Asus ROG Rapture GT-AC2900 – herný router s LED RGB

Balenie a parametre

Firmu Asus u nás poznáme najmä ako výrobcu herných komponentov, príslušenstva či notebookov. Vedeli ste však, že majú aj pomerne silnú sieťovú divíziu? Osobne používam ich routre už dlhšiu dobu. Dnes sa pozrieme na najnovší „herný “ router tohto výrobcu. Čo vôbec herný router znamená a aký rozdiel prináša oproti bežným smerovačom výrobcu? Poďme sa na to pozrieť.

Základné parametre


Balenie a exteriér

Asus si dáva záležať na dizajne, ale aj obsahu ich balení a ani tu tomu nie je inak. Škatuľa s peknou grafikou zobrazuje smerovač aj zopár jeho funkcií.

   

Vnútri nájdeee samotný router, antény, stojan , skrutkovač, kábel LAN, napájací adaptér a dokumentáciu.

Dizajn routru je jednoduchý a bez zapnutia vyzerá až fádne. Čierny plast je kvalitne spracovaný a má jemnú textúru, no je doslova magnetom na odtlačky. Ak si nechcete router zašpiniť hneď po vybalení, odporúčam použiť rukavice, ináč budete z neho odstraňovať mastné fľaky jedna radosť.

   

Na prednej strane m§žete vidieť logo ROG aj s nápisom Republic of Gamers. Vpredu budú tiež indikátory interentu a WiFi sietí. Zadná strana ukrýva všetku konektivitu a vetranie. O konektivite si povieme viac  o chvíľu.

   

Spodná strana je zaujímavá len základnými informáciami o routri na štítkoch a dierou uprostred, kde sa pripevňuje stojan. Hore sú tri konektory pre antény, ktoré si musíte nainštalovať sami.

Poslednou stranou, na ktorú sa pozrieme, je pravý bok, kde je viacero tlačidiel. Nachádzajú sa tu typické WPS, reset do továrenksých nastavení, LED a WiFi na vypnutie a zapnutie podsvietenia a sietí WiFi a tlačidlo ROG, ktorého funkciu si môžete prispôsobiť.

Konektivita patrí medzi ľahkí nadštandard. Nechýba samozrejme WAN a štvorica konektorov LAN, všetko samozrejme RJ-45 koncovky a 1 GB/s. Drahšie modely mávajú až 8 portov, príkladom je RT-AC88U, s ktorým budeme router neskôr porovnávať. Na 10-gigabitový smerovač od Asus si ešte musíme počkať, ale je možné, že sa objaví už tento rok. Toľko k stavu na trhu a poďme späť ku GT-AC2900.

Nadštandardná výbava preto, že má dvojicu portov USB, z čoho jeden je USB 3.1 Gen 1 s priepustnosťou 5 Gb/s. Vzadu je ešte tlačidlo napájania a napájací konektor.

Exteriér routra patrí medzi najlepšie na trhu, presa len dizajnom smerovačov sa veľa firiem nezaoberá a poskytovatelia internetu vám väčšinou dajú nejakú lacnú bielu haraburdu, ktorú strčíte niekde do skrine alebo za televízor.

Výrobca zrejme chcel, aby ROG Rapture GT-AC2900 bol na očiach a pôsobil aj ako dizajnový prvok domácnosti. Vzhľadom na herné zameranie niesmie chýbať jedna vec, a to podsvietenie RGB! Vážne, tento router ponúka podsvietenie Asus Aura, ktoré poznáte z príslušenstva, notebookov a komponenotov.

Podvietené je logo ROG a pás tiahnuci sa cez celý smerovač. Svetelné efekty si môžete prispôsobiť v softvéri alebo úplne vypnúť tlačidlom na pravom boku, o ktorom sme si už hovorili. Ak malo RGB spôsobiť WOW efekt, Asusu sa to určite podarilo, veď koľko vašich známych má podsvietený smerovač? Samozrejme, táto funkcia je predovšetkým zameraná na hráčov a mladšie publikum, nie pre starších a biznisových klientov. Prečo by si ale bežný človek kupoval herný router?

Router okrem zovňajšku ponúka aj množstvo softvérových funkcií podobne ako iné routre Asusu. Nájsť však niekde zobrazené a popísané všetky možnosti routrov Asus je veľmi asi nemožné, lebo to nikto nezvereňuje. My sa preto zameráme aj na túto softvérovú časť a aspoň vám ukážeme všetky nastavenia, ktoré smerovač ponúka.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Asus vydává Mini-ITX X570 desky, s unikátním návrhem a chlazením

Když vyšly procesory Ryzen první generace, chyběly jim Mini-ITX desky. S generací Ryzen 3000 se to změnilo a dokonce přišly i Mini-ITX desky platformy X570, i když se tento čipset spotřebou a také přebytečnou výbavou pro tento formát nehodí. Asus má hned dvě Mini-ITX desky, které se s toto výkonnou platformou docela zajímavě potýkají. Odhalené byly sice již na Computexu, ale až teď přicházejí do obchodů. Celý článok „Asus vydává Mini-ITX X570 desky, s unikátním návrhem a chlazením“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus na IFA 2019: V prvom rade poriadny hardvér pre kreatívcov

HWCooling dostal exkluzívnu pozvánku na predstavenie nových produktov Asus na IFA 2019. To sme si, samozrejme, nemohli nechať ujsť a pripravili sme pre vás botahú exkurziu berlínskym výstaviskom. V článku prinášame pohľady na najnovšie notebooky, stolové počítače, inteligentné hodinky či smartfóny Asus a mnohé iného, technologicky zaujímavého. Takže čo všetko sa to v nadchádzajucom období chystá na trh? Celý článok „Asus na IFA 2019: V prvom rade poriadny hardvér pre kreatívcov“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!

Nedávno sme vám priniesli recenziu herného routra Asus, ktorý zaujal podsvietením RGB. Dnes sa pozrieme na ďalší smerovač od tejto spoločnosti, ktorý je zase unikátny v inom smere. Ide totiž o jeden z prvých routrov WiFi 6 alebo teda takých, čo podporujú nový štandard 802.11 ax. Poďme sa pozrieť, aké vylepšenia novinka prináša a aké reálne rozdiely uvidíte oproti doteraz používaným routrom 802.11 ac. Celý článok „Asus RT-AX88U – nová generácia WiFi 6 je tu!“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *