AOC Q27G2U – 144 Hz monitor za babku

Detaily

Herné monitory AOC sa k nám dostávajú na testy pravideľne a túto značku ste už videli na zahnutom 34″ modeli a rovnako aj 240 Hz TN. Oba tieto monitory však sú  pomerne drahé, ako to už pri špičkových herných komponentoch a príslušenstve býva zvykom. Q27G2U je pre zmenu vďaka dostupnejšej cene zameraný na širšie publikum, no napriek tomu má však veľa spoločného s podstatne drahším CU34G2X.

Základné parametre


Balenie a výbava

Potlač dizajnovej škatuľe zobrazuje monitor a opisuje zopár jeho základných vlastností.

Balenie je prekvapivo bohaté a to dokonca viac ako pri drahších modeloch. K napájaciemu adaptéru a klasickej dokumentácie dostanete káble HDMI aj DisplayPort, a dokonca aj kábel USB na prepojenie s PC. Takáto plná výbava kabeláže nebýva vždy zvykom.

Stojan je veľmi podobný a možno aj zhodný s CU34G2X.

Stalé platí, že obe časti stojana viete spojiť bez potreby použiť skrutkovač, čo vždy ocením.

Samozrejmosťou je kompatibilita s VESA 100 × 100 a taktiež pripájanie stojana bez akýchkoľvek skrutiek a nástrojov.

Celú inštaláciu monitora vďaka zľahčovákom zvládnete do 5 minút.

Pri prvom pohľade môžete vidieť, že okrem klasického formátu 16:9 a rovného panela je Q27G2U po dzajnovej stránke praktický zhodný s CU34G2X.

Rovnako ako väčší súrodenec, aj testovaný kúsok ponúka široké možnosti polohovania, napríklad otáčanie až 30° v oboch smeroch, výškové nastavenie aj náklon. Na to sa pozrieme neskôr.

Zadná strana nemá podsvietenie RGB, ako sme mohli vidieť pri AG273QZ. Červené linky napriek tomu dodávajú dostatočne agresívny herný dizajn.

Jednou z predností je rozhodne portová výbava. Dvojica HDMI 2.0 a DisplayPort 1.2 spolu s  audio jackom sú umiestnené hneď vedľa stojana.

Na pravom boku je rozbočovač USB so štvoricou portou, pričom jeden ponúka rýchle nabíjanie. Je tu samozrejme aj USB typu B, ktoré slúži na pripojenie k počítaču. Na spodnej hrane sú zase k dispozícii tlačidlá na ovládanie menu OSD.

Displej ponúka 130 mm flexibilitu na výšku. V najnižšom bode je 35 mm od podložky spodnou hranou a 402 mm vrchnou hranou. V najvyššej polohe je vo výške 165 mm a 532 mm pre vrch displeja.

Okrem výšky viete nastaviť aj sklon monitora od -5 do +21 stupňov. A rovnako aj naklonenie do strany, čo sme už videli pri prvom pohľade na prednú stranu. Otočenie je o 30 stupňov do oboch strán.

Monitor ponúka aj funkciu pivot, teda možnosť otočiť displej o 90 stupňov do vertikálnej polohy. Otočenie je však možné len jedným smerom (s konektormi vľavo), podobne ako pri AG273QZ.

Backlightbleed bol minimálny, čo pokladám za veľmi dobrý výsledok vzhľadom na cenu monitora. Ani výrazne drahšie kúsky nemajú takúto dobrú uniformitu. Samozrejme ako vždy platí, že každý panel je iný a váš kúsok môže byť lepší, ale aj horší. Uniformitu si v nasledujúcej kapitole premeriame aj kolorimetrickou sondou.


 •  
 •  
 •  
Flattr this!

Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C

V poslednej dobe sme otestovali dvojicu monitorov AOC zo série P2, ktoré zaujali dobrým pomerom ceny a výkonu. Chýbala im však jedna vec a tou je USB-C. V závere testu U28P2A sme ale spomenuli, že výrobca začal ponúkať aj verzie s absentujúcim konektorom a dnes sa preto pozrieme na jeden z nich. Konkrétne ide o novinku CU34P2C s 34″ zahnutým panelom LCD. Celý článok „Test monitora AOC CU34P2C. Vo výbave konečne aj USB-C“ »

 •  
 •  
 •  

AOC U28P2A: 28″ gymnasta so 4K a bohatou konektivitou

Nedávno sme sa pozreli na 32″ 4K monitor od AOC, ktorý ponúkal veľa zaujímavých vlastností, solídnu konektivitu či pokročilé možnosti polohovania. Treaz testovaný U28P2A by podľa názvu mal byť len zmenšenou verziu spomínaného modelu, no nie je tomu celkom tak. Najviac pozoruhodná je rozdielna kvalita panelov, nakoľko U28P2A na rozdiel od väčšieho modelu AOC U32P2 (s panelom VA) používa matricu IPS. Celý článok „AOC U28P2A: 28″ gymnasta so 4K a bohatou konektivitou“ »

 •  
 •  
 •  

Monitor AOC Agon 4 Pro AG324UX: Konečne v prvej lige

AOC v našich testoch zvyčajne chválim za skvelý pomer ceny a výkonu, nakoľko doteraz testované monitory boli zamerané skôr na nižší až stredný segment. Zvyčajne sa tak dalo nájsť zopár kompromisov, ktoré výrobca spravil, aby mohol poskytnúť atraktívnu cenu. Novinka AG324UX je ale z úplne iného cesta. Ide o prvý, naozaj high-endový herný monitor AOC v našich testoch, ktorý ponúka 4K pri 144 Hz, Adaptive Sync, HDR a USB-C. Celý článok „Monitor AOC Agon 4 Pro AG324UX: Konečne v prvej lige“ »

 •  
 •  
 •  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *