MEG Prospect 700R. Nová definícia high-endu podľa MSI

Testy chladenia SSD a zahrievanie pod stropom

Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Testy chladenia SSD




Zahrievanie vzduchu pod stropom




  •  
  •  
  •  
Flattr this!

Podle MSI CUDIMM půjde i na AM5, je třeba Ryzen 9000 nebo 8000

Před nedávnem jsme tu měli zprávy o tom, že s platformou Intel LGA 1851 s procesory Core Ultra 200 („Arrow Lake“) bude mít premiéru jedna inovace v pamětech – moduly CUDIMM, které mají integrovaný generátor hodinového taktu a dokážou díky tomu pracovat na vyšších frekvencích. Chvíli nebylo jisté, zda nepůjde o exkluzivní funkci platformy Intel, ale vypadá to, že se CUDIMMy budou dát používat i na AM5 deskách s procesory Ryzen. Celý článok „Podle MSI CUDIMM půjde i na AM5, je třeba Ryzen 9000 nebo 8000“ »

  •  
  •  
  •  

105W TDP pro Ryzen 9600X a 9700X přichází, je v BIOSech od MSI

Když AMD tento měsíc vydalo nové procesory s jádry Zen 5, snesla se na ně kritika za snížení TDP proti předchozí generaci, které však limituje výkon, kterého by jinak mohly dosahovat šestijádrové a osmijádrové modely 9600X a 9700X. Po vydání se objevila tvrzení, že AMD plánuje TDP zpětně zvýšit, což by bylo teprve podivné. Zdá se, že na těchto informacích něco bylo, ale naštěstí to bude vyřešené rozumněji a toto zvýšení TDP bude volitelné. Celý článok „105W TDP pro Ryzen 9600X a 9700X přichází, je v BIOSech od MSI“ »

  •  
  •  
  •  

Opravy proti umírání procesorů Intel byly vydány pro první desky

Ač to tak hned nevypadalo, událostí roku v počítačovém průmyslu se nakonec patrně staly šířící se problémy procesorů Intel Raptor Lake s nestabilitou a padáním her, za kterými stojí postupné fyzické poškozování čipu vysokými napětími, kvůli kterému nevratně degraduje. Teď konečně začalo postupné vydávání oprav mikrokódu, u kterých se doufá, že postupné umírání procesorů zastaví – tedy u těch procesorů, pro které ještě není pozdě. Celý článok „Opravy proti umírání procesorů Intel byly vydány pro první desky“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (14) Pridať komentár

  1. ok, vkus je vysoko individualna zalezitost, cisto z estetickeho hladiska je tato skrinka ehm… nepekna. Ale software uz nieje o vkuse, horsi ovladaci soft ako msi center som este nevidel. Takze ak mamdat 300 ecok za skrinku, musela by k tomu byt aj slecna aspon na 1 celu noc, nieze na hodinu. A skrinku by som rano vyhodil 😀

      1. Na úpravu príspevkov je potrebná registrácia. Neviem, či je vôbec techcnicky možné, aby mohol takéto veci robiť neregistrovaný používateľ?

        1. S cookiesami by to asi nejak ciastocne slo. Inak mna nezaregistrovalo, vyplnil som formular, odoslal a neprisiel mi ziaden mejl ani nic

          1. Vďaka za info. Preposielam na webmastera. Tých sťažností na komplikáciie okolo registrácie je už viac.

              1. Hmmm, pokiaľ v pravom hornom rohu okna s príspevkom nemáte tlačidlo „Upraviť“, tak to možno bude stroskotávať na úrovni oprávnení (základné/nižšie to zrejme neumožňujú). Vyriešime.

                  1. Vieme o tom, je to opatrenie pred spam botmi, ktorí obvykle prichádzajú s nejakými reklamami. Tých sme síce vtedy odstrihli, ale aj na úkor ostatných. Musíme to holt prebrať znovu a pokúsiť sa to spraviť elegantnejšie.

                    V týchto veciach sme slabí, to nepopieram, prioritu majú nosné veci a pri malom personálnom tíme… sa ťažko všetky veci doťahujú k dokonalosti. Postupne ale zvládneme aj toto. 🙂

    1. MSI Center som použil len s nainštalovaným modulom pre testovanú skrinku. Za tu chvíľu, ktorú som v aplikácii strávil, som nezaznamenal žiadne negatíva.
      Samozrejme sa dá aj na skrinke ušetriť a rozdiel utratiť na iné veci ako pc komponenty 😀

      1. ja som nedavno presiel z Asus, ktore som pouzival asi od 2004 na MSI, lebo v normalnej cene asus nema opticky vystup zvuku + kauza 7000x3D. Svetielka ma nezaujimaju, ale treba riesit vrtule. Po x rokoch s asus fanXpert, som nainstaloval ten „zazrak“ od MSI, vydrzal som s tym tyzden, kym som nasiel FanControl. To robil niekto s mozgom a neodflakol to ako pani v MSI.

  2. Souhlas, jak píše v prvním komentáři Roob, u skříně za 300E by bylo fajn mít i prémiovou kapotu, což teda ten předek od MSI rozhodně neni, je to hnusný.
    Jinak ale obecně bych na počítačové skříně měl jinou výtku:

    USB Bluetooth adaptér (sluchátka), USB Logitech adaptér (myš), USB Microsoft adaptér (gamepad), USB flash disk, počítáte se mnou? ČTYŘI!!! A jaktože mám vepředu jen dva USB3 porty zatímco nějaké USB-C je mi k prdu, mobil připojim přes wifi a nabíjim to do zásuvky a ne do počítače!
    Takže buď by idioti na desky mohli začít dávat dva USB3 porty (4 konektory) nebo teda, když to na deskách neumí, tak by pořád bylo v pohodě i USB2, takže 2 a 2 konektory, prostě celkem 4 USB konektory vepředu!!!

    No, nedělá to skoro nikdo, ale já je tam mám, vždycky si koupim přední USB panel buď 3,5″ s redukcí nebo 5,25″, jenže to chce mít vepředu pořád otvor na mechaniku, který tahle skříň nemá, takže tak 100E reálná cena. Větší hodnotu ta skříň nemá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *