řady MEG (MSI Enthusiast Gaming) základní desek od MSI. Spolu s MSI MEG Z390 GODLIKE tvoří vrchol nabídky. Pokud tedy pomineme model GODLIKE se svojí extrémní cenou, dá se model ACE považovat za to nejlepší od MSI s čipsetem Z390 Express. Za ještě celkem akceptovatelnou cenu nabízí MEG Z390 ACE vysoký výkon, spolehlivost a nejen pestrou výbavu, ale také atraktivní vizuální provedení. Celý článok „MSI MEG Z390 ACE – Dračí eso v rukávu MSI“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Aktivní chladiče čipsetu na deskách AMD X570: Na co dát pozor?

Ventilátory u desek s čipsetem AMD X570 už jsme tu propírali několikrát. Po Computexu máme i dost fotografií a bohužel to vypadá, že aktivní chladiče často nebudou moc povedené. Mnohdy se zdají být navržené jen s ohledem na vzhled a chladící schopnosti asi budou o dost horší, než by musely být. Což znamená, že se ventilátory budou muset točit častěji a na vyšších otáčkách. Na několik negativních příkladů se podíváme. Celý článok „Aktivní chladiče čipsetu na deskách AMD X570: Na co dát pozor?“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *