Site icon HWCooling.net

MEG Prospect 700R. Nová definícia high-endu podľa MSI

Exteriér

Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Základné parametre

ParametreMSI
MEG Prospect 700R
Parametre
PodporaMini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
Pozícia na zdrojATX
Chladič CPUdo 185 mm
Grafická kartado 440 mm
Ventilátor10× 120 mm/7× 140 mm (4× predinštalované)
Montáž radiátorov2× do 280/3× do 360 mm
2,5" pozície2 + 2 zdieľané
3,5" pozície2 zdieľané
DVD/BR0
Rozmery [V/D/Š] (a objem)537 × 585 × 257 mm (75 l bez nožičiek)
Hmotnosť15,95 kg
Materiályoceľ + plast + temperované sklo
Konektivita2× USB 3.2 gen. 1 typ A + 1× USB 3.2 gen. 2 typ C + 2× 3,5mm jack
Orientačná cena300 eur/7352 Kč
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-2657" as a base selector for example: #supsystic-table-2657 { ... } #supsystic-table-2657 tbody { ... } #supsystic-table-2657 tbody tr { ... } */

Exteriér

Po vytiahnutí obsahu celofarebnej škatule je vidieť, že sa jedná o luxusnú skrinku. Na to poukazuje látkový obal šitý na mieru namiesto bežného igelitu a robustná výplň v krabici, ktorá je vyrobená z molitanu. Takže po vybratí nezostane po nej neporiadok ako pri polystyréne. Príslušenstvo skrinky je tiež pomerne bohaté. Máte tu štandardne dodávané skrutky, jednorazové sťahovacie pásky a jednoduchý návod pre inštaláciu. K tomu podrobnému sa dostanete až na stránkach MSI v elektronickej forme. Menej často sa v príslušenstve skriniek nachádza krížový skrutkovač, rozbočovací kábel pre tri ventilátory a vertikálny držiak pre grafickú kartu, no toto všetko tu nájdete tiež. V ďalšej škatuli príslušenstva sa nachádzajú tri obdĺžnikové plechy pre rôzne prispôsobenia skrinky.

   

Ľavá bočnica sa skladá z dvoch častí. Jej väčšia časť je vyrobená z temperovaného skla, zatiaľ čo menšia je kombináciou plastu a plechu. Predná časť bočnice je na povrchu potiahnutá eloxovaným hliníkom, čo dodáva skrinke luxusný vzhľad. Veľkostne bočnica pokrýva celý bok skrinky a zasahuje až do predného panela. Tam ale nekončí a mierne prečnieva až zaňho. Prečnievajúca predná časť bočnice slúži k jej otvoreniu, nakoľko sa tam dá uchopiť.

   

Osadenie bočnice je elegantne riešené pomocou dvoch pántov, ktoré umožňujú ponechať bočnicu pripevnenú na skrinke a zároveň zasahovať do jej vnútra. Samozrejme, pri komplikovanejších úkonoch je vhodné celú bočnicu jednoducho odstrániť zdvihnutím. Na upevnenie bočnice slúžia tri guľaté západky, ktoré zapadajú priamo do zámkov na ráme skrinky. Tento beznástrojový spôsob istenia je čoraz populárnejší medzi výrobcami skriniek. Pre ochranu bočnice aj predného panela má vpredu tenké gumové podložky, ktoré znižujú šancu poškriabania jednej alebo druhej časti pri zatváraní.

S ohľadom na veľkosť bočnice a spôsob jej otvárania by som si predstavoval, že sklo by mohlo mať hrúbku aj štyri milimetre, avšak v tomto prípade je hrúbka skla menšia, konkrétne 2,9 mm.

   

Pravá bočnica je upevnená a zabezpečená na skrinke rovnakým systémom ako tá ľavá. Jediný rozdiel spočíva v tom, že jej väčšia časť je vyrobená z plechu. Jej prednú časť pokrýva nepravidelný pás trojuholníkovej perforácie. Z vnútornej strany sú ale otvory kryté jemným nylonovým prachovým filtrom, takže sa nemusíte obávať zanesenej kabeláže od prachu. Filter z prednej časti presne zapadá do drážok na bočnici, zatiaľ čo druhú stranu držia magnety.

   

Predná maska vyniká svojimi ostrými obrysmi a trojuholníkovou perforáciou. Na jej odstránenie je potrebné otvoriť obe bočnice s presahom. Plechová perforácia je navrchu zabezpečená guľovými čapmi, zatiaľ čo zdola je iba zaháknutá do otvorov. Pre jej odistenie preto treba ťahať za vrchnú časť.

   

Po odobratí plechovej perforácie sa dostanete k jemnému nylonovému filtru, ktorý efektívne chráni vnútro skrinky pred nasatím aj jemných prachových častíc. Prachový filter sa dá jednoducho vybrať pomocou madla na jeho vrchnej časti. Keďže je pripevnený ku kostre len pomocou magnetov na jeho bokoch, stačí prekonať ich silu. Za filtrom narazíte na tri ventilátory ARGB formátu 140 mm. Zaujímavé je, že pre skrinku za 300 eur nie sú k dispozícii bližšie špecifikácie osadených ventilátorov. Jediné, čo sa dá zistiť je napájacie napätie (12 V), prúd (0,28 A) a označenie (14025 L 1.0) priamo zo štítku na zadnej strane ventilátora.

Ventilátory sú upevnené na plechovom ráme, ktorý môžete v prípade potreby odstrániť pomocou štyroch skrutiek. Prítomnosť tohto rámu robí inštaláciu najmä radiátora kvapalinového chladiča oveľa jednoduchšou, aj keď je skrinka už osadená. Máte tu dostatočný priestor pre radiátor kvapalinového chladiča vo formáte 280/360 mm.

   

Dôvod, prečo si vybrať práve skrinku MEG Prospect 700R, je nepochybne jej displej, ktorý sa ovláda dotykovo. Jedná sa o kapacitný typ s uhlopriečkou 4,3″ pri rozlíšení 480 × 800 px. Pred testovaním som mal pochybnosti o spoľahlivosti dotykového ovládania displeja, no moje obavy boli napokon zbytočné. Každý jemný dotyk displeja bol dokonale zaznamenaný a okamžite zareagoval.

Dotykový panel má nielen informačnú, ale aj funkčnú úlohu. S jeho pomocou môžete takmer plne ovládať celú skrinku. Na hlavnej obrazovke nájdete osem rôznych možností: ARGB, Fans, Screen Saver, Sync Mode, Hardware monitor, Weather, Clock, Temp.

Medzi konektormi skrinky sú dva porty USB typu A, samostatné výstupy na mikrofón a slúchadlá a ako čerešnička na torte USB typu C. Ten nie je ale hocijaký. Jeho teoretická prenosová rýchlosť dosahuje až 20 Gb/s. Aj keď bol tento rýchlostný štandard USB predstavený už v roku 2017, jeho použitie v skrinkách stále patrí medzi vzácnejšie prípady.

Tlačidlá na reštart a zapnutie majú brúsenú povrchovú úpravu. Zaujímavosť je, že tlačidlo na zapnutie je mierne zapustené do skrinky, na rozdiel od tlačidla na reštart. To lícuje s vrchným panelom. Ich stláčanie je veľmi pohodlné a poskytuje hmatovú a zvukovú spätnú väzbu.

Zvyšok vrchnej časti je tvorený plechovým panelom s trojuholníkovou perforáciou. Tá sa dá jednoducho vybrať pomocou madla vzadu. Systém upevnenia je rovnaký ako na celej skrinke, s pomocou zacvaknutých guľových čapov. Treba oceniť prítomnosť jemného nylonového filtra umiestneného priamo pod týmto panelom, čo nie je samozrejmosť ani u drahších skriniek. Filter pokrýva otvor pre tri 120/140 mm ventilátory alebo radiátor kvapalinového chladiča do formátu 280/360 mm.

   

V zadnej časti skrinky si môžete všimnúť väčší perforovaný priestor priamo pod stropom. Ten naznačuje, že bude dostatok priestoru v skrinke aj v týchto miestach. Pod ním sa nachádza otvor pre panel I/O základnej dosky. Hneď vedľa je perforácia pre ventilátor formátu 120/140 mm, pričom jeden rovnaký ventilátor ako tie vpredu je tu už nainštalovaný. Krytiek pre rozširujúce karty PCI Express je sedem. Spolu s otvorom pre základnú dosku sú tieto časti zapustené do skrinky o 15 mm dovnútra, čo znamená, že na ich prístup budete musieť otvoriť ľavú bočnicu. Pre napájací zdroj je naspodku odnímateľný rám. To znamená že jeho osadenie bude zozadu a nie zboku. Pod ním sa nachádza madlo pre prachový filter spodnej časti skrinky.

Všetky tri otvory na spodnej časti sú tiež vybavené jemným prachovým filtrom, ktorý sa dá vytiahnuť za madlo smerom dozadu. Osobne preferujem možnosť vytiahnuť ho smerom dopredu, nakoľko mám za skrinkou stenu a tak jeho vytiahnutie nie je jednoduché. Prachový filter istia po bokoch plechové držiaky, ktoré sú ale veľmi tesné a vyberanie filtra bol boj. Dá sa to ale určite vyriešiť ich vlastnou úpravou, ohnutím. Na nožičkách sú protišmykové gumy, ktoré držia skrinku pevne na svojom mieste.



Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Interiér

Vnútro skrinky je priestranné s možnosťou osadiť azda každý, vami vybraný hardvér. Z výroby je skrinka pripravená na základné dosky formátu Mini-ITX, mATX a ATX. Je možnosť ale rozšíriť podporu až na formát E-ATX (310 × 304,8 mm) základných dosiek, pomocou jedného z troch panelov v príslušenstve. Pri grafických kartách výrobca udáva maximálnu dĺžku 400 mm ale priestoru tu je od krytiek rozširujúcich otvorov PCI Express až po rám ventilátorov 440 mm. Pre vežovitý chladič procesora je k dispozícii až 185 mm.

Všetky priechodky kabeláže sú osadené gumenými krytkami pre ucelený vzhľad. Otvory nie sú síce najväčšie ale 21 mm na prevlečenie káblov bez ťažkostí stačí. Ak by ste ale chceli, môžete alternatívne využiť bočný vertikálny otvor k prevlečeniu káblov. 

Na vrchu tunela máte taktiež tri rovnaké priechodky ako na podnose základnej dosky. V jeho strede sú tri otvory pre zaistenie vertikálneho držiaka grafickej karty. Pri jeho osadení je ale nutné vybrať všetky krytky rozširujúcich kariet PCI Express. Predná časť tunela je z plastu a farebne sa odlišuje od jeho zvyšku.

   

Skrinku je možné rozobrať aj s tunelom a bočným panelom vedľa podnosu. Práve toto miesto je vyhradené pre tri panely z príslušenstva. Prvý rozšíruje podporu základných dosiek až na formát E-ATX. Druhý slúži ako držiak pre tri 120 mm ventilátory alebo radiátora kvapalinového chladiča vo formáte 120/240/360 mm. Tretí slúži iba ako kryt kabeláže zo zadnej strany.

Na podlahe rozobratého tunela sú dve pozície pre držiak šuplíkov úložísk. Ten v závislosti od použitého panela z príslušenstva môžete vybrať alebo premiestniť viac do stredu skrinky. Pri umiestnení držiaka v strede skrinky ale nezostáva veľa priestoru pre zdroj s káblami. Testovací zdroj Corsair RM750x má dĺžku 160 mm a pre káble je k dispozícii už iba 50 mm v prípade stredového uloženia držiaka. Ak je ale vpredu, tak mám k dispozícii ešte 170 mm priestoru.

Na prvej fotografii je pôvodný panel slúžiaci ako extra otvor pre prevlečenie kabeláže. Druhá fotografia je s panelom rozširujúcim podporu základných dosiek. Pri jeho použití budete ale musieť vybrať šuplíky pre úložiská, pretože s nimi koliduje. Na tretej je panel ako držiak pre tri 120 mm ventilátory alebo radiator kvapalinového chladiča vo formáte 120/240/360 mm. Ak chcete držiak osadiť úplne celý, tak budete musieť vybrať plastovú prednú časť tunela aj so šuplíkom pre úložiská.

EKWB v spolupráci s MSI vytvorilo presne pre skrinky MEG Prospect 700R a 700RL kvapalinový zásobník aj s pumpou. Ten je navrhnutý presne do otvoru, kde sa inštalujú aj panely z príslušenstva.

      

Predná plastová časť tunela drží na kostre pomocou dvoch skrutiek a dvoch nacvaknutých kolíkoch. Po jej odobratí máte medzi predným rámom a zbytkom tunela až 135 mm priestoru. Ten môžete využiť napríklad pre expanznú nádobu.

Z druhej strany podnosu na vás čaká veľké množstvo káblov ale aj dva žľaby priamo pre ne. Stredový žľab je určený pre väčšinu káblov. K ich zaisteniu máte k dispozícii tri pásky na suchý zips. Hneď sa mi ale nepozdáva jeho pravouhlé zakončenie na spodku. Káble priamo zo zdroja bude nutné poriadne ohýbať aby ste ich tam vôbec dostali. Žľab na konci skrinky je o dosť užší, nakoľko je tadiaľ vedený iba kábel pre napájanie procesora. Pre ten sú pripravené až štyri pásky na suchý zips.

   

Od žľabu až po bočnicu máte k dispozícii solídnych 33 mm priestoru pre správu kabeláže. Panel s otvorom pre prevlečenie káblov vám dáva ďalších 33 mm.

   

Medzi všetkým tým veľkým množstvom káblov nájdete aj jeden špeciálny. Ten je zakončený čidlom na meranie teploty, ktorú vám zobrazí displej po kliknutí na kolonku „Temp.“. Jeho dĺžka je dostatočná na to, aby ste ho mohli umiestniť na ľubovoľné miesto v skrinke.

Rozbočovač a zároveň aj mikročip, ktorý ovláda celú skrinku je umiestnený na vrchnej časti podnosu. Napájaný je cez kábel SATA priamo zo zdroja. Môžete do neho zapojiť šesť ventilátorov so 4-pinovým konektorom a šesť periférií s 3-pinovým konektorom pre ARGB. Na displeji máte možnosť ovládať ale iba štyri porty, pretože prvé tri konektory na rozbočovači spadajú pod „Port A“.

Priestoru pre úložiská na tak veľkú skrinku je relatívne málo. Za základnou doskou na podnose je držiak pre dve 2,5″ úložiská. Ten sa zospodu zahákne do podnosu a zaistí jednou skrutkou navrchu. Ďalšie dve pozície sa nachádzajú v tuneli. Do dvoch hybridných šuplíkov môžete osadiť ako 2,5 tak aj 3,5″ úložiská. Nevýhodou je pri 3,5″ platňových diskoch uloženie iba na bočné stĺpiky šuplíka. Nie sú tu k dispozícii žiadne odvibrované podložky.

   

Výrobca udáva hrúbku plechov 0,8 mm, zatiaľ čo my sme namerali na rôznych pozíciach okolo 0,9 mm. Podstatné je, že podnos a celkovo skrinka je pevná a neohýba sa. Teda až na pravú bočnicu. Tá má síce rovnakú hrúbku ale kvôli jej dĺžke a dvojbodovom uchyteniu na pántoch sa pri otváraní vlní.

Inštalácia komponentov bola vďaka veľkému priestoru vo vnútri skrinky jednoduchá a rýchla. Aj priestoru pod stropom je dostatok, 72 mm. Pri variante panelu s otvorom pre káble bola správa kabeláže jednoduchá a aj vizuálne schopná. Taktiež tomu napomohol dodatočný panel, ktorý je určený iba na krytie káblov vpredu skrinky. Neviem si ale predstaviť použiť iný panel a tak musieť káble zo zdroja ohýbať priamo do žľabu aby sa prevliekli cez priechodky. Tu by stačilo jednoducho žľab na spodku nechať rovný.

   



Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Obslužná aplikácia

Bez obslužnej aplikácii MSI Center vám displej nezobrazí informácie o hardvéri, aktuálnom čase alebo počasí. Stiahnuť sa dá na stránkach výrobcu, no pri výbere operačného systému je na výber iba najnovší Windows 11. Bez ťažkostí ale funguje aj na Windows 10, na ktorom som ho testoval.

Pre zobrazenie informácií o hardvéri máte na výber frekvenciu a teplotu procesora a grafickej karty
Pre aktuálny čas máte k dispozícii tri možnosti zobrazenia
Počasie je aktualizované raz za tri hodiny a taktiež musíte mať povolené sledovanie polohy v nastaveniach operačného systému
MSI Center vám plnohodnotne nahradí aplikáciu k vašej doske pri regulácii ventilátorov
Pre šetrič obrazovky sú tri predvolené animácie, no môžete si pridať aj vlastnú



Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Metodika testovania

O prísun vzduchu z okolia nemá skrinka núdzu vďaka trom 140 mm ventilátorom vpredu v pozícii nasávania. Na odvod už ohriatého vzduchu je ale už na tom slabšie. Stará sa o to iba jeden ventilátor formátu 140 mm nainštalovaný vzadu na skrinke. Samozrejme aj fyzika spraví svoju prácu cez perforáciu na strope. Za 300 eur by mala mať skrinka už vyladené chladenie, preto otestujeme iba variant s pôvodným osadením ventilátorov.

Testovanie beží v domácich podmienkach, kde sa snažím o čo najpresnejšie výsledky. V miestnosti je počas testovania teplota vzduchu pred skrinkou 23 stupňov Celzia a minimálna hlučnosť, ktorú viem merať hlukomerom Voltcraft SL-100, je 32,4 dBA. Snímač hlukomera je zarovnaný na stred vrchnej strany skrinky vo vzdialenosti 10 cm, pre čo najlepšie meranie rozdielu rýchlosti ventilátorov, ktoré mením pomocou základnej dosky. K jednoduchému porovnaniu k ostatným skrinkám sú vždy regulované na fixné úrovne hluku. 

Jednotlivé komponenty sú zahrievané po dobu 10 minút v syntetických záťažových testoch FurMark a súbežne s Prime95 (vlastné nastavenia). Táto doba je dostatočne dlhá, aby sa všetky komponenty dostatočne zahriali. Medzi testami sú potom 15-minútové chladiace prestávky, počas ktorých sa teploty komponentov (a i teplota vzduchu v skrinke) dostanú na východiskovú úroveň.

Hlučnosti režimov:

Testovacia konfigurácia
ProcesorAMD Ryzen 7 3700X
Základná doskaASRock X570 Taichi
Chladič procesoraScythe Fuma rev. 2 (single fan)
Teplovodivá pastaNoctua NT-H2
Grafická kartaAsus RTX 2060 Super Dual
RAMPatriot, 2× 8GB, 3600 MHz/CL17
SSDWestern Digital Blue 500GB (2280)
Napájací zdrojCorsair RM750X
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1456" as a base selector for example: #supsystic-table-1456 { ... } #supsystic-table-1456 tbody { ... } #supsystic-table-1456 tbody tr { ... } */



Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Testy chladenia CPU a GPU








Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Testy chladenia základnej dosky











Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Testy chladenia SSD




Zahrievanie vzduchu pod stropom





Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Záver

Pri chladení procesoru Prospect 700R sa síce neblýsol ale nenechal sa ani zahanbiť. Určite by skrinke neuškodilo, keby v cene 300 eur bol ešte jeden 140 mm ventilátor priamo na strope. Kľudne aj bez podsvietenia. V chladení grafickej karty na úrovni hluku 39 dBA obsadila druhé miesto, hneď za skrinkou Torrent od Fractal Design. V zahrievaní pod stropom odteraz Prospect 700R má prvé miesto v efektivite chladenia. Ostatné merané hodnoty sa nachádzajú taktiež v tej lepšej časti oproti konkurencii.

Dielenské vyhotovenie všetkých častí skrinky je na vysokej úrovni. Všetky plechy a aj veľké bočnice zapadajú presne na svoje miesto. Je vidieť, že si na spracovaní dali konštruktéri záležať. Každá perforácia, kadial môže skrinka nasať prach, má svoj vlastný jemný nylonový filter. To je veľká výhoda hlavne v prašnejšom prostredí. Jedine sa mi nepáči spôsob vyberania toho spodného – ťahom dozadu. Ak máte stenu za skrinkou, tak si precvičíte bicepsy pri jej odsunutí.

Prispôsobivosť skrinky je vďaka vymenitelným panelom taktiež skvelá. Môžete si vybrať či osadíte vedľa základnej dosky ešte ďalší radiátor alebo rozšírite formát základnej dosky až do E-ATX, poprípade si necháte pre kabeláž ďalší „skrytý“ otvor naviac. Dokonca firma EKWB vytvorila na mieru pre skrinku kvapalinový zásobník s vodnou pumpou.

Dotykový panel s displejom je príjemná inovácia medzi skrinkami. Vďaka nemu môžete ovládať rýchlosť ventilátorov a podsvietenie aj bez nutnosti použitia aplikácie. Taktiež si viete na ňom zobraziť informácie o stave procesora a grafickej karty, poprípade počasie alebo aj aktuálny čas. Plynulosť displeja a rýchlosť odozvy dotyku je veľmi svižná.

Inštalácia komponentov do skrinky prebehla bez ťažkostí. Do skrinky je možné osadiť aj najväčšie varianty aktuálneho hardvéru, takže s použitou testovacou zostavou som mal stále dostatok priestoru k manipulácii. Správa kabeláže je s pôvodným odoberateľným panelom, ktorý vytvorí dodatočný otvor pre káble, pohodlná. Ak by ste ale použili iný panel, tak zahnutie hlavného žľabu pre vedenie káblov už ničí pôžitok z jednoduchej inštalácie.

Skrinka MSI MEG Prospect 700R, za 300 eur, disponuje efektívnym chladením, rôznými prispôsobeniami a skvelým dielenským vyhotovením. K tomu všetkému dostanete na prednom paneli dotykový panel s displejom, cez ktorý môžete ovládať skrinku a zobrazovať rôzne informácie. Všetko toto dokopy v jednej skrinke si zaslúži ocenenie „Top-notch“.

MSI MEG Prospect 700R
+ Chladenie komponentov na skvelej úrovni
+ Nainštalované štyri efektívne 140 mm ventilátory...
+ ... dokopy priestor na desať ventilátorov
+ Kvalitné dielenské vyhotovenie
+ Dotykový panel s displejom...
+ ... ovládanie skrinky bez softvéru
+ Štyri jemné nylonové filtre
+ Konektor USB typu C s rýchlosťou do 20 Gb/s
+ Vysoká prispôsobivosť skrinky
- Nešťastne zahnutý žľab vedenia kabeláže
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-2658" as a base selector for example: #supsystic-table-2658 { ... } #supsystic-table-2658 tbody { ... } #supsystic-table-2658 tbody tr { ... } */