Fractal Design Meshify 2 Lite RGB a Meshify 2 RGB: Ide to i lacnejšie

Záver

V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Záver

Chladenie skriniek je účinné, na podobnej úrovni, ako napríklad u BeQuiet! Pure Base 500DX. Dokonca aj medzi sebou sú si skrinky rovné, okrem zahrievania pod stropom s priemerným rozdielom teploty 1,7 stupňa Celzia. Tam to ale pravdepodobne spôsobuje odnímatelná konštrukcia stropu osadená bližšie ku doske. Stále je ale pri oboch skrinkách chladenie na výbornej úrovni. Dokonca so štyrmi ventilátormi môžete využiť príležitosť a experimentovať s ich osadením, aby sa výsledky pri rovnakej hlučnosti ešte o niečo zlepšili.

Pri Lite verii je vidieť, že konštrukcia sa oproti pôvodnej predlohe zmenila iba minimálne. Tlačením ceny dole najviac zasiahlo jej modularitu. Zatiaľ čo z plnohodnotnej verzie dokážete spraviť aj domáci server s možnosťou osadenia až 18 SSD alebo 14 HDD, tak pri Lite môžete maximálne odňať plastové krytky na tuneli. To ale nemení nič na fakte, že obe skrinky okrem diskov pojmu rovnaký hardvér, či sa už jedná o deväť ventilátorov alebo aj expanznú nádobu pre vlastný okruh kvapalinového chladenia.

Jediné, čo mi chýba pri lacnejšej z dvojice skriniek, je prachový filter na prednom paneli, nakoľko ho zachytáva iba pomerne neefektívna plechová perforácia s hrubým sitom. Filter naformátovaný na mieru si bohužiaľ ani nedokúpite v rámci voliteľného príslušenstva. Zato konektor USB typu C, ktorý základná výbava neobsahuje, sa už kúpiť (a doplniť) dá.

Variant Lite bude zrejme vyhovať iba menšej skupine ľudí. Primárne tým, ktorí chcú ušetriť oproti plnohodnotnej verzii, ale zároveň chcú osadiť expanznú nádrž pre vodné chladenie. Alebo potrebujú väčší počet diskových pozícií. Všetko ostatné dokáže pokryť aj menšia verzia Meshify 2 Compact, ktorá má aj predný prachový filter aj odnímateľnú vrchnú časť skrinky a aj konektor USB typu C. Z týchto dôvodov si skrinka Meshify 2 Lite RGB odnáša ocenenie „Approved“.

Pôvodnej skrinke Meshify 2 s prívlastkom RGB nemám čo vytknúť. Má všetko, čo poriadna skrinka mať má. Od filtrov až po možnosť prerobenia na domáci server. S bohatým príslušenstvom a za odporúčanú koncovú (MSRP) cenu 160 eur/3950 Kč to už ale na „Smart buy!“ vychádza celkom presvedčivo.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Fractal Design „sCompactnil“ skrinky Meshify 2 (Lite) RGB

Mínus 20 litrov. O toľko sú nové skrinky Meshify 2 Compact RGB a Lite menšie od Meshify 2 RGB/Lite bez slova Compact v označení. S ohľadom na mainstreamové PC konfigurácie sa pritom kompatibilita s komponentmi prakticky vôbec nezhoršila. Miesta na stole (alebo pod ním) zato ušetríte pomerne dosť. Meshify 2 Compact sú tradične k dispozícii v rôznych farebných vyhotoveniach s rôznymi bočnicami, ale i s rôznymi ventilátormi. Celý článok „Fractal Design „sCompactnil“ skrinky Meshify 2 (Lite) RGB“ »

 •  
 •  
 •  

Focus 2 sú nové skrinky Fractal Design z nižšej triedy

Fractal Design v ostatných dňoch nezaháľa a vydáva jednu skrinku za druhou. Rad sa konečne dostal už aj na cenovo dostupnejšie skrinky Focus. Za Focus 2 zaplatíte síce viac než za Focus G (Mini), nárast ceny by mal zodpovedať vyššiemu kvalitatívnemu štandardu. A stále sa jedná o skrinky, ktoré sa držia pod sto eurami. V základnom variante (bez temperovaného skla, s dvoma plechovými bočnicami a neosvetlenými ventilátormi) výrazne. Celý článok „Focus 2 sú nové skrinky Fractal Design z nižšej triedy“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design Define 7 Mini: Menšia je už i skrinka s odhlučnením

Fractal Design sa očividne rozhodol všetky svoje skrinky previesť aj do menších prevedení. Aktuálne v kompaktných vyhotoveniach vydal skrinky Define 7 Mini, do ktorej osadíte základnú dosku do formátu Micro ATX. Aj keď sa rozmery zmenšili, tak v ostatných smeroch sa neškrtalo a táto nová skrinka si drží vysoký kvalitatívny štandard. Taký, na aký sme u skriniek radu Define zvyknutí. Celý článok „Fractal Design Define 7 Mini: Menšia je už i skrinka s odhlučnením“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *