Asus ROG Rapture GT-AC2900 – herný router s LED RGB

Softvér – Prihlásenie a úvod

Firmu Asus u nás poznáme najmä ako výrobcu herných komponentov, príslušenstva či notebookov. Vedeli ste však, že majú aj pomerne silnú sieťovú divíziu? Osobne používam ich routre už dlhšiu dobu. Dnes sa pozrieme na najnovší „herný “ router tohto výrobcu. Čo vôbec herný router znamená a aký rozdiel prináša oproti bežným smerovačom výrobcu? Poďme sa na to pozrieť.

Softvér – Prihlásenie a úvod

Po prvom spustení sa môžete k routru pripojiť cez kábel alebo aj cez WiFi. Na stránke router.asus.com vás čaká uvítacia obrazovka so základnou konfiguráciou smerovača, pripojenia k internetu a nastavenia sietí WiFi.

Jedným z prvých úkonov je zmena prihlasovacích údajov do prostredia smerovača, aby sa vám do nastavení nikto okrem vás nedostal.

Hneď v úvode si môžete zmeniť aj funckiu tlačidla ROG. Samozrejme túto funckiu viete zmeniť aj neskôr.

Po nakonfigurovaní základných nastavení sa musíte znova prihlásiť, už samozrejme s novým loginom.

Následne sa dostávate do samotného webového prostredia. Vzhľadom na to, že ide o ROG router, aj webové rozhranie má agresívny dizajn na rozdiel od sterilného modrého dizajnu klasických neherných Asus smerovačov. Jazyk sme nastavili na češtinu, nakoľko slovenčina nie je na výber. Ako však uvidíte, dizajnový ROG font nepozná všetky české znaky a niektoré nápisy tak pôsobia komicky. Zároveň si môžete všimnúť, že nie všetky nápisy sú preložené. Na týchto dvoch veciach by mohol výrobca ešte zapracovať.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia

V pomere k výpočtovému (či hernému) výkonu má pri továrenských nastaveniach najnižšiu spotrebu. A ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II sa takisto radí k modernejším základným doskám, ktoré sú pre platformu Intel LGA 1700 dostupné. Je už z „druhej vlny“, v rámci ktorej sa modernizovala sieťová konektivita (s WiFi 7) a nová je napríklad aj podpora funkcie DIMM Flex užitočnej pre pamäte s mimoriadne vysokou priepustnosťou. Celý článok „Asus ROG Strix Z790-A Gaming WiFi II: Nielen najefektívnejšia“ »

  •  
  •  
  •  

Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!

Prečo dávať konektory z prednej strany základnej dosky, keď môžu byť zozadu? Nad týmto sa Asus a aj ďalší výrobcovia zamýšľajú pri základných doskách s povedzme inverzným rozložením konektorov. Model TUF B760M-BTF WiFi (D4) má spredu dozadu presunuté všetky konektory do posledného. To pri súčasnom trende presklených bočníc prispieva hlavne ku krajšiemu vzhľadu. V rámci rozboru nás budú ale zaujímať aj iné, merateľné veci. Celý článok „Asus TUF B760M-BTF WiFi D4: Konektory čelom vzad!“ »

  •  
  •  
  •  

Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí

V posledních letech Asus i další výrobci desek zkoumají nápad přesunout konektory na základních deskách, do kterých se zastrkávají nejrůznější kabely, na zadní stranu PCB. To by u speciálních skříní s otvory v daných místech umožnilo vést všechny kabely zadním prostorem pro „cable manglement“, primárně asi z estetických důvodů. Asus teď vydal desku řady Advanced BTF, která toto spojuje i s bezkabelovým napájením GPU. Celý článok „Asus uvádí BTF desku řady Maximus: Všechny konektory pryč z očí“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *