AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Detaily

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X.

Základné parametre


Balenie a výbava

Potlač dizajnovej škatuľe zobrazuje monitor a opisuje zopár jeho základných vlastností.

Balenie je prekvapivo bohaté a to dokonca viac ako pri drahších modeloch. K napájaciemu adaptéru a klasickej dokumentácie dostanete káble HDMI aj DisplayPort, a dokonca aj kábel USB na prepojenie s PC. Takáto plná výbava kabeláže nebýva vždy zvykom.

Stojan je veľmi podobný a možno aj zhodný s CU34G2X.

Stalé platí, že obe časti stojana viete spojiť bez potreby použiť skrutkovač, čo vždy ocením.

Samozrejmosťou je kompatibilita s VESA 100 × 100 a taktiež pripájanie stojana bez akýchkoľvek skrutiek a nástrojov.

Celú inštaláciu monitora vďaka zľahčovákom zvládnete do 5 minút.

Pri prvom pohľade môžete vidieť, že okrem klasického formátu 16:9 a rovného panela je Q27G2U po dzajnovej stránke praktický zhodný s CU34G2X.

Rovnako ako väčší súrodenec, aj testovaný kúsok ponúka široké možnosti polohovania, napríklad otáčanie až 30° v oboch smeroch, výškové nastavenie aj náklon. Na to sa pozrieme neskôr.

Zadná strana nemá podsvietenie RGB, ako sme mohli vidieť pri AG273QZ. Červené linky napriek tomu dodávajú dostatočne agresívny herný dizajn.

Jednou z predností je rozhodne portová výbava. Dvojica HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 spolu s  audio jackom sú umiestnené hneď vedľa stojana.

Na pravom boku je rozbočovač USB so štvoricou portou, pričom jeden ponúka rýchle nabíjanie. Je tu samozrejme aj USB typu B, ktoré slúži na pripojenie k počítaču. Na spodnej hrane sú zase k dispozícii tlačidlá na ovládanie menu OSD.

Displej ponúka 130 mm flexibilitu na výšku. V najnižšom bode je 35 mm od podložky spodnou hranou a 402 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 165 mm a 532 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +21 stupňov. A rovnako aj naklonenie do strany, čo sme už videli pri prvom pohľade na prednú stranu. Otočenie je o 30 stupňov do oboch strán.

Monitor ponúka aj funkciu pivot, teda možnosť otočiť displej o 90 stupňov do vertikálnej polohy. Otočenie je však možné len jedným smerom (s konektormi vľavo), podobne ako pri AG273QZ.

Backlightbleed bol minimálny, čo pokladám za veľmi dobrý výsledok vzhľadom na cenu monitora. Ani výrazne drahšie kúsky nemajú takúto dobrú uniformitu. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


  •  
  •  
  •  
Flattr this!

AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom

Pri pohľade na U32P2CA môžete zažiť mierne deja-vu. Ide totiž o vynovenú verziu U32P2, ktorý sme pred nejakým časom testovali. Novinka navonok neponúka žiadne zmeny a neprináša ani nový panel, ale jedno zásadné zlepšenie, ktoré ocenia najmä používatelia notebookov. Ako už možno podľa modelového označenia tušíte, ide o USB-C konektor. A nie hocijaký, ale s podporou 65 W nabíjania aj DisplayPort 1.2. Celý článok „AOC U32P2CA – Známa tvár s nový trikom“ »

  •  
  •  
  •  

Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc

Příchod technologie OLED do herních monitorů trval dlouho a šel tak trochu oklikou, kdy nejpočetnější jsou velkoplošné monitory založené na panelech z televizí, kde se OLEDy uchytily dřív. Už se ale konečně objevují i standardní herní modely v obvyklých stolních velikostech a také s rozlišením, které je pro hry dnes asi pořád optimální – 2560 × 1440 bodů. AOC teď vydává takový herní model s úhlopříčkou 26,5 palce a 240Hz frekvencí. Celý článok „Dostupný herní OLED monitor. AOC má 26,5″ a 1440p pod 24 tisíc“ »

  •  
  •  
  •  

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

  •  
  •  
  •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *