Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!

Balenie a parametre

Nedávno sme vám priniesli recenziu herného routra Asus, ktorý zaujal podsvietením RGB. Dnes sa pozrieme na ďalší smerovač od tejto spoločnosti, ktorý je zase unikátny v inom smere. Ide totiž o jeden z prvých routrov WiFi 6 alebo teda takých, čo podporujú nový štandard 802.11 ax. Poďme sa pozrieť, aké vylepšenia novinka prináša a aké reálne rozdiely uvidíte oproti doteraz používaným routrom 802.11 ac.

Základné parametre

Balenie a exteriér

Obsah balenia aj jeho dizajn pripomína ostatné smerovače tohto výrobcu. Hneď tak viete, o aký model ide a aké sú jeho hlavné funkcie.

Vnútri nájdete samotný router, antény, kábel LAN, napájací adaptér a dokumentáciu, ako už býva zvykom.

AX88U je dizajnovo zhodný s predchodcom AC88U, s ktorým ho aj budeme neskôr porovnávať.  Líši sa len v doplnkovej farbe, ktorá teraz nie je červená ale zlatá. Nájdeme ju vnútri routra aj na anténach.

   

Spodná strana je celá perforovaná, aby sa router mohol dobre chladiť. Pri používaní sa vie totiž značne zohriať. Podobne ako pri hernom ROG AC2900, aj AX88U má plastové čierne telo, ktoré je doslova magnet na odtlačky.

Vzadu sa nachádza takmer celá konektivita. Je tu USB 3.0, 1Gb port WAN, až 8× 1Gb konektorov RJ-45, dvojica antén, tlačidlá WPS a reset, napájací konektor a zapínacie tlačidlo. Hlavnou prednosťou je predovšetým osem portov LAN, ktoré nájdeme v tomto rade smerovačov a potom ešte štvorcových routroch ROG.

Vpredu je ďalší port USB 3.0, ktorý sa ukrýva za plastovou krytkou. Na ľavej strane na rovnakom mieste sú tlačidlá na vypnutie indikátorov LED a vypnutie WiFi.

Router je pomerne veľký a ťažký, odporúčame preto dobre zvážiť miesto, kam ho umiestnite. Po dizajnovej stránke sa oproti predchodcovi líši naozaj len v zlatej farbe, mierne zmenenom poradí prvkov na zadnej strane a nahradením USB 2.0 rýchlejším USB 3.0 tiež na zadnej strane.

Hlavné zmeny sú teda funkčné a tie sa dozviete v sekcii testov. Predtým sa však pozrieme aké zmeny prináša WiFi 6 a taktiež na webové rozhranie routra.

  •  
  •  
  •  
Flattr this!

„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok

Počet otestovaných grafických kariet za uplynulé obdobie sa dostal na číslo 30, po ktorom sa môžeme trochu zastaviť a špeciálne sa zamerať na hlučnosť cievok. Tá bola v rámci štandardných meraní zaznamenávaná vždy, ale vo veľkých testoch s kopou iných informácií, sa tieto unikátne údaje strácali. Aj preto to bude teraz, v rámci tohto článku iba k nim. Ktorá z moderných grafických kariet má teda tichšie cievky? Celý článok „„Všetky“ grafické karty v analýze hlučnosti cievok“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…

Toto sme tu ešte nemali – ventilátor s nábežnými hranami lopatiek rotora na opačnej strane, ako bežné. Primárne sa to robí pre lepší výhľad na „ventilátory bez statorových vzpier“ v skrinkách s presklenými bočnicami. Okrem toho má takýto netradičný návrh aj celkom jasné a merateľné výhody a takisto nevýhody, aj čo sa týka funkčných vlastností. Poďme si všetko postupne rozobrať. Celý článok „Asus TUF Gaming TR120 (ARGB) Reverse: Krajší vzhľad? Aj, ale…“ »

  •  
  •  
  •  

ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur

Medzi lacnejšími základnými doskami Mini-ITX pre platformu Intel LGA 1700 je iba zopár modelov. Po teste variantu Gigabyte, je tu teraz na preverenie Asus ROG Strix B760-I Gaming WiFi. Táto základná doska je určená pre pamäte typu DDR5 a zároveň v súvislosti s ňou môžeme stále poznamenať dobrú cenovú dostupnosť. Preštudujte si, čo všetko prináša a ako sa doske Asus darí v testoch. Celý článok „ROG Strix B760-I Gaming WiFi: Na Mini-ITX s DDR5 za 200 eur“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (3) Pridať komentár

  1. Tak kolik jste nameril? Pokud ma clovek velky dum a potrebuje takoveto routry dva, tri, sezerou pri spotrebe okolo 15W klidne i pres sto korun/4€ za mesic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *