Súťaž, Jar 2018. Vymeň fotku svojho PC za novú dosku/vetráky

Ako (a o čo) sa hrá...

Dlho očakávané základné dosky s čipovou súpravou Intel B360 pre procesory Coffee Lake sú konečne tu! Jednu atraktívnu od MSI sa nám podarilo ukoristiť do jarnej súťaže. Získať ju môžete jednoducho, a to zaslaním fotografie s krátkym popisom o dizajne chladenia vo vašej zostave. Najpremyslenejšie návrhy budú náležite odmenené. A keď sa vám doska nepošťastí, v hre je i mnoho kvalitných ventilátorov.

Základné podmienky

Stačí jedna fotka, s kvantitou to nepreháňajte, nanajvýš spravte dve. Váš počítač odfoťte tak, aby bolo zreteľne vidieť, ako máte vymyslené chladenie. K tomu napíšte aj krátky popis, prečo to máte tak, ako to máte. Stručne a vecne. Začať môžete voľbou počítačovej skrinky, rozložením a nastavením systémových ventilátorov, opisom k chladičom procesora a grafickej karty, prípadne základnej dosky a uzavrieť to trebárs spôsobom regulácie airflow. Vyzerať to celé môže napríklad takto – fotografia + popis.

Doplňujúci popis: Skrinku vlastním SilentiumPC Gladius X80. Svojho času ponúkala za veľmi výhodnú cenu kombináciu solídne pevnej konštrukcie, účinné prachové filtre a až tri 120mm ventilátory, ktoré je možné zregulovať k takmer bezhlučnej prevádzke. Dva na intake mám spomalené na fixných 400 otáčok a na outtaku je jeden rýchlejší, 500-otáčkový. Chladič procesora je Thermalright Silver Arrow SB-E – z dostupných testov viem, že má jeho pasív najlepší pomerom chladiaci výkon/hmotnosť. Pôvodné ventilátory sú ale pre ich vyššie štartovacie otáčky nahradené jedným Noctua NH-A15 PWM. Ci5-6600K sa ani po pretaktovaní na 4,5 GHz nezahrieva nad 70 °C. Pretože mám rád, keď počítač nepočujem ani v plnej záťaži v noci, na grafickej karte GeForce GTX 680 je masívny chladič Prolimatech MK-26 doplnený o 2× NF-A14. Ventilátory Noctua používam z dôvodu, že spoľahlivo fungujú aj pri požadovanej nízkej rýchlosti v nastavenom rozmedzí 300 – 500 ot./min plus k tomu nejaký ten rok vydržia. Otáčky ventilátorov ovládam cez PWM nastavením krivky v UEFI. Nič sa neprehrieva ani pri spotrebe okolo 400 W, kedy počítač iba jemne ševelí.

Ceny, o ktoré hráte

 • Hlavná cena – MSI B360 Gaming Arctic s netradičnou polárnou povrchovou úpravou PCB, prídavným 6-pinovým napájaním PCIe priamo na doske a 7-fázovou napájacou kaskádou postavenou na MOSFEToch SM4337NSKP. Formát je ATX
 • 3× súprava 4 rovnakých ventilátorov. Vybrať si budete môcť podľa vlastného uváženia modely z pripravovaného veľkého testu 120mm ventilátorov, ktorý zverejníme v polovici mája. A veruže budete sa mať v čom preberať.

Fotky s popisom posielajte do 26. 4. 2018 na info@hwcooling.net s predmetom e-mailu „Súťaž HWC, Jar 2018“. V termíne 27. 4. vyberieme podľa nášho uváženia 6 najlepších zostáv, ich fotky na webe HWC zverejníme, spustíme verejné hlasovanie a víťazov vyhlásime 15. 5. 2018 a obratom s výhercami doladíme podrobnosti okolo výberu cenu a doručenia. Zapojiť sa môžete odkiaľkoľvek, nie sú žiadne geografické obmedzenia. Tešíme sa na vaše práce!


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Gigabyte Z390 Aorus Pro vs. MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon

V nadväznosti na predošlý duel základných dosiek pridávame ďalšie dve do porovnania. Doplnením modelov Gigabytu a MSI tak pekne pokryjeme strednú triedu Z390 s cenou okolo/do dvoch stoviek. A hoci tieto zástupkyne sú už o málinko drahšie, to rádovo iba v jednotkách eur, takže zostávame stále v rovnakej kategórii. V niektorých smeroch je tu však badať výrazné zlepšenie. Miestami je to ale i opačne. Celý článok „Gigabyte Z390 Aorus Pro vs. MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

MSI chystá krátkou GeForce RTX 2070, model Aero ITX pro malá PC

Jako dělaná pro stavitele kompaktních herních počítačů by mohla být nová grafická karta řady Aero ITX od MSI. Firma se totiž rozhodla vyrobit GeForce RTX 2070 od Nvidie v „Mini-ITX“ provedení s jedním ventilátorem a krátkým PCB. Tato karta bude patrně nejkompaktnější grafikou s novou architekturou Turing a podporou raytracingové grafiky a umožní takové herní PC vměstnat do docela malých objemů. Celý článok „MSI chystá krátkou GeForce RTX 2070, model Aero ITX pro malá PC“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Vyhodnotenie súťaže, Jar 2018. Vzduch proti vode 2:2

Hlasovanie je ukončené a mená výhercov sú známe. Významnú úlohu zohralo i zdieľanie a podpora na sociálnych sieťach, takže trochu pomohlo i PR. Samozrejme, bolo už na každom účastníkovi, kde a ako si svoju zostavu spropagoval a nakoniec, my máme radosť z toho, že to skončilo nerozhodným stavom oboch typov chladenia. Aj keď absolútny víťaz vlastní ukážkovú zostavu s kvapalinou v žilách. Celý článok „Vyhodnotenie súťaže, Jar 2018. Vzduch proti vode 2:2“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Komentáre (2) Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *