Site icon HWCooling.net

Asus ZenBook Pro Duo – keď jeden displej nestačí

Herné testy

V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Základné parametre

ParametreAsus ZenBook Pro Duo
Rozmery359 × 246 × 24 mm
Hmotnosť2474 g
Displeje15,6", 4K 3840 × 2160 px, OLED, 60 Hz; 14", 4K 3840 × 1100 px, IPS, 60 Hz, Antiglare
ProcesorIntel Core i7-9750H
Grafická kartaNvidia GeForce RTX 2060 6 GB
Operačná pamäťPriepustnosť zbernice16 GB DDR4 2666 MHz soldered
Úložiská512 GB PCIe NVMe SSD
Porty2× USB 3.1 gen 2 10 Gbps, Thunderbolt 3 USB-C 3.1 gen 2 10 Gbps, 1× HDMI 2.0, 1× 3,5mm jack
Kapacita batérie71 Wh
Rozlíšenie kamery720p, IR
Reproduktory
Orientačná cena3000 eur
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-340" as a base selector for example: #supsystic-table-340 { ... } #supsystic-table-340 tbody { ... } #supsystic-table-340 tbody tr { ... } */

Detaily

Balenie je netradične rozdelené do dvoch škatúľ.

Obsahom je tradične notebook, nabíjačka a dokumentácia. Príjemným prekvapením je prítomnosť stylusu a podložky pod zápästia.

Prvé, čím vás ZenBook Pro Duo zaskočí, je jeho hmotnosť, a to nie v pozitívnom slova zmysle. Je až prekvapivo ťažký s hmotnosťou 2474 gramov rozhodne nepatrí medzi najľahšie 15″ notebooky na trhu. Jeho rozmery sú pritom kompaktné a nič nenasvedčuje tomu, že by mal byť až taký ťažký. Hmotnosť má totiž vyššiu ako ROG Scar III, ktorý sme nedávno testovali. Ostáva tak len polemizovať, či je za vyššou hmotnosťou práve druhý displej, celohliníkové telo alebo niečo iné…

   

Dizajn notebooku je na jednotku. Ide skôr o štýlové zariadenie ako biznisové či herné, takže zabudnite na RGB alebo fádne farby. ZenBook Pro Duo je odetý do akejsi sivo-modro-zelenej farby, ktorá bude rozhodne vyčnievať v mori čiernych a strieborných zariadení.

   

Testovaná konfigurácia disponuje 6-jadrovým procesorom Intel Core i7-9750H, 16 GB RAM, grafikou Nvidia RTX 2060 v mobilnej verzii a 512GB SSD. Pozeráme sa teda na jednu zo základných konfigurácií. Za príplatok môžete dostať Intel Core i9-9980HK, 32 GB RAM či 1TB SSD.

Portová výbava je na pomery dnešných ultrabookov dobrá, no nie skvelá. Na ľavej strane sa nachádza napájací konektor, HDMI 2.0b a USB-C 3.1 gen 2 (10 Gb/s). Na pravom boku je Thunderbolt 3, audio konektor a druhý USB 3.2 gen 2 (10 Gb/s). Chvála tomu, kto konečne Asus inžinierov presvedčil, aby znovu použili Thunderbolt 3, nakoľko na posledných produktoch zo série ZenBook, ale aj Zephyrus absentoval. Uvítal by som však ešte jeden a k nemu aj slot pre SD kartu, ak má ísť o notebook pre kreatívcov ako grafikov či fotografov.

Predná aj zadná strana už žiadne ďalšie porty neobsahujú a nenájdeme na nich ani žiadne ďalšie ovládacie prvky.

   

Veko displeja ponúka pekné spracovanie v štýle sústredných kružníc okolo loga Asus. Pôsobí to efektne najmä pri rôznych svetelných podmienkach, kedy sú niektoré časti tmavšie a iné svetlejšie, čo môžete vidieť aj na našich fotografiách.

Spodná strana má dve perforácie pre prísun vzduchu k ventilátorom. Úplne tu chýbajú nožičky a namiesto nich sú tu dva pásy s drsnou textúrou, ktorá pripomína umelú kožu, ktoré majú zabrániť posúvaniu na podložke.

Pri odnímaní spodného krytu sa dostávame ku komponentom. Zaujme netradičné rozloženie ventilátorov a izolácia nad kartou WiFi kartou aj SSD.

O odvod tepla z CPU aj GPU sa stará viacero heatpipe, ktoré vedú k ventilátorom na pravej aj ľavej strane notebooku. Systém chladenia vyzerá na prvý pohľad solídne, uvidíme, ako sa mu bude dariť v našich testoch.

Celú spodnú časť zapĺňa 71Wh batéria. Po jej bokoch nájdeme reproduktory.

   

Dostávame sa k poslednej časti prehliadky komponentov, ktorou sú možnosti vylepšenia v budúcnosti. Prakticky jediné, čo budete môcť vylepšiť, je M.2 SSD. Karta Wi-Fi by sa tiež dala vymeniť, je tu však Intel AX200, ktorá je momentálne najlepšie čo môžete v notebooku mať. Pri sťahovaní hier zo Steam na testy som cez WiFi dosiahol rýchlosť až 96 MB/s vďaka využitiu WiFi 6 rýchlostí na routri Asus RT-AX88U, ktorý sme otestovali v lete.

   

Pri otváraní ZenBook Pro Duo som narazil na komplikácie v podobe T5 skrutiek a dvojice gumových krytiek. Asus veľmi nechce, aby ste notebook otvárali, čo je krok späť oproti ROG Scar III, ktorý sa dal otvoriť pomerne rýchlo a jednoducho ak opomenieme káble vedúce k RGB podsvieteniu. V ďalšej iterácií by som tak uvítal jednoduchšie otváranie aj viac možností vylepšenia.

Veko displeja sa nedá vyklopiť úplne na 180 stupňov, uspokojiť sa tak budete musieť len so zhruba 160 stupňami. Treba si tiež všimnúť, že spodná časť displeja sa akoby zarýva do podložky a nadvihuje klávesnicu, čím sa nie len vytvára priestor pre ventiláciu, ale aj mierny sklon klávesnice pre pohodlnejšie písanie.

Keď už sme pri písaní, poďme sa pozrieť na klávesnicu. Vzhľadom na prítomnosť druhého displeja bola posunutá do spodnej časti. Preto touchpad nájdeme vpravo na mieste numerickej klávesnice.

Klávesy ponúkajú 1,4mm zdvih a príjemnú odozvu. Klávesnica milo prekvapila, píše sa na nej dobre. Vytkol by som malé šípky, ale to bude preto, že som zvyknutý na klávesnice ThinkPad. Takisto aj malý pravý Enter na štýl US klávesnice namiesto veľkého v tvare opačného L, na aký sme u nás zvyknutí. Naopak chválim veľké množstvo multimediálnych skratiek v hornom rade a biele podsvietenie.

Podložka pod zápästia je vítaná, nakoľko hrúbka notebooku je pomerne vysoká a vďaka nej tak prekonáte rozdiel medzi klávesami a stolom. Ide však len o kus plastu s akoby koženou textúrou a protišmykový gumenými prúžkami. Škoda, že sa nepripája magneticky.

Zaujímavá je tiež možnosť prepnúť sa do režimu numerickej klávesnice, ktorá sa zobrazí na ploche touchpadu. Funguje to prekvapivo dobre, treba však počítať s tým, že po stlačení číslice nemáte žiadnu odozvu na dotyk a používanie tak nie je úplne ideálne. Pri zapnutej numerickej klávesnici môžete touchpad aj naďalej používať na pohyb myši, klikanie je však už problematické, lebo stláčate zobrazené číslice.

Na prednej hrane notebooku nájdeme označenie harman/kardon, ktoré napovedá, že notebook má solídnu audio sústavu.

V praxi znejú reproduktory naozaj dobre. Samozrejme lepšie by bolo, keby smerovali nahor k používateľovi a nie odrážali zvuk od stola, no nad klávesnicou kvôli displeju už žiadne miesto neostalo.

HD kamera je na rovnako zlej úrovni ako na ostatných notebookoch, tu sa žiadne prekvapenie nekoná. Naopak, poteší IR kamera pre prihlásenie Windows Hello. Odomykanie tvárou je rýchle a funguje veľmi dobre. Plne nahrádza čítačku odtlačkov prstov, ktorá sa na notebooku aj tak nenachádza.

Batéria a výdrž na jedno nabitie sú pri notebooku tiež jedným z kľúčových parametrov. Osobne som od ZenBook Pro Duo očakával viac, najmä pri vypnutom druhom displeji. 71Wh batéria je však zjavne na výkonné komponenty v kombinácii s dvomi displejmi málo a v našom teste na YouTube sme tak namerali len 4 hodiny a 8 minút pri vypnutom ScreenPad Plus a 3 hodiny a 37 minút, ak bol druhý displej aktívny. Na pracovný notebook pre kreatívcov na cestách sa mi to zdá málo. Nabitie 230 W nabíjačkou trvalo 2 hodiny a 21 minút.

Ostáva nám pozrieť sa už len na ScreenPad Plus, ktorý si však zaslúži samostatnú sekciu.

V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

ScreenPad Plus

ZenBook Pro Duo prináša unikátne riešenie v podobe sekundárneho displeja nad klávesnicou s názvom ScreenPad Plus. Nejde síce o prvý notebook, ktorý by priniesol druhý displej na notebooku, no momentálne ide o najlepšie riešenie na trhu. Druhý displej totiž zaberá celú šírku zariadenia a nie len nejakú časť.

Ide o plnohodnotný displej, ktorý môžete použiť rovnako ako hlavný, alebo aj na ďalšie funkcie ako písanie stylusom, kalkulačku, rýchle skratky a pod. Na ľavom boku preto nájdete menu, v ktorom môžete rýchlo pristupovať k týmto funkciám ako aj vami vybraným aplikáciám.

O zvýšení produktivity pri použití druhého displeja niet pochýb, preto Asus druhý displej integroval priamo do tela notebooku. Môžete ho tak využiť na klasický multitasking, ako keby ste pripájali externý monitor. Samozrejme, rozmery ScreenPad Plus nie sú rovnako veľké ako u hlavného displeja, preto sa bude hodiť na zobrazovanie pomocných aplikácií, nástrojov či chatovacích a streamovacích služieb.

Tam to však nekončí. Výrobca do notebooku integroval rýchle a užitočné ovládanie, ktorým môžete prepínať medzi rôznymi režimami oboch displejov. Viete tak rýchlo prenášať aktuálnu obrazovku z hlavného displeja na sekundárny a naspäť či dokonca obsah rozšíriť na oba displeje naraz.

Tieto funkcie viete aktivovať cez on screen menu, klávesu nad touchpadom či cez menu umiestnené vpravo na ScreenPad Plus. Nájdete tu tiež možnosť vytvoriť Task Group, ktorá dokáže spustiť a usporiadať viacero aplikácií naraz. Vytvoríte si tak svoje tradičné prostredie a uložíte ho do pamäte, aby ste ho mohli vyvolať jedným klikom.

ScreenPad Plus je po dlhej dobe zásadná inovácia na poli notebookov. Áno, mali sme tu TouchBar v MacBookoch, či niekoľko iných riešení ako menšie displeje nad klávesnicou či dokonca v touchpade, ale takýto veľký displej ešte nie. Presne pre toto mám rád Asus. Neboja sa inovovať a ísť do rizika, vďaka čomu vznikajú takéto unikáte produkty. Dobrým príkladom je aj ROG Mothership, na ktorý sme sa pozreli nedávno. Uvidíme, či sa k tomuto trendu pridajú aj ďalší výrobcovia, ale tak či onak, ide o vítané oživenie na poli notebookov.

V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Metodika testovania

Notebook sme testovali v domácom, nie laboratórnom prostredí. Napriek tomu bola snaha o čo najpresnejšie výsledky. Tie sú preto priemerom nameraných hodnôt z opakovaných testov.

Testy zahŕňajú syntetické benchmarky na porovnanie výkonu procesora aj grafickej karty. Meriame tiež rýchlosť úložísk, výdrž batérie, rýchlosť nabíjania a predovšetkým výkon v hrách. Cieľom je tak otestovať notebooky a desktopy v rôznych scenároch a spraviť si komplexný pohľad o ich výkone a prevádzkových vlastnostiach.


V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Gamut, jas a odchýlka

Vlastnosti displeja sme otestovali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Ide o ide o 15,6″ displej OLED so 4K rozĺšením (3840 × 2160 px) a 60 Hz. Má tenké 5 mm rámčeky, 89 % pomer displeja k telu a široké 178° pozorovacie uhly. Výrobca udáva, že displej dokáže zobraziť 100 % DCI-P3 farebného spektra. Displej nemá žiadnu formu vyhladzovania trhania obrazu, akou by bol G-Sync.

ZenBook Pro Duo je prvým notebookom s displejom OLED, ktorý sa dostal k nám do redakcie. Osobne displeje OLED používam už niekoľko rokov či už na smartfónoch alebo TV. Displej je nádherný, čierna je úžasná. V noci pri zobrazovaní čierneho pozadia nevidíte kde reálne displej je, taká perfektná čierna to je. Dojmy z používania sú skvelé, budú však aj výsledky testov také?

Výsledky displeja sú skvelé, potvrdili sa teda dojmy z používania. Konkrétne 100% pokrytie sRGB spektra a 98 % Adobe RGB. Treba si však všimnúť, že displej dokáže zobraziť ešte výrazne viac farieb, najmä v oblasti červenej a zelenej farby. Gama krivka úplne presne kopíruje hodnotu 2.0, bez akejkoľvek odchýlky. To som hádam ešte nikdy nevidel. Jas 384 nitov patrí skôr medzi tie nadpriemerné, vďaka čomu budete môcť zobrazovať HDR obsah a displej dokáže byť v noci až príliš jasný. Dobrá je tiež uniformita displeja, ktorá má len mierne odchýlky. Suma sumáru, ide o jeden z najlepších displejov, aký sme tu mali. Nebojím sa tvrdiť, že by to mohol byť dokonca ten úplne najlepší, najmä preto, že žiadne iný s IPS displejom neponúkne takú skvelú čiernu.

Nezabudnime ani na ScreenPad Plus. Ten má 14″ taktiež 4K rozlíšenie, ale iný pomer strán. Šírka je zhodná 3840 px, ale výška je len 1100 px. Rovnako ako hlavný displej, aj tento je dotykový. Rozdiely sú však dva a to, že ScreenPad Plus využíva technológiu IPS a matnú úpravu displeja. Hlavný displej je pri tom lesklý. Matný povrch zabraňuje odleskom z hlavného displeja a okolitého svetla, čo je veľmi vítané.

Kvalita zobrazenia je dobrá, nie však taká skvelá ako na hlavnom displeji. Displej má 98% pokrytie sRGB spektra a 81 % Adobe RGB. Gama krivka kopíruje hodnotu 2.2 len s miernou odchýlkou 0,01. Jas 313 nitov je tiež slušný, opäť však a niečo menší ako na hlavnom displej OLED. Treba tak počítať s tým, že obraz, ktorý uvidíte na hlavnom displeji bude vyzerať ináč ako na ScreenPad Plus. To môže predstavovať istý problém pre grafikov, no to zálež len od toho, ako plánujete využívať druhý displej.

V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Rendering, Geekbench














V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

3D/PC Mark a Unigine Heaven/Superposition











V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Herné testy














V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Šifrovanie, enkódovanie




V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Testy pamätí a disku






V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Zahrievanie a výdrž na batériu



V Berlíne na IFA 2019 sme prvýkrát videli zaujímavý notebook s dvomi displejmi s názvom ZenBook Pro Duo. Teraz sa nám dostal do rúk aj na podrobnú recenziu, v ktorej sa pozrieme na to, či má druhý displej nad klávesnicou nejaký reálny význam alebo ide len o akýsi módny výstrelok. Možno sme však pri zrode novej éry, poďme sa naň spoločne pozrieť.

Hodnotenie

Asus ZenBook Pro Duo je revolučné zariadenie. Po dlhej dobe prináša niečo prevratné na poli notebookov a výrazným spôsobom sa tak líši od konkurencie. ScreenPad Plus prináša široké možnosti využitie vďaka veľkým rozmerom, podpore dotyku aj stylusu a množstva užitočných softvérových funkcií. Rozhodne budete môcť pracovať efektívnejšie a rýchlejšie na cestách vďaka druhému displeju a jeho funkciám. Dúfam, že takýto koncept zariadenia bude Asus vyrábať aj naďalej a možno, že aj ďalší výrobcovia sa postupne pridajú.

Notebook pôsobí veľmi hodnotným a prémiovým dojmom. Kovové telo je ako z tanku a to doslova. Nielenže je veľmi pevné, ale je aj pomerne ťažké, čo vás na cestách veľmi nepoteší. Na druhej strane notebook dostal MIL-STD 810G certifikáciu podobne ako sme zvyknutí pri ThinkPadoch a prešiel testami zmeny teplôt, nadmorskej výšky, poliatia vodou a podobne.

Hardvér je podobný herným notebookom či už výberom procesora alebo grafiky. Dá sa tak na notebooku hrať hry, no primárne to bude stále pracovný notebook. Chladenie vyzeralo na prvý pohľad veľmi dobre, no v praxi sa veľmi neosvedčilo. Notebook sa veľmi zahrieva, a to najmä jeho procesor. Ten v testoch často dosahoval, ale aj presahoval 100 °C, pričom maximálna hodnota bola 104 °C. Toto bol scenár najmä pri kombinovanej záťaži aj na grafiku. Je to však zvláštne, nakoľko notebook sa vďaka veku displeja aj mierne nadvihne, aby mohol dýchať a ďalšie otvory ventilácie sú hneď pri displeji. Chladenie vyzerá dimenzované dobre, ale čísla tomu nezodpovedajú.

Chválim skvelý displej OLED, ktorý naživo vyzerá neskutočne a aj namerané hodnoty to potvrdzujú. Jedinou otázkou je životnosť, na čo sa však momentálne nedá odpovedať, kedže displeje OLED do notebookov prišli len nedávno a nedá sa tak povedať, ako budú vyzerať o 3 či 5 rokov. Pochváliť môžem aj klávesnicu a touchpad, spolu s podložkou pod zápästia a stylusom v balení. Práca na tomto notebooku vás bude baviť. Potešili aj dobré reproduktory a hlavne IR kamera, ktorá uľahčuje prihlasovanie.

Vzhľadom na to, že má ísť o notebook pre kreatívcov by som uvítal bohatšiu portovú výbavu. Nie je zlá, ale chcelo by to ešte slot na SD karty a druhý Thunderbolt 3. Áno, nájdeme tu aspoň jeden TB3, z čoho som nadšený, kedže Asus ich v poslednej dobe z nejasného dôvodu vynechával. Od batérie som tiež čakal viac, nakoľko 4 hodiny pri jednom displeji a 3,5 pri dvoch nie sú zrovna čísla vhodné na dlhé lety či prácu v teréne. Druhý displej zjavne zaberá viac miesta a do tela sa tak nevošla väčšia batéria.

Na záver už ostáva len jediné a to hodnotiť cenu. Chápem, že ide o úplne jedinečné zariadenie, no aj tak je podla mňa cenovka 3000 € privysoká. Nedávno sme tu mali ROG Strix Scar III, ktorý má rovnaký procesor, lepšie chladenie, výkonnejšiu grafiku, nižšiu hmotnosť, lepšie možnosti upgrade-u a aj bohatšiu konektivitu. Stojí však o viac než 1000 € menej. ZenBook Pro Duo ponúka lepšie displeje aj spracovanie, takisto viac funkcií na prácu, no po hardvérovej stránke je slabší. Taktiež aj tu nájdeme problém s pomalším SSD, než čo ponúka konkurencia a iba 16 GB RAM a 512GB úložisko v 3000-eurovom notebooku je prinajmenšom na smiech. Dokonca už aj Apple ponúka viac. Takže neostáva vám nič iné, len siahnuť po vyššej konfigurácii, než sme mali my na test, čím sa však reálne dostanete na 3500 €. A to už je na vašom zvážení, či dokážete využiť to, čo ZenBook Pro Duo ponúka v oblasti multitaskingu a práce a ste ochotný toľko investovať. Lebo platíte práve za tieto funkcie, výkonnejší notebook kúpite výrazne lacnejšie -> Scar III.

Notebook si môžete zakúpiť u nášho partnera czc.cz za 78 990 Kč/3089 eur.

Asus ZenBook Pro Duo
+ unikátny koncept
+ ScreenPad Plus a jeho funckie
+ nádherný 15,6" OLED
+ robustné prémiové spracovanie so zvýšenou odolnosťou
+ pohodlná klávesnica a šikovný touchpad
+ Thunderbolt 3 a WiFi 6 ax
+ IR kamera a reproduktory
- extrémne teploty v záťaži (CPU)
- hmotnosť
- pomalé SSD
- kratšia výdrž, hlavne pri dvoch displejoch
- vysoká cena
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-341" as a base selector for example: #supsystic-table-341 { ... } #supsystic-table-341 tbody { ... } #supsystic-table-341 tbody tr { ... } */