MEG Prospect 700R. Nová definícia high-endu podľa MSI

Testy chladenia základnej dosky

Skrinky s displejom sme už v testoch mali, avšak MSI posunulo jeho využitelnosť na novú úroveň. Cez dotykový panel je stále možné ovládanie, ale zároveň slúži ako ukazovateľ rôznych užitočných vecí. Isteže, s tristo eurami sa skrinka vyšplhala už veľmi vysoko, ale nejde len o príplatok za displej. MEG Prospect 700R si cenu obhajuje aj inými aspektami. Napríklad naozaj precíznym dielenským vyhotovením.

Testy chladenia základnej dosky










  •  
  •  
  •  
Flattr this!

MSI přestává prodávat grafiky Radeon. Soustředí na GeForce

Vypadá to, že se opět zmenší výběr grafických karet AMD Radeon. Ty výrobci obvykle nabízejí v menším počtu variant proti grafikám Nvidia GeForce, ale je i o dost více výrobců, od nichž se dá koupit grafika Nvidie, proti těm, kteří vyrábějí Radeony. Mezi těmi teď ubude společnost MSI, která podobně jako Asus nebo Gigabyte dlouho vyráběla grafiky obou značek, ale nyní se přeorientovává čistě na Nvidii. A prakticky s okamžitou platností. Celý článok „MSI přestává prodávat grafiky Radeon. Soustředí na GeForce“ »

  •  
  •  
  •  

Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré. Tretí OLED u nás v teste je po širokáči MSI a obrovi ROG opäť z dielne MSI a tentokrát konečne tradičnejší 32″ formát so 4K rozlíšením a s obnovovacou frekvenciou obrazu až 240 Hz, čo sú špičkové parametre. Okrem toho prináša MPG 321URX tretiu generáciu QD-OLED s 3-ročnou zárukou a veľkým množstvom funkcií, na ktoré sa pozrieme podrobnejšie. Celý článok „Pastva pre oči. Test monitora MSI MPG 321URX QD-OLED“ »

  •  
  •  
  •  

MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s

Prakticky všechna SSD s rozhraním PCIe 5.0 ×4 jsou teď založená na řadiči Phison E26 (i když vyhlížíme alternativy). Většina jich ještě úplně nevyčerpává potenciál tohoto rozhraní, ale letos přišla aktualizace označená Max14um. A právě s tou teď MSI uvádí SSD, které bude jedním z nejrychlejších (pokud ne nejrychlejším) NVMe modulem na trhu – MSI Spatium M580 Frozr, které má svištět rychlostí až 14,6 GB/s. I chladič bude mít jeden z největších. Celý článok „MSI Spatium M580 Frozr: PCIe 5.0 SSD s rychlostí 14 600 MB/s“ »

  •  
  •  
  •  

Komentáre (14) Pridať komentár

  1. ok, vkus je vysoko individualna zalezitost, cisto z estetickeho hladiska je tato skrinka ehm… nepekna. Ale software uz nieje o vkuse, horsi ovladaci soft ako msi center som este nevidel. Takze ak mamdat 300 ecok za skrinku, musela by k tomu byt aj slecna aspon na 1 celu noc, nieze na hodinu. A skrinku by som rano vyhodil 😀

      1. Na úpravu príspevkov je potrebná registrácia. Neviem, či je vôbec techcnicky možné, aby mohol takéto veci robiť neregistrovaný používateľ?

        1. S cookiesami by to asi nejak ciastocne slo. Inak mna nezaregistrovalo, vyplnil som formular, odoslal a neprisiel mi ziaden mejl ani nic

          1. Vďaka za info. Preposielam na webmastera. Tých sťažností na komplikáciie okolo registrácie je už viac.

              1. Hmmm, pokiaľ v pravom hornom rohu okna s príspevkom nemáte tlačidlo „Upraviť“, tak to možno bude stroskotávať na úrovni oprávnení (základné/nižšie to zrejme neumožňujú). Vyriešime.

                  1. Vieme o tom, je to opatrenie pred spam botmi, ktorí obvykle prichádzajú s nejakými reklamami. Tých sme síce vtedy odstrihli, ale aj na úkor ostatných. Musíme to holt prebrať znovu a pokúsiť sa to spraviť elegantnejšie.

                    V týchto veciach sme slabí, to nepopieram, prioritu majú nosné veci a pri malom personálnom tíme… sa ťažko všetky veci doťahujú k dokonalosti. Postupne ale zvládneme aj toto. 🙂

    1. MSI Center som použil len s nainštalovaným modulom pre testovanú skrinku. Za tu chvíľu, ktorú som v aplikácii strávil, som nezaznamenal žiadne negatíva.
      Samozrejme sa dá aj na skrinke ušetriť a rozdiel utratiť na iné veci ako pc komponenty 😀

      1. ja som nedavno presiel z Asus, ktore som pouzival asi od 2004 na MSI, lebo v normalnej cene asus nema opticky vystup zvuku + kauza 7000x3D. Svetielka ma nezaujimaju, ale treba riesit vrtule. Po x rokoch s asus fanXpert, som nainstaloval ten „zazrak“ od MSI, vydrzal som s tym tyzden, kym som nasiel FanControl. To robil niekto s mozgom a neodflakol to ako pani v MSI.

  2. Souhlas, jak píše v prvním komentáři Roob, u skříně za 300E by bylo fajn mít i prémiovou kapotu, což teda ten předek od MSI rozhodně neni, je to hnusný.
    Jinak ale obecně bych na počítačové skříně měl jinou výtku:

    USB Bluetooth adaptér (sluchátka), USB Logitech adaptér (myš), USB Microsoft adaptér (gamepad), USB flash disk, počítáte se mnou? ČTYŘI!!! A jaktože mám vepředu jen dva USB3 porty zatímco nějaké USB-C je mi k prdu, mobil připojim přes wifi a nabíjim to do zásuvky a ne do počítače!
    Takže buď by idioti na desky mohli začít dávat dva USB3 porty (4 konektory) nebo teda, když to na deskách neumí, tak by pořád bylo v pohodě i USB2, takže 2 a 2 konektory, prostě celkem 4 USB konektory vepředu!!!

    No, nedělá to skoro nikdo, ale já je tam mám, vždycky si koupim přední USB panel buď 3,5″ s redukcí nebo 5,25″, jenže to chce mít vepředu pořád otvor na mechaniku, který tahle skříň nemá, takže tak 100E reálná cena. Větší hodnotu ta skříň nemá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *