Fractal Design Meshify 2 Lite RGB a Meshify 2 RGB: Ide to i lacnejšie

Metodika testovania

V poslednom období Fractal Design predstavuje skrinky ako na bežiacom páse. Dnes sa na svetlo sveta dostal model zo zabehnutej série Meshify 2. Novinka je s prívlastkom RGB, kde sa o osvetlenie starajú ventilátory série Aspect. Pozoruhodná je ale aj okresaná verzia s označením Meshify 2 Lite (RGB) s prijateľnejšou cenou. Čoho všetkého sa musela pôvodná verzia vzdať, aby vznikla verzia Lite, vám ukážeme v podrobnom porovnaní oboch skriniek.

Metodika testovania

Cirkuláciu vzduchu v oboch skrinkách majú na starosti štyri ventilátory v 140 mm formáte. Pri plnohodnotnej verzii Meshify 2 sú pri maximálnom výkone o vyše dve tretiny rýchlejšie a s tým vydávajú aj vyšiu hlučnosť. Nás ale zaujíma výkon chladenia pri rovnakej hladine hluku. Okrem toho, aký chladiací výkon skrinky podávajú medzi už testovanými modelmi, bude pozoruhodné sledovať, či sa aj medzi obomi novinkami budú teploty hardvéru rozchádzať. Hlavne, ak sa jedna o takmer totožné skrinky s minimálnymi rozdielmi v konštrukcii.

Obe skrinky majú možnosť uchytiť až deväť ventilátorov na rôznych pozíciach, no pre účely testovania ich nechávame na pôvodnom mieste.

Testovanie beží v domácich podmienkach, kde sa snažím o čo najpresnejšie výsledky. V miestnosti je počas testovania teplota vzduchu pred skrinkou 23 stupňov Celzia a minimálna hlučnosť, ktorú viem merať hlukomerom Voltcraft SL-100, je 32,4 dBA. Snímač hlukomera je zarovnaným na stred vrchnej strany skrinky vo vzdialenosti 10 cm, pre čo najlepšie meranie rozdielu rýchlosti ventilátorov, ktoré mením pomocou základnej dosky. K jednoduchému porovnaniu k ostatným skrinkám sú vždy regulované na fixné úrovne hluku. 

Jednotlivé komponenty sú zahrievané po dobu 10 minút v syntetických záťažových testoch FurMark a súbežne s Prime95 (vlastné nastavenia). Táto doba je dostatočne dlhá, aby sa všetky komponenty dostatočne zahriali. Medzi testami sú potom 15-minútové chladiace prestávky, počas ktorých sa teploty komponentov (a i teplota vzduchu v skrinke) dostanú na východiskovú úroveň.

Hlučnosti režimov:

 • 36 dBA
 • 38 dBA
 • 39 dBA


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Focus 2 sú nové skrinky Fractal Design z nižšej triedy

Fractal Design v ostatných dňoch nezaháľa a vydáva jednu skrinku za druhou. Rad sa konečne dostal už aj na cenovo dostupnejšie skrinky Focus. Za Focus 2 zaplatíte síce viac než za Focus G (Mini), nárast ceny by mal zodpovedať vyššiemu kvalitatívnemu štandardu. A stále sa jedná o skrinky, ktoré sa držia pod sto eurami. V základnom variante (bez temperovaného skla, s dvoma plechovými bočnicami a neosvetlenými ventilátormi) výrazne. Celý článok „Focus 2 sú nové skrinky Fractal Design z nižšej triedy“ »

 •  
 •  
 •  

Fractal Design Define 7 Mini: Menšia je už i skrinka s odhlučnením

Fractal Design sa očividne rozhodol všetky svoje skrinky previesť aj do menších prevedení. Aktuálne v kompaktných vyhotoveniach vydal skrinky Define 7 Mini, do ktorej osadíte základnú dosku do formátu Micro ATX. Aj keď sa rozmery zmenšili, tak v ostatných smeroch sa neškrtalo a táto nová skrinka si drží vysoký kvalitatívny štandard. Taký, na aký sme u skriniek radu Define zvyknutí. Celý článok „Fractal Design Define 7 Mini: Menšia je už i skrinka s odhlučnením“ »

 •  
 •  
 •  

Efektne aj efektívne: Test Fractal Design Aspect 12 RGB PWM

Rotor zo starej školy s jedným malým aerodynamickým vylepšením, odstránené nedostatky série ventilátorov Dynamic a prídavok v podobe osvetlenia ARGB LED. Nájdu sa aj negatíva, no pri vhodne zvolenej aplikácii sa im môžete elegantne vyhnúť. Celkovo ale patria Aspecty Fractal Designu funkčne k tomu odladenejšiemu, čo je v súčasnej ponuke svietiacich ventilátorov k dispozícii. Celý článok „Efektne aj efektívne: Test Fractal Design Aspect 12 RGB PWM“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *