Site icon HWCooling.net

Fractal Design Meshify 2 Lite RGB a Meshify 2 RGB: Ide to i lacnejšie

Metodika testovania

V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Základné parametre

ParametreFractal DesignFractal Design
Meshify 2 Lite RGBMeshify 2 RGB
Parametre
PodporaE-ATX, ATX, Micro ATX, Mini-ITXE-ATX, ATX, Micro ATX, Mini-ITX
Pozícia na zdrojATXATX
Chladič CPUdo 185 mmdo 185mm
Grafická kartado 450 mmdo 450 mm
Ventilátor9× 120 / 140 mm (4× predinštalované)9× 120 / 140 mm (4× predinštalované)
Montáž radiátorov2× do 360 mm, 1× do 240 mm2× do 360 mm, 1× do 240 mm
2,5" pozície2 + 2 zdieľané (dokopy 11)2 + 7 zdieľané (dokopy 17)
3,5" pozície2 zdieľané (dokopy 7)7 zdieľané (dokopy 14)
DVD/BRnemánemá
Rozmery [V/D/Š] (a objem)474 × 542 × 240 mm (62 l)474 × 542 × 240 mm (62 l)
Materiályoceľ + plast + temperované sklooceľ + plast + temperované sklo
Hmotnosť9,8 kg11,1 kg
Konektivita2× USB 3.2 gen. 1 + 2× 3,5 mm jack + predpríprava pre USB typu C1× usb 3.2 gen. 1 + 2× USB 3.2 gen. 1 + 2× 3,5 mm jack
Odporúčaná predajná cena výrobcom133 eur160 eur
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1451" as a base selector for example: #supsystic-table-1451 { ... } #supsystic-table-1451 tbody { ... } #supsystic-table-1451 tbody tr { ... } */

Exteriér na nerozoznanie

Každý, kto si myslel, že sa bude šetriť na dodávanom príslušenstve, mal pravdu. Verzia Lite do vienka dostala iba dve (namiesto šiestich) hybridné pozície na 2,5″ a 3,5″ interné úložiská. Je to z dôvodu, že modularita sa pri oboch verziách líši. S tým sú spojené aj množstvá dodaných skrutiek a antivibračných gumičiek pre disky.

Obsah príslušenstva nie je jediná vec, o ktorú je Lite verzia ochudobnená. Rozdiel hmotnosti 1,3 kg medzi skrinkami sa niekde prejaviť musí, aj keď je exteriér takmer rovnaký. 

Či Lite alebo plnohodnotná verzia, obe majú bočný panel z 2,85 mm hrubého temperovaného skla. Pri oboch je na výber aj kovová ľavá bočnica. Našťastie si aj Lite verzia skrinky Meshify 2 odnáša beznástrojový západkový systém odnímania bočníc. Rýchlo a jednoducho môžete v „črevách“ svojho počítača robiť rôzne úpravy, bez toho aby ste sa trápili so skrutkami. Osobne tento mechanizmus využívam aktívnejšie už viac ako rok a ešte sa mi nestalo, aby sa mi bočnica zasekla alebo nedala vybrať. Keď si na to človek zvykne, tak vidieť skrutky pri skrinke je trochu utrpenie.

   

Atraktívne zakrivenie, logo firmy a zospodu prístup k prachovému filtru spodnej časti. Aj tak by sa dal v rýchlosti opísať predný panel. Vystúpené logo slúži aj ako úchyt pre otváranie prednej časti, ktorá je uchytená pomocou nacvakávacích pántov. Bystrejšiemu oku neuniekne fakt, že jedna z dvojice má priehľadnejší panel ako druhá. 

Lite je ochudobnená o jemný prachový filter, ktorý je zasunutý zo zadnej strany predného panela. Takže jediná ochrana proti prachu je samotný predný panel s otvormi o veľkosti až 1,5 milimetra. Efektivita proti prachu je teda slabšia.

Predný panel je o skrinku prichytený cez plastový rámček. Cez ten sa dostanete k holej konštrukcii skrinky, kde je možné skrutkou zaistiť sklenenú bočnicu. Taktiež sa to dá využiť k iným úpravám skrinky pri verzii Meshify 2, k čomu sa dostaneme neskôr. 

Vrchná časť skriniek sa funkčne odlišuje. Zatiaľ čo Lite ponúka štandardnú mriežku s perforáciou ako je to na vrchu skrinky zvykom pri midendových skrinkách, plná verzia má odnímateľný vrch s perforáciou. Na jej vrchu si môžete všimnúť aj 25,4 mm otvor, ktorý vám dovolí ľahší prístup k plneniu expanznej nádoby vodného chladenia. Pod ňou je ďalší jemný prachový filter, ktorý ale už verzia Lite nedokáže žiadnym spôsobom uchytiť ako tomu bolo vpredu. Priamo na strop oboch skriniek je možné uchytiť ventilátory o veľkosti 3× 120 a 140 mm alebo radiátor vodníkov do veľkosti 360 mm. Lite nie je ukrátená iba o prachové filtre, ale aj o dostupnú šírku radiatorov do vrchnej pozície. Maximum je 121 mm, pričom do plnohodnotnej Meshify 2 sa zmestí radiátor so šírkou do 143 mm. Ani do novej Meshify 2 RGB nenainštalujete 420 mm radiátor. Umožňujú to až verzie skrinky bez RGB LED.

   

Odstrániť vrchnú časť skrinky a mať bezbariérový prístup pri inštalácii hardvéru, to je dominanta plnohodnotných skriniek Meshify 2 aj menších verzií ako Compact. Verzia Lite bohužiaľ o túto výhodu prišla a tak musíte rátať s tým, že pri osadzovaní vám môže strop skrinky mierne prekážať. Priestoru pre manipuláciu má aj tak dosť, od základnej dosky ku stropu to je 44 milimetrov.

Odlišnosť medzi skrinkami na vrchnom I/O paneli je iba jedna a tou je v prípade Lite absencia konektora USB typu C. Predpríprava tu ale je, takže je možnosť ho v prípade potreby dodatočne dokúpiť. Označenie konektora je „Model E“ a doporučená cena je 10,99 eur. Ostatné funkčné časti sa u oboch zhodujú. Dva 3,5 mm jacky pre pripojenie slúchadiel a mikrofónu, tlačidlo na zapnutie. Namiesto tlačidla reštartu sa tu nachádza tlačidlo pre zmenu osvetlenia a dva konektory USB typu A.

Na zadnej strane si obe nové skrinky zachovali rámik pre uchytenie zdroja. Aj keď nie som jeho fanúšik, tak osadzovanie zdroja cez otvor vzadu je vcelku praktický. V strede sa nachádzajú odnímatelné záslepky pre rozšírenie kariet PCI Express, kde Lite je obraná o možnosť uložiť kartu vo vertikálnej polohe. Nad tým všetkým je I/O otvor na základnú dosku a vedľa perforácia na výduchu. Väčšina výrobcov používa na zadnú perforáciu tvar včelích plastov, séria skriniek Meshify má namiesto nich štruktúru, v ktorej sa striedajú štvorce a obdĺžniky. Ostré hrany sú ale aj tu a otvorená plocha je okolo 50 %.

Spodná časť ponúka obrovský prachový filter cez celú plochu pri oboch verziách skriniek. Po jeho odňatí sa dostanete ku štyrom skrutkám pozície na SSD/HDD . Tie viete v rámci možnosti otvorov posúvať vo veľkom rozsahu. Ak ale tieto pozície nepotrebujete, máte možnosť využiť tento priestor na dva 120 alebo 140-milimetrové ventilátory či radiátor vodného chladenia s maximálnou veľkosťou 240 mm pri verzii Lite a 280 mm pri Meshify 2 RGB.



V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Okresaný interiér

Vnútro oboch skriniek poskytuje veľa priestoru pre každý hardvér, na ktorý si spomeniete. Obe verzie podporujú dosky od formátu ITX cez M-ATX, ATX až po E-ATX (do šírky 285 mm). Taktiež sú na tom rovnako aj s maximálnou dĺžkou grafickej karty, ktorá môže mať až 450 mm. Vežovité chladiče CPU môžu mať zase výšku do 185 mm. To znamená, že podobne ako pri grafickej karte v praxi neexistuje obmedzenie (všetky chladiče sú nižšie).

Lacnejšia Meshify 2 (Lite) má väčšie, a tým pádom praktickejšie priechody na kabeláž. Sú dostatočne veľké na to, aby ste sa nemuseli obávať či sa tade vaše káble prestrčia. Pri drahšej Meshify 2 je to horšie – u nej už môže byť komplikovanejšia práca s 24-pinovým ATX káblom, pokiaľ ho za konektorom rozširujú kondenzátory.

   
Na porovnávajúcich fotkách nižšie s rovnakou kompozíciou, je vľavo vždy Meshify 2 Lite RGB, vpravo potom Meshify 2 RGB.

Pod stropom už ale verzia Lite gumičky v priechodkách nemá. Kraje otvorov sú ale zaoblené a do káblov zase až tak rezať nebudú. Na výduchu sú osadené 140 mm ventilátory série Aspect. Aj keď to môže vyzerať, že ventilátory sú rovnaké, tak opak je pravdou. Lacnejšia verzia skrinky je osadená 3-pinovou verziou zatiaľ čo drahšia verzia ma ventilátory s reguláciou PWM a vyšším maximálnym prietokom. Najvyššia rýchlosť ventilátorov pri verzii Lite je preto len do 1000 ot./min. Pri Meshify 2 RGB je maximum až 1700 ot./min. Pri rýchlejších ventilátoroch výrobca udáva prietok vzduchu 132,5 m³/h, pričom lacnejšia verzia má byť v tomto takmer polovičná – 69,7 m³/h.

   

V prednej časti skrinky na nasávaní je to s ventilátormi rovnako ako na výduchu s rozdielom, že tu sú až tri. Dokonca pri oboch skrinkách bez osvetlenia sú dodávané na nasávaní ventilátory iba dva. Tu si novinky s podsvietením polepšili a tak máte viac možností ako a kam ventilátory umiestniť. Ak by ste na nasávaní ale chceli použiť radiátor vodného chladenia namiesto ventilátorov, tak môžete do formátu 360 mm. Jediné obmedzenie pri verzi Lite je, že 280/140 mm radiátor môže mať šírku maximálne 145 mm.

Vrchná časť tunela je u oboch skriniek rovnaká, teda až na tie chýbajúce gumené priechodky pri verzii Lite. Perforovaná časť môže poslúžiť okrem lepšieho prúdenia vzduchu aj ako úložisko pre dva 2,5″ SSD. K ich upevneniu však potrebujete držiak, ktorý má skrinka na druhej strane podnosu. Pravá časť je zložená z dvoch plastových krytiek. Ak na ich úkor potrebujete viac priestoru pre radiátor, sú demontovateľné. Každopádne, na väčšiu krytku viete okrem 2,5/3,5″ úložiska umiestniť aj vodnú pumpu. Jediná podmienka je, že potrebujete k tomu multi-držiak (je súčasť príslušenstva Meshify 2 RGB). Výhodou tohto konkrétneho držiaka je, že disky na ňom môžete umiestniť aj na zadnú stranu podnosu alebo aj z vnútornej strany stropu skrinky.

   

Vizuálne najodlíšnejšia časť skriniek medzi modelmi je zadná strana podnosu. Tu dominuje Meshify 2 ako v  modularite, tak aj v dodanom príslušenstve ako napríklad spomínaný multi-držiak. Obe skrinky majú za bočnicou priesotor na káble zdroja až 30 mm. Pedantov na poriadok ale najviac potrápi, ako upratať veľké množstvo káblov z ventilátorov a zároveň ich medzi sebou poprepájať. V tomto môže pomôcť spodný plastový kryt káblov pri drahšej skrinke. To, že Lite dostala len tri sťahovacie pásky na suchý zips namiesto piatich (Meshify 2 RGB), je už maličkosť. V tuneli oboch skriniek je hybridná pozícia na dve 2,5″/3,5″ úložiská. K nemu sa zmestí aj zdroj ATX s maximálnou dĺžkou 250 mm.

   

Drahšia z dvojice skriniek má predinštalovaný rozbočovač na ventilátory, Nexus+ 2. Doň je možné zapojiť 9 ventilátorov, z toho 3 s reguláciou PWM a 6 bez nej (DC). Deväť ventilátorov je zároveń maximum, ktoré do skrinky dostanete. Už sme pod rukami mali aj také rozbočovače, ktoré nepokryli plný počet ventilátorov. Nexus+ 2 je, mimochodom, napájaný cez kábel SATA priamo zo zdroja.

Z Meshify 2 si môžete v prípade potreby urobiť aj menší server. Ľavú časť podnosu jednoducho prehodíte pomocou piatich skrutiek na druhú stranu. Tu sa dajú využiť štyri hybridné držiaky, ktoré má plnohodnotná verzia v príslušenstve naviac. Z opačnej strany kde je bočnica temperované sklo, je stále všetko uhladené. Takúto modularitu verzia Lite nemá.

Na hrúbke plechov sa vo Fractal Design-e nešetrilo ani pri jednej skrinke. Obe majú nezvyčajne hrubé plechy od 0,85 – 0,90 mm. Všetko je pevné, nič sa neohýba. Dokonca ani pri modularnejšej Meshify 2, keď je v rozobratom stave.

Skladanie hardvéru aj v Meshify 2 RGB aj v Meshify 2 Lite RGB bolo jednoduché, ale ak by som napísal, že aj rýchle, to by som klamal. Najviac času zabrali pri oboch skrinkách už spomínané nadpájacie káble z ventilátorov, hlavne ak má správa kabeláže aspoň nejako vyzerať.

Meshify 2 má výhodu v odnímateľnom strope a tým pádom má aj ľahší prístup k vrchnej časti dosky. Lite zas vedie vo veľkosti otvorov pre kabeláž, ktoré sú umiestnené vertikálne v strede skrinky. Káble tu majú viac voľnosti a ľahšie sa v priechodkách s nimi manipuluje.

   

V podsvietení ventilátorov si každý nájde to svoje obľúbené. Obe majú na výber päť režimov v akom môžu svietiť a z toho pri štyroch si viete vybrať z dvanástich farieb daného režimu. Osobne mi príde ku skrinke Meshify 2 (Lite) RGB vhodný iba jeden režim, a to „Northern lights“. Farby sú pevne dané, bledomodrá a do toho sa po okrajoch dookola a veľmi pomaly otáča jemný odtieň fialovej.



V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Metodika testovania

Cirkuláciu vzduchu v oboch skrinkách majú na starosti štyri ventilátory v 140 mm formáte. Pri plnohodnotnej verzii Meshify 2 sú pri maximálnom výkone o vyše dve tretiny rýchlejšie a s tým vydávajú aj vyšiu hlučnosť. Nás ale zaujíma výkon chladenia pri rovnakej hladine hluku. Okrem toho, aký chladiací výkon skrinky podávajú medzi už testovanými modelmi, bude pozoruhodné sledovať, či sa aj medzi obomi novinkami budú teploty hardvéru rozchádzať. Hlavne, ak sa jedna o takmer totožné skrinky s minimálnymi rozdielmi v konštrukcii.

Obe skrinky majú možnosť uchytiť až deväť ventilátorov na rôznych pozíciach, no pre účely testovania ich nechávame na pôvodnom mieste.

Testovanie beží v domácich podmienkach, kde sa snažím o čo najpresnejšie výsledky. V miestnosti je počas testovania teplota vzduchu pred skrinkou 23 stupňov Celzia a minimálna hlučnosť, ktorú viem merať hlukomerom Voltcraft SL-100, je 32,4 dBA. Snímač hlukomera je zarovnaným na stred vrchnej strany skrinky vo vzdialenosti 10 cm, pre čo najlepšie meranie rozdielu rýchlosti ventilátorov, ktoré mením pomocou základnej dosky. K jednoduchému porovnaniu k ostatným skrinkám sú vždy regulované na fixné úrovne hluku. 

Jednotlivé komponenty sú zahrievané po dobu 10 minút v syntetických záťažových testoch FurMark a súbežne s Prime95 (vlastné nastavenia). Táto doba je dostatočne dlhá, aby sa všetky komponenty dostatočne zahriali. Medzi testami sú potom 15-minútové chladiace prestávky, počas ktorých sa teploty komponentov (a i teplota vzduchu v skrinke) dostanú na východiskovú úroveň.

Hlučnosti režimov:

Testovacia konfigurácia
ProcesorAMD Ryzen 7 3700X
Základná doskaASRock X570 Taichi
Chladič procesoraScythe Fuma rev. 2 (single fan)
Teplovodivá pastaNoctua NT-H2
Grafická kartaAsus RTX 2060 Super Dual
RAMPatriot, 2× 8GB, 3600 MHz/CL17
SSDWestern Digital Blue 500GB (2280)
Napájací zdrojCorsair RM750X
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1456" as a base selector for example: #supsystic-table-1456 { ... } #supsystic-table-1456 tbody { ... } #supsystic-table-1456 tbody tr { ... } */



V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Testy chladenia CPU a GPU








V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Testy chladenia základnej dosky











V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Testy chladenia SSD




Zahrievanie vzduchu pod stropom





V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Záver

Chladenie skriniek je účinné, na podobnej úrovni, ako napríklad u BeQuiet! Pure Base 500DX. Dokonca aj medzi sebou sú si skrinky rovné, okrem zahrievania pod stropom s priemerným rozdielom teploty 1,7 stupňa Celzia. Tam to ale pravdepodobne spôsobuje odnímatelná konštrukcia stropu osadená bližšie ku doske. Stále je ale pri oboch skrinkách chladenie na výbornej úrovni. Dokonca so štyrmi ventilátormi môžete využiť príležitosť a experimentovať s ich osadením, aby sa výsledky pri rovnakej hlučnosti ešte o niečo zlepšili.

Pri Lite verii je vidieť, že konštrukcia sa oproti pôvodnej predlohe zmenila iba minimálne. Tlačením ceny dole najviac zasiahlo jej modularitu. Zatiaľ čo z plnohodnotnej verzie dokážete spraviť aj domáci server s možnosťou osadenia až 18 SSD alebo 14 HDD, tak pri Lite môžete maximálne odňať plastové krytky na tuneli. To ale nemení nič na fakte, že obe skrinky okrem diskov pojmu rovnaký hardvér, či sa už jedná o deväť ventilátorov alebo aj expanznú nádobu pre vlastný okruh kvapalinového chladenia.

Jediné, čo mi chýba pri lacnejšej z dvojice skriniek, je prachový filter na prednom paneli, nakoľko ho zachytáva iba pomerne neefektívna plechová perforácia s hrubým sitom. Filter naformátovaný na mieru si bohužiaľ ani nedokúpite v rámci voliteľného príslušenstva. Zato konektor USB typu C, ktorý základná výbava neobsahuje, sa už kúpiť (a doplniť) dá.

Variant Lite bude zrejme vyhovať iba menšej skupine ľudí. Primárne tým, ktorí chcú ušetriť oproti plnohodnotnej verzii, ale zároveň chcú osadiť expanznú nádrž pre vodné chladenie. Alebo potrebujú väčší počet diskových pozícií. Všetko ostatné dokáže pokryť aj menšia verzia Meshify 2 Compact, ktorá má aj predný prachový filter aj odnímateľnú vrchnú časť skrinky a aj konektor USB typu C. Z týchto dôvodov si skrinka Meshify 2 Lite RGB odnáša ocenenie „Approved“.

Pôvodnej skrinke Meshify 2 s prívlastkom RGB nemám čo vytknúť. Má všetko, čo poriadna skrinka mať má. Od filtrov až po možnosť prerobenia na domáci server. S bohatým príslušenstvom a za odporúčanú koncovú (MSRP) cenu 160 eur/3950 Kč to už ale na „Smart buy!“ vychádza celkom presvedčivo.

Fractal Design Meshify 2 Lite RGB
+ chladenie na výbornej úrovni
+ štyri výkonné 140 mm ventilátory
+ až 11 pozícií na 2,5" úložiská, sedem na 7 pre 3,5"
+ vysoká kvalita dielenského vyhotovenia
+ odnímanie bočníc nevyžaduje žiadne nástroje
+ až 30 mm pre správu káblov za základnou doskou
+ široké priechodky pre napájanie dosky
- na nasávaní chýba prachový filter
- ventilátory bez PWM
- konektor USB typu C ako voliteľné príslušenstvo
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1454" as a base selector for example: #supsystic-table-1454 { ... } #supsystic-table-1454 tbody { ... } #supsystic-table-1454 tbody tr { ... } */


Fractal Design Meshify 2 RGB
+ chladenie na výbornej úrovni
+ štyri výkonné 140 mm ventilátory
+ dobrá prispôsobiteľnosť
+ až 18 pozícií na 2,5" úložiská, 14 na pre 3,5"
+ vysoká kvalita dielenského vyhotovenia
+ odnímanie bočníc nevyžaduje žiadne nástroje
+ rozbočovač ventilátorov
+ až 30 mm pre správu káblov za základnou doskou
+ prachový filter na všetkých pozíciach
- užšie priechodky na káble
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1455" as a base selector for example: #supsystic-table-1455 { ... } #supsystic-table-1455 tbody { ... } #supsystic-table-1455 tbody tr { ... } */