AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Detaily

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X.

Základné parametre


Balenie a výbava

Potlač dizajnovej škatuľe zobrazuje monitor a opisuje zopár jeho základných vlastností.

Balenie je prekvapivo bohaté a to dokonca viac ako pri drahších modeloch. K napájaciemu adaptéru a klasickej dokumentácie dostanete káble HDMI aj DisplayPort, a dokonca aj kábel USB na prepojenie s PC. Takáto plná výbava kabeláže nebýva vždy zvykom.

Stojan je veľmi podobný a možno aj zhodný s CU34G2X.

Stalé platí, že obe časti stojana viete spojiť bez potreby použiť skrutkovač, čo vždy ocením.

Samozrejmosťou je kompatibilita s VESA 100 × 100 a taktiež pripájanie stojana bez akýchkoľvek skrutiek a nástrojov.

Celú inštaláciu monitora vďaka zľahčovákom zvládnete do 5 minút.

Pri prvom pohľade môžete vidieť, že okrem klasického formátu 16:9 a rovného panela je Q27G2U po dzajnovej stránke praktický zhodný s CU34G2X.

Rovnako ako väčší súrodenec, aj testovaný kúsok ponúka široké možnosti polohovania, napríklad otáčanie až 30° v oboch smeroch, výškové nastavenie aj náklon. Na to sa pozrieme neskôr.

Zadná strana nemá podsvietenie RGB, ako sme mohli vidieť pri AG273QZ. Červené linky napriek tomu dodávajú dostatočne agresívny herný dizajn.

Jednou z predností je rozhodne portová výbava. Dvojica HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 spolu s  audio jackom sú umiestnené hneď vedľa stojana.

Na pravom boku je rozbočovač USB so štvoricou portou, pričom jeden ponúka rýchle nabíjanie. Je tu samozrejme aj USB typu B, ktoré slúži na pripojenie k počítaču. Na spodnej hrane sú zase k dispozícii tlačidlá na ovládanie menu OSD.

Displej ponúka 130 mm flexibilitu na výšku. V najnižšom bode je 35 mm od podložky spodnou hranou a 402 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 165 mm a 532 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +21 stupňov. A rovnako aj naklonenie do strany, čo sme už videli pri prvom pohľade na prednú stranu. Otočenie je o 30 stupňov do oboch strán.

Monitor ponúka aj funkciu pivot, teda možnosť otočiť displej o 90 stupňov do vertikálnej polohy. Otočenie je však možné len jedným smerom (s konektormi vľavo), podobne ako pri AG273QZ.

Backlightbleed bol minimálny, čo pokladám za veľmi dobrý výsledok vzhľadom na cenu monitora. Ani výrazne drahšie kúsky nemajú takúto dobrú uniformitu. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye

Pod značkou AOC vyšlo už niekoľko nevšedných monitorov, ktoré charakterizoval najmä výstredný stojan. Nedávno oznámený model PD27 však znovu posúva latku netradičnosti. Nosná konštrukcia je inšpirovaná klietkou závodného automobilu. A aby to ako celok dávalo zmysel aj v kontexte s cieľovou skupinou, má monitor obnovovaciu frekvenciu až 240 Hz. Cena je pritom, no… posúďte sami. Celý článok „Nový monitor AOC: Displej posadený na kokpite auta rallye“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou

Ultrawide monitory majú nielen herné, ale aj pracovné využitie. To obzvlášť vtedy, ak ide o tzv. super ultrawide alebo modely s pomerom strán 32:10. Presne do tejto katégorie spadá aj Philips 439P9H. Okrem širokého displeja zaujme aj inými vlastnosťami, ako je bohatá portová výbava alebo IR kamera pre Windows Hello. Ponúka tiež KVM switch na pripojenie príslušenstva k dvom počítačom naraz a ich jednoduchého prepínania. Celý článok „Philips 439P9H – širokáč na multitasking s kamerou“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita

Dizajnové monitory AOC sa v spolupráci so Studio F.A.Porsche sa rozrástli o nový kúsok. Naposledy testovaný Q27T1 zaujal netradičným stojanom a nový U32U1 plánuje v tomto trende pokračovať. Pridáva však k tomu väčšie rozmery aj rozlíšenie a širšie možnosti polohovania. Rovnako sa chce ukázať skvelým podaním farieb pre grafickú prácu, či veľmi solídnou portovou výbavou. Bude však dizajn jediným dôvodom na kúpu? Celý článok „Test monitora AOC U32U1: keď je dizajn priorita“ »

 •  
 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *