Site icon HWCooling.net

Monitor AOC Agon 4 Pro AG324UX: Konečne v prvej lige

Záver

AOC v našich testoch zvyčajne chválim za skvelý pomer ceny a výkonu, nakoľko doteraz testované monitory boli zamerané skôr na nižší až stredný segment. Zvyčajne sa tak dalo nájsť zopár kompromisov, ktoré výrobca spravil, aby mohol poskytnúť atraktívnu cenu. Novinka AG324UX je ale z úplne iného cesta. Ide o prvý, naozaj high-endový herný monitor AOC v našich testoch, ktorý ponúka 4K pri 144 Hz, Adaptive Sync, HDR a USB-C.

Základné parametre

ParametreAOC
AG324UX
ParametreAlfa Gamer Pro 60S
Displej31,5" IPS, 16:9, rovný, matný
Rozlíšenie3840 × 2160 px
Obnovovacia frekvencia144 Hz
Panel10-bit
FreeSyncáno, Premium, 48–144 Hz
Doba odozvy1 ms (GTG a MPRT)
Jas350 nitov
Kontrast1000:1
Farebné režimysRGB: 125 %, AdobeRGB: 107 %, DCI-P3: 100 %, NTSC: 109 %
Vstupy2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4 (DSC), 1× USB-C alt mode
USB hubáno
Audio vstup/výstupáno/áno
Reproduktoryáno, 2× 8W
VESAáno (100 × 100)
Orientačná cena1000 €/24 500 Kč
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1199" as a base selector for example: #supsystic-table-1199 { ... } #supsystic-table-1199 tbody { ... } #supsystic-table-1199 tbody tr { ... } */

Balenie a výbava

Balenie nového AOC monitora pokračuje v trende farebných a graficky zaujímavých motívov. Okrem samotného monitora vidieť aj zopár základných parametrov, ako je rozlíšenie UHD, obnovovacia frekvencia 144 Hz či podpora HDR a prítomnosť portu USB-C.

Obsah balenia (teda samotný panel a čiastkové príslušenstvo) je prémiovo uschovaný v samostanej škatuľke, čo sa mi páči viac, ako keď sú káble len tak nahádzané medzi polystyrénom. K monitoru dostanete manuál s CD, káble HDMI a Displayport (na oboch je označenie 8K), kábel s konektormi USB-C na oboch koncoch,a le i redukciu z USB-C na USB-A, ďalej je to masívny napájací adaptér, káblový ovládač v tvave puku na ovládanie menu, dvojicu úchytiek na káble a skrutkovač.

Stojan dostal nový dizajn, čo je vítané, nakoľko staršiu verziu sme vídali pomerne dlho, napríklad pri modeloch CU34G2X a Q27G2U. Nový stojan je tenší a má malý zdvih, čo pôsobí prémiovým dojmom.

Hlavná časť stojanu prešla ešte výraznejšími zmenami, je oveľa robustnejšia. Má kovový povrch a červené detaily, vrátane rúčky, za ktorú môžete monitor prenášať. To sa mi veľmi páči.

Naďalej platí, že na spojenie oboch častí stojana nepotrebujete žiadne nástroje a je to len otázka pár sekúnd.

Nový stojan ukrýva ešte jednu zaujímavosť a tou je projektor pre zobrazenie loga na stole. V praxi si ho ukážeme neskôr v rámci tohto článku.

Zadná strana tiež prešla výraznými zmenami. Naďalej je síce plastová a čierna, no zmizli červené linky a logo AOC bolo nahradené herným emblémom Agon. O to, že by bola zadná strana nenápadná, sa báť nemusíte, nakoľko červené linky nahradili priehľadné línie, ktoré budú ponúkať osvetlenie RGB.

Možno vás zaujali zlaté kontakty vo vnútri VESA úchytu alebo na konci stojana. Slúžia práve na napájanie a prenos dát do projektora, a už sme takéto riešenie videli na monitoroch, ktoré mali podsvietený stojan. Zlatý štvrťkruh nám tiež naznačuje, že pivot bude možný len do jednej strany,

   

Za čo výrobcu pochválim je rýchla inštalácia stojana k monitoru bez nutnosti použiť akékoľvek nástroje alebo skrutky.

Pohľad na prednú stranu ukazuje bezrámikový displej z troch strán s priemerne veľkou bradou, ktorá obsahuje nové červené logo Agon. Taktiež môžeme vidieť nový stojan, ktorý je určite atraktívnejší, ako predchádzajúci model.

Zadná strana, ako už bolo spomenuté, prešla výraznou zmenou, a zatiaľ bez zapojenia do elektrickej siete ju nevidíme v plnej kráse, no aj na to sa pozrieme o chvíľu.

Portová výbava si taktiež výrazne polepšila a ponúka až štyri vstupy, rozbočovač USB aj audio konektory, ale poďme na to postupne. Zľava máme konektor pre napájací adaptér a vypínacie tlačidlo. Nasledujú dva vstupy HDMI 2.1 a jeden vstup DisplayPort 1.4 s DSC. Novinka je konektor USB-C, ktorý podporuje DisplayPort, prenosy dát a aj 90 W nabíjanie, takže ho môžete použiť na pripojenie notebooku jedným káblom. Vedľa konektora USB-C je ružový výstup pre mikrofón. MicroUSB slúži na pripojenie káblového ovládača OSD. Nasleduje USB typu B na oživenie rozbočovača USB so štyrmi konektormi typu A, pričom jeden podporuje rýchle nabíjanie. Zostavu uzatvára dvojica audio konektorov pre vstup mikrofónu a pripojenie slúchadiel.

Za zmienku určite stojí prítomnosť KVM prepínača, ktorým vám umožní pripojiť dva počítače k monitoru a ovládať ich pomocou jednej klávesnice a myši. Presnejšie, oba počítače pripojíte pomocou video káblov a USB k monitoru (jeden cez USB-C a druhý cez USB typu B), následne pripojíte myš a klávesnicu do rozbočovača USB a pri prepínaní video vstupu zmeníte aj to, ktorý počítač práve ovládate.

Na ovládanie menu OSD slúži 5-polohový joystick, čo je výrazný krok vpred oproti 5 tlačidlám, ktoré doteraz výrobca používal. Viac sa joysticku a možnostiam menu budeme venovať na ďalšej strane.

Nový stojan ponúka široké možnosti polohovania na výšku, ako aj náklon či pivot. Konkrétne náklon je možný v rozsahu +23° a – 5°, čo sú štandardné hodnoty.

 Nastaviť si môžete výšku a to od 65 do 195 mm od podložky. Vrchná hrana monitora sa tak hýbe od 488 do 618 mm od stola. Celkový rozsah výškového nastavenia je teda 130 mm.

Rotácia okolo osi stojana je možná v 20 stupňoch do oboch strán.

Stojan ponúka aj možnosť pivotu, teda rotácie do vertikálnej polohy. V úvode sme odhadli, že to bude možné len do jednej strany, čo sa potvrdilo. Monitor je možné rotovať len v smere hodinových ručičiek.

Ďalšou zaujímavosťou je šikovný držiak na odloženie slúchadiel, keď ich práve nepoužívate.

Už sme spomenuli, že AOC konečne implementovalo osvetlenei RGB, ktoré na predchádzajúcich modeloch chýbalo. Podsvietená je tenká lišta na spodku prednej strany.

Na zadnej strane svietia už spomínané priehľadné plastové línie. Na výber máte z množstva farieb a efektov, ktoré si spomenieme pri pohľade na nastavenia. V porovnaní s inými monitormi však podsvietenie nemá práve vysoký jas a  navyše smerom od stredu sa ešte znižuje, takže línie na oboch krajoch sú ledva viditeľné.

Okrem osvetlenia RGB má monitor aj drobný projektor v stojane, ktorý sme si ukázali pri montáži. Ten dokáže zobraziť logo Agon na podložku, čo vyzerá efektne, no praktické využitie asi nájdete len ťažko.

Test backlightbleed dopadol veľmi dobre, okrem mierneho edge bleedu na hornej strane je podsvietenie viac menej rovnomerné a žiadne výrazne chyby nevidno. Ide teda o výrazný krok vpred oproti iným testovaným kúskom výrobcu, a hlavne posledný testovaný zahnutý CQ32G2SE mal v tejto oblasti výrazné nedostatky. Novinka tak opäť potvrdzuje, že má vyššie ambície, než čo sme doteraz od AOC videli. Uniformitu si neskôr premeriame aj kolorimetrickou sondou.




AOC v našich testoch zvyčajne chválim za skvelý pomer ceny a výkonu, nakoľko doteraz testované monitory boli zamerané skôr na nižší až stredný segment. Zvyčajne sa tak dalo nájsť zopár kompromisov, ktoré výrobca spravil, aby mohol poskytnúť atraktívnu cenu. Novinka AG324UX je ale z úplne iného cesta. Ide o prvý, naozaj high-endový herný monitor AOC v našich testoch, ktorý ponúka 4K pri 144 Hz, Adaptive Sync, HDR a USB-C.

Možnosti nastavení

Ďalšia veľká zmena oproti predchodcom sa odohrala na zadnej strane, kde pribudol 5 -polohový joystick na navigáciu v menu OSD. AOC tak dalo zbohom piatim fyzickým tlačidlám na spodnej alebo prednej strane, ktoré bolo častokrát komplikované nahmatať alebo spojiť s vyobrazeným symbolom. Častokrát sa tak stávalo, že ste stlačili nesprávne tlačidlo a buď zvolili niečo, čo ste nechceli alebo dokonca monitor vypli.

Výrobca novým joystikom konečne dorovnal komfort používania v konkurenčných modeloch a odstránil jednu z opakujúcich sa výhrad, ktoré som pri monitoroch AOC mal. Ako sa hovorí, lepšie neskôr ako nikdy, ale už naozaj bolo na čase.

Tam sa však výrobca nezastavil a zrejme si uvedomil, že joystick na zadnej strane tiež nie je úplne ideálny, najmä ak by ste mali monitor zavesený na stene. V balení preto nájdete „puk“, ktorým viete pohodlne ovládať nastavenia monitora bez nutnosti naťahovať sa rukou za displej. Pripája sa do portu microUSB a vďaka dostatočne dlhému káblu ho môžete mať vždy po ruke.

Ďalšie zlepšenie môžeme pozorovať pri samotnom menu OSD, ktoré dostalo novú grafiku a výrazne odlišuje AGON model od predchádzajúcich síce herných ale nie AGON obrandovaných monitorov od AOC, ktoré sme u nás testovali.

Nové menu je rozdelené na jednotlivé štvorcové sekcie. Prvou sú ako sa pre herný monitor patrí práve herné nastavenia, kde nájdete hlavne možnosť prepínania herných režimov, nastavenia čiernej, zapnutie počítadla FPS či ovládanie Adaptive Sync, Overdrive a Low input lagu.

Nasleduje nastavenia podsvietenia a farieb, kde nechýbaju typické nastavenia kontrastu a jasu, prispôsobenie gamy či teploty farieb.

Novou sekciou je LightFX, ktoré slúži práve na ovládanie osvetlenia RGB. Vybrať si môžete z množstva režimov ako aj trojice intenzity podsvietenia ako aj podsvietenie úplne vypnúť. Keby vám prednastavené farby nestačili, viete si namixovať aj vlastnú pomocou hodnôt jendotlivých kanálov RGB. Samostatnú sekciu dostalo aj nastavenie zvuku, nakoľko monitor má pomerne slušné reproduktory, ktoré sa vymykajú štandardu.

Na záver nám už ostáva len základné nastavenia kde vidíme možnosti zmeny jazyka, priehľadnosti samotného menu, nastavenia časovača, prestávok počas používania alebo aj ovládanie projekcie loga AGON na podložku.

Pri rýchlom menu, ktoré aktivujete pohybom joysticku alebo keypadu do strán môžete zapnúť zameriavač, zmeniť herný režim, prepnúť vstup alebo ovládať podsvietenie. Trochu mi chýba možnosť zmeny týchto rýchlych akcií, ktorú iný výrobcovia používajú. Napríklad mať zmenu osvetlenia RGB na rýchlej voľbe mi príde zbytočné a oveľa radšej by som ovládal jas alebo hlasitosť.

Na záver prehľadu menu OSD ešte pohľad na to, ako vyzerá ukazovateľ FPS.

PiP a PbP

AOC často ponúka režimy PiP a PbP, ktoré dávajú zmysel hlavne pri väčších obrazovkách, medzi ktoré 32″ AG324UX rozhodne patrí.

Pri režime obraz v obraze máte na výber z troch veľkostí sekundárneho vstupu.

Umiestniť ho môžete do každého zo štyroch rohov.

Takisto môžete hocikedy vymeniť hlavný za vedľajší vstup a naopak.

Monitor ponúka aj režim PbP teda obraz vedľa obrazu, kde viete displej rozdeliť na polovicu a zobraziť vstupy vedľa seba. Treba si však potom upraviť rozlíšenie na každom vstupe, lebo vyzerá, že v základnom správaní sa obraz roztiahne. Na iných monitoroch som však videl druhú možnosť, kde ostal zachovaný pomer strán a hore a dole boli veľké čierne plochy a obraz sa nedal zmeniť v pc, takže tu ten potenciál je.

Aplikácie

Podpora aplikácií podobne ako menu OSD boli pri AOC jednou zo slabších stránok. Vynovené G-menu prináša výrazné vylepšenie aj v tejto oblasti.

 

Aplikácia bude centralizovaným miestom na ovládanie produktov AGON, asi niečo ako Armoury pre produkty ROG. Nakoľko máme na test len monitor, aplikácia rozpoznala len toto zariadenie. V prípade, že budete mať aj myš či klávesnicu, sprístupnia sa vám aj ďalšie možnosti, na ktoré sa pozrieme možno niekedy nabudúce.

V základných nastaveniach viete prepínať medzi jednotlivými hernými režimami, zapnúť niektorý z eko režimov či upraviť hlasitosť alebo prepnúť vstup, zmeniť orientáciu, rozlíšenie alebo ovládať nabíjanie cez USB. Páči sa mi funkcia Game sync, ktorá vám umožní aktivovať vybraný herný režim pre vami zvolenú aplikáciu. Pre každú z vašich hier si tak môžete zvoliť preferovaný režim monitora podľa jej žánra. Pri prechode z FPS na závodný simulátor tak nebudete musieť meniť režim ručne, ale aplikácia sa o to sama postará.

Aplikácia tiež slúži na ovládanie osvetlenia RGB, ktoré je tu o čosi prehľadnejšie než na samotnom monitore.

  

Vytvoriť si tiež môžete vlastné profily, ktoré sa dajú importovať aj exportovať či uložiť do pamäte monitora.

Okrem vynoveného G-menu nájdete na stránke výrobcu aj druhú aplikácia s názvom i-Menu, ktorá až nápadne pripomína grafikou menu OSD zo staršich monitorov AOC, ktoré používali rovnaké ikonky a možnosti prispôsobenia. Aplikácia síce nie je vrcholom grafického dizajnu, no na rýchle prispôsobenie nastavení monitora poslúži dobre.




AOC v našich testoch zvyčajne chválim za skvelý pomer ceny a výkonu, nakoľko doteraz testované monitory boli zamerané skôr na nižší až stredný segment. Zvyčajne sa tak dalo nájsť zopár kompromisov, ktoré výrobca spravil, aby mohol poskytnúť atraktívnu cenu. Novinka AG324UX je ale z úplne iného cesta. Ide o prvý, naozaj high-endový herný monitor AOC v našich testoch, ktorý ponúka 4K pri 144 Hz, Adaptive Sync, HDR a USB-C.

Obrazové vlastnosti

Vlastnosti displeja sme otestovali pomocou sondy Datacolor Spyder5Elite. Displej má matricu IPS s uhlopriečkou 31,5″ a tradičným pomerom strán 16:9, rozlíšenie má 3840 × 2160 px, antireflexnú úpravu a rovnomerné rámčeky z troch strán. Hlavná predajná stránka displeja je 144 Hz obnovovacia frekvencia v kombinácii s FreeSync premium s rozsahom 48–144 Hz. Výrobca udáva 125 % pokrytie spektra sRGB, 107 % pri AdobeRGB, 100 % pri DCI-P3 a 109 % pri NTSC, kontrast 1000:1 a 1 ms dobu odozvy GTG aj MPRT. Displej tiež dostal certifikáciu VESA DisplayHDR 400, výrobca údava jas 350 nitov a 16 stmievateľných zón, čo trošku pomôže obsahu HDR, no na microLED či OLED to samozrejme nemá. V každom prípade ide o prvý high end herný monitor od AOC u nás na test, pričom 4K 144 Hz bolo donedávna výsadou monitorov za 2000 eur, čo ich diskvalifikovalo z výberu pre mnohých zákazníkov a  mňa osobne tiež. Takisto ide aj o dôvod, prečo LG OLED televízory nabrali na veľkej popularite v PC komunite, ale o tom niekedy inokedy, poďme späť k AGONu.

Papierové parametre, ktoré uvádza výrobca vyzerali viac než dobre, sondou sme však namerali o niečo nižšie čísla. Kvalitu zobrazenia sme porovnali v základnom režime, teda takom, v akom bude monitor hneď po rozbalení. V ňom sme namerali 100 % sRGB, 84 % AdobeRGB, 90 % DCI-P3 a 80 % NTSC. Ide o pomerne dobré hodnoty v porovnaní s inými hernými displejmi, no po prečítaní produktovej stránky som čakal o niečo lepší výsledok. Naopak, pomerne dobre obstál monitor v teste farebnej odchýlky Delta E s hodnotou 1,81, pričom hodnoty pod 2,0 sú považované za veľmi dobré.

Maximálny jas dosiahol 325 nitov pri farebnom režime normal, čo nie je tak ďaleko od prezentovaných 350. Stále platí, že monitor neponúka dedikované AdobeRGB či DCI-P3 režimy a sRGB je ponúkaný ako režim pri výbere farebnej teploty, pričom pri jeho zvolení dramaticky klesne jas. Na nejakú profesionálnu grafickú prácu by som teda monitor neodporúčal, no pre bežných používateľov na úpravu fotografií a videí bude stačiť. Monitor už tradične ponúka tri režimy Gamma a to s hodnotami 2,1, 2,0 a 2,3 s pomerne presnými hodnotami a len minimálnymi odchýlkami o hodnote 0,01 pri prvých dvoch. Uniformita je pomerne dobrá, hoci sonda nám odhalila mierne odchýlky, ktoré sme voľným okom nevideli pri teste zobrazenia čiernej farby. Štandarne som otestoval aj kompatilitu s Nvidia grafikou kartou a hoci monitor nepatrí medzi oficiálne Nvidia Compatible ani Ultimate monitory, G-Sync funguje pri zapnutom AdaptiveSync a povolení cez Nvidia Control panel.

Výrobca s monitorom dodáva aj vlastný kalibračný list, ktorý však merá hodnoty v režime sRGB.

Input Lag a Response Time

Na monitore sme odmerali aj input lag a to vo viacerých režimoch Overdrive.

V základnom nastavení sme namerali 13,1 ms, postupným prepínaním na režimy Slabé, Střední a Silné vidíme mierne zníženia na hodnoty 13,0, 13,0 a 12,7 ms. Ide o priemerné hodnoty, top monitory dosahujú hodnoty pod 10 ms, no videli sme už aj horšie s číslami okolo 15 ms a viac. Z nejasného dôvodu monitor nedovolil zapnúť Low input lag režim pri pripojení testovacieho zariadenia, takže je pravdepodobé, že hodnoty môžu byť ešte nižšie.

Na stránke výrobcu nájdete informáciu 1 ms response time, teda rýchlosti obnovy pixelov. Táto hodnota však platí pre GTG aj MPRT, pri ktorom sa veľmi znižuje jas. Ostatné režimy Overdrive ponúkajú rovnaký jas. Vzhľadom na to že pri zapnutom MBR a režime Boost overdrive je výrazne znížený jas, nebude takéto nastavenie zrovna ideálne na používanie. Taktiež treba spomenúť ďalšie obmedzenie a to, že MBR + Boost sú aktívne len pri vypnutom Adaptive-Sync, čo veľmi pripomína situáciu z testu CQ32G2SE. Z tohto dôvodu sa nebudeme zaoberať režimami MBR a Boost a sústredíme sa len na základné hodnoty Overdrive. Tu môžeme vidieť, že režim Medium ponúka najlepšie výsledky bez nežiadúceho inverse ghostingu, ktorý je pri Strong režime veľmi viditeľný. 

Spotreba

Po opakovaných žiadostiach o meranie spotreby som sa pozrel na spotrebu AG324UX v niekoľkých situáciách. Merania zatiaľ prebiehajú cez inteligentnú zásuvku Zeon, no už sa pracuje na lepšej metodike pomocou skalibrovaného multimetra UNI-T UT71E, ktorý použijeme už v ďalšej recenzii. V prvom teste som sa pozrel na spotrebu na Windows ploche po resete nastavení monitora, čiže opäť základný stav v akom monitor vyberiete prvý krát z krabice. Tu mi zásuvka ukázala 40 W, pričom monitor mal nastavený jas na 30 %. Následne som otvoril Eizo monitor test, zobrazil bielu farbu a odmeral spotrebu pri 0 a 100 % jase.

Namerané hodnoty sú 37,6 a 59,3 W. Potom som otvoril Youtube s spustil 4K HDR video Costa Rica na otestovanie spotreby v HDR režime, tu sa hodnoty hýbali medzi 57 – 59 W podľa aktuálnej scény. Poslednou vecou, čo som skúšal, je nabíjanie cez USB-C, pripojil som MacBook Pro 14″, ktorý mal 50 % batérie a počkal, kým sa začne nabíjať. Spotreba skočila na 72,3 W. MacBook však ukazoval, že sa nabíja len 8 W a nabitie z 50 % bude trvať 5 hodín. To je trochu nepomer k reklamovaným 90 W pre USB-C nabíjanie, ktoré deklaruje výrobca.




AOC v našich testoch zvyčajne chválim za skvelý pomer ceny a výkonu, nakoľko doteraz testované monitory boli zamerané skôr na nižší až stredný segment. Zvyčajne sa tak dalo nájsť zopár kompromisov, ktoré výrobca spravil, aby mohol poskytnúť atraktívnu cenu. Novinka AG324UX je ale z úplne iného cesta. Ide o prvý, naozaj high-endový herný monitor AOC v našich testoch, ktorý ponúka 4K pri 144 Hz, Adaptive Sync, HDR a USB-C.

Záver

AOC AGON 4 PRO AG324UX je veľkým krokom vpred pre AOC na poli herných monitorov. Prináša množstvo zlepšení v oblastiach, ktoré som pri iných monitoroch značky často kritizoval, či už to bolo OSD menu, hw tlačidlá, kvalita panelu a jeho backlight bleed, obslužné aplikácie či absencia RGB. Všetky tieto oblasti boli výrazne vylepšené a väčšina problémov odstránená, čo si rozhodne zaslúži pochvalu.

Chválim aj dobrú konektivitu, prítomnosť rozbočovača USB či funkciu KVM switch, ktorá funguje veľmi dobre. Nové materiály a dizajn stojanu či celkové dojmy zo spracovania sú tiež o level vyššie ako pri predchodcoch. Prekvapivo dobré sú aj reproduktory, čo sa pri monitoroch dá povedať len zriedka.

Novinka však nie je perfektná a v zopár oblastiach mohla podať lepšie výsledky. Podpora HDR je opäť skôr papierová a v tejto cenovej kategórii by to chcelo minimálne HDR 600, ak nie HDR 1000, ktoré sa už aj reálne dajú používať, keďže prítomná HDR 400 je len taká naoko.

Podanie farieb nie je zlé, no akosi sa nerovná tomu, čo výrobca prezentuje v špecifikáciách, a potom sú tu problémy ako nízky jas v režime SDR, nemožnosť kombinovať AdaptiveSync a MBR/Boost OD, ktoré sme už videli pri predchodcoch. Takže priestor na zlepšenie tu určite je. Platí to aj pre menu OSD, ktoré je na míle lepšie ako to predchádzajúce no napríklad absencia možnosti zmeny rýchlych akcií zamrzí. S cenou okolo 1000 eur to AG324UX rozhodne nebude mať jednoduché a nepomáha tomu ani fakt, že nikde v našich eshopoch som ho nenašiel. Najbližšie v Nemecku sa predával za 1049 eur, čo je až nebezpečne blízko takého Asus ROG Swift PG32UQ, ktorý má HDR 600, 450 nit jas, oficiálnu podporu G-Sync Compatible a určite prepracovanejšie OSD a aplikácie, ktoré spríjemnia používanie.

AOC sa cenou dostalo do prvej ligy, kde už niektoré nedostatky sa ťažko ospravedlňujú a uvidíme, či sa dostupnosť a vývoj ceny AG324UX časom zlepšia, aby išlo o tak atraktívny model, ako sú niektoré dávnejšie testované kúsky tohto výrobcu.

AOC AGON 4 PRO AG324UX
+ 32" 4K panel so 144 Hz
+ Kvalitný stojan s množstvom polohovania a rúčkou na manipuláciu
+ Výrazne zlepšenie menu OSD aj aplikácií
+ FreeSync aj funkčný G-Sync
+ Nadštandardne dobré reproduktory
+ KVM switch a bohatá konektivita
- Iba HDR400
- Horšie podanie farieb, než udáva výrobca
- Vysoká cena vzhľadom na nedostatky a konkurenciu
- Pomalé nabíjanie cez USB-C?
/* Here you can add custom CSS for the current table */ /* Lean more about CSS: https://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets */ /* To prevent the use of styles to other tables use "#supsystic-table-1200" as a base selector for example: #supsystic-table-1200 { ... } #supsystic-table-1200 tbody { ... } #supsystic-table-1200 tbody tr { ... } */